Żubr Pompik. Odkrycia. Sekrety drzewa

Tom 4 cyklu Żubr Pompik. Odkrycia

Czwarta część nowej serii Odkrycia o Żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika - biologa, pisarza i rysownika, a także popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Pewnego dnia Pompik postanawia odkryć tajemnice, które skrywają drzewa. Długo i cierpliwie obserwuje jedno z nich. Polinka jest przekonana, że to bardzo nudne zadanie, bo w drzewach nie ma nic ciekawego. Jednak jeż, wiewiórka i sowa udowodnią, że jest zupełnie odwrotnie.

W nowej serii pt. ,,Żubr Pompik. Odkrycia" sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.

Informacje dodatkowe o Żubr Pompik. Odkrycia. Sekrety drzewa:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2022-09-07

Kup książkę Żubr Pompik. Odkrycia. Sekrety drzewa

Żubr Pompik. Odkrycia. Sekrety drzewa - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2022-10-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

Czy znacie Żubra Pompika oraz jego sympatyczną rodzinę?

Jeśli nie, koniecznie musicie to nadrobić! To jedyna w swoim rodzaju seria utrzymana w zabawnej konwencji autorstwa Tomasza Samojlika, która bawi i uczy jednocześnie.

Głównym bohaterem historii jest niezwykle przyjacielski żubr, który z ciekawością obserwuje otaczający świat dociekliwe szukając odpowiedzi na nurtujące go pytania oraz nieustraszenie odkrywając tajemnice puszczy.

W poszukiwaniach wiernie towarzyszy mu sympatyczna rodzina - młodsza siostra Polinka, mama z duszą romantyczki - Porada oraz wyglądający na groźnego, ale w gruncie rzeczy bardzo łagodny tata - Pomruk.

Niedawno nakładem wydawnictwa Media Rodzina, ukazały się kolejne tytuły z serii "Odkrycia"

"Sekrety drzewa"

Świat drzew jest niezwykle skomplikowany. To co widzimy gołym okiem to tylko wierzchołek góry lodowej. W pniach możemy znaleźć wydrążone dziuple, wśród koron gniazda ptaków, pod ziemią, pośród plątaniny korzeni jamy, w ktorych schronienie znajdują dzikie zwierzęta.

Która z części drzewa jest najważniejsza?

Na to pytanie pomogą odpowiedzieć jeż, wiewiórka oraz sowa.

"Żubr Pompik" to ciekawa seria dla dzieci okraszona barwnymi ilustracjami, która przenosi nas w sam środek leśnej atmosfery, łąk porośniętych bujną roślinnością oraz specyficznego klimatu puszczy i parków narodowych.

To seria zarówno dla dzieci jak i dorosłych ciekawych świata oraz poszukujących odpowiedzi na nie zawsze łatwe pytania dotyczące przyrody.

Żubr Pompik. Kolory jesieni
Tomasz Samojlik0
Okładka ksiązki - Żubr Pompik. Kolory jesieni

Kolejna część czterotomowego cyklu o przygodach sympatycznego żubra Pompika i jego ciekawskiej siostry Polinki tym razem pozwoli małym czytelnikom zgłębić...

Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 14. Jaskinia nietoperza
Tomasz Samojlik0
Okładka ksiązki - Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 14. Jaskinia nietoperza

Wraz z sympatyczną rodziną żubrów poznajemy polskie parki narodowe. Polinka ma zły humor, bo podczas wspinaczki skalistymi ścieżkami w Ojcowskim Parku...