Zuzia

Poznajcie historię Zuzi. Pozornie zwykłej dziewczynki o podejrzanie samodzielnych włosach…
Zuzia kocha koty, słodycze oraz wszystkie zabawy, a mimo to była grzeczna przez cały rok szkolny!
Czy wzorowe zachowanie zostanie wynagrodzone i czy wakacje czekają na Zuzię, tak jak Zuzia na wakacje? Tego dowiecie się z lektury.

Informacje dodatkowe o Zuzia:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-02-06
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Ilustracje:Edyta Ochodek - Kapica

Tagi: bajka Literatura dziecięca i młodzieżowa - recenzje i opracowania tematyczne

Kup książkę Zuzia

Zuzia - opinie o książce

Recenzja

''Zuzia'' Dawid Dołba

Początek tygodnia rozpoczął się u mnie niestandardowo. Razem z moją siostrzenicą zabrałyśmy się za lekturę z literatury dziecięcej. Wyglądało, to tak: młoda słuchała, a ciocia czytała. Nie obyło się również bez gradu pytań ze strony mojej małej słuchaczki.

''Zuzia'' w moim odczuciu jest dość zagmatwaną książeczką dla dzieci w wieku 6-8 lat. Szczerze mówiąc, ciężko mi było poznawać historię dziewięcioletniej Zuzki. Siostrzenica najwyraźniej była nią zachwycona, ilość pytań, jakimi mnie zasypała, nie sposób zliczyć na palcach jednej ręki.

Najwięcej zapytań dotyczyło Antka rówieśnika naszej głównej bohaterki. Chłopiec uznawany był za klasowego łobuza, jednak za jego zachowaniem kryje się smutna historia.

Pewnego dnia tuż przed konkursem tanecznym dochodzi do nieszczęśliwego wypadku w wyniku, którego Zuzia łamię nogę. Jest bardzo smutna i zła na kolegę. Zbliżał, się okres wakacji wyglądało więc na to, że dziewczynka nie spędzi ich aktywnie i nic ciekawego się nie wydarzy, ale czy rzeczywiście będzie tak, jak myśli dziewięciolatka?

Tak, jak napisałam, wyżej jest to książeczka zagmatwana i dla mnie była ciężka w odbiorze. Autor podczas naszej rozmowy przyznał, że jego głównym celem jest tworzyć. I super. Jestem bardzo za tym. Tyle tylko, że według mnie, jeśli chodzi, o literaturę dziecięcą, nie powinna być ona tak zagmatwana.

Nad tą książeczką trzeba się mocno skupić, żeby, dowiedzieć się, o co tak naprawdę w całej tej historii chodzi.

Kolejnym co raziło, mnie w oczy, jest korekta tyle, o ile druk jest duży to błędy i literówki mocno rzucały się w oczy przy tak niewielu stronach.

Nie mam w zwyczaju zniechęcać czytelników do sięgnięcia po książkę. Dlatego miło mi będzie, jeśli przeczytacie moją opinię, a jeszcze milej będzie jeżeli sami sięgniecie po tę książeczkę. Dla mnie to będzie przyjemność móc poznać wasze odczucia po przeczytaniu tej opowieści.

Książka bierze udział w maratonie @relax_with_a_book
#czytamzrelaxwithabook

Książka bierze udział w maratonie książkowym ze słowem. Zorganizowanym przez: @zagubiona_w_swiecie_marzen @zpasjadoksiazek @_create_my_dream_blog_
#maratonzeslowem

Reklama: #dawiddołba

Ilość stron: 65

Ocena: 4/10

Opowieści z Gniewogrodu
Dawid Dołba0
Okładka ksiązki - Opowieści z Gniewogrodu

Co chwilę ktoś zostaje wybrańcem jednym na milion pokoleń i ratuje świat. Zapomnij o ratowaniu świata. Wyrusz w niecodzienna podróż pełną codziennych problemów...