Zwierciadło piekieł

Osmioletni Boofuls, spiewająca i tańcząca gwiazda musicalu, zostaje bestialsko zamordowany przez własną babcię. Pięćdziesiąt lat później scenarzysta Martin Williams wpada na pomysł, by nakręcić film o chłopcu. Żaden hollywoodzki producent nie chce podjąć się realizacji tego projektu. Tymczasem zafascynowany Boofulsem Williams kupuje okazyjnie piękne lustro z jego dziecinnego pokoju, milczącego świadka dawnej zbrodni. Od tej chwili wokół Martina zaczynają się dziać rzeczy dziwne i przerażające. Okazuje się że chłopiec nadal żyje w zwierciadle, a każdego, który próbuje zgłębić jego tajemnicę, spotyka okrutna śmierć.

Informacje dodatkowe o Zwierciadło piekieł:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2005-04-06
Kategoria: Horror
Tytuł oryginału: Mirror
Tłumaczenie: Braiter Paulina

Kup książkę Zwierciadło piekieł

Zwierciadło piekieł - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-02-20,

Graham Masterton "Zwierciadło piekieł" ❤️
Utalentowany scenarzysta pracujący w Hollywood, Martin Williams jest zafascynowany młodziutką gwiazdą z lat trzydziestych. Ostatnie pieniądze wydaje na przedmiot należący kiedyś do chłopca. Zabytkowe lustro było świadkiem tragicznej śmierci Boofulsa, kiedy jego babcia z niewyjaśnionych przyczyn poćwiartowała go na ponad dwieście kawałków, po czym powiesiła się. Martin usilnie próbuje namówić, by wyreżyserowano film biograficzny, ale żaden z producentów nie chce podjąć się tego zadania.
Gdy wreszcie przymocował lustro u siebie, zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Najpierw piłka pojawiająca się w lustrze, później kot, innym razem chłopiec... Niedługo potem Emilio, wnuk właściciela mieszkania wpada do zwierciadła a wypada z niego Boofuls powracający do świata żywych. Martin nie wie, jak odnaleźć się w nietypowej sytuacji. Dochodzi do wniosku, że kupno lustra nie było dobrym pomysłem. Czy lustro to drzwi do piekła?
Ciekawostką jest często użyte w lekturze nawiązania do "Alicji Po Drugiej Stronie Lustra" Lewisa Carrolla.
"Lustra zatrzymują dusze, panie Williams. Nie w przenośni, lecz dosłownie. Naprawdę. Za każdym razem, kiedy przechodzimy przed nimi, zatrzymują żywe fragmenty naszego życia i naszych charakterów. Czasami, w momentach ogromnego napięcia, mogą pochłonąć nas prawie w całości."
To jest bardzo dobry horror! Przerażające wydarzenia doprowadzające do Apokalipsy!
Motyw Dobra ze Złem. Patrzenie w własne lustro było mniej przyjemne niż zwykle. A po przeczytaniu książki miałam koszmar senny z Boofulsem. Ta lektura zdecydowanie zmąci Twój dotychczasowy spokój. Serdecznie polecam! 👹
"Po latach ojciec Quinlan zaczął wierzyć w obecność demonów. Nie tych z rogami i kopytami, lecz nie mniej złych. Wyczuwał ich wpływ w działaniach najzwyklejszych nawet ludzi, widział ich oczy spoglądające z twarzy polityków, finansistów, gwiazd filmowych i ulicznych przechodniów."

Avatar użytkownika - adam_zyzo
adam_zyzo
Przeczytane:2017-07-22,
To byl moj pierwszy horror jaki przeczytalem mialem zaledwie 12 lat i nawet teraz z przyjemnoscia siegam na polke po raz milionowy i nadal czytam z przyjemnoscia tak jak za pierwszym razem. Lubie styl G. Masterton'a ten facet ma fantazje . Polecam i Pozdrawiam
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-02-07,
Martin Williams jest hollywoodzkim scenarzystą, który tworzy skrypty i poprawki do popularnych seriali. Jego największym marzeniem jest nakręcenie musicalu o pewnym chłopcu, który w latach 30-tych XX wieku był gwiazdą musicali. Chłopiec ten był znany pod pseudonimem Boofuls i został brutalnie zamordowany przez swoją babkę. która po dokonaniu tego czynu popełniła samobójstwo. Martin ogarnięty obsesją młodej gwiazdy, która nie żyje już ponad 50 lat, wchodzi w posiadanie lustra, które ponoć widziało śmierć Boofulsa. Spowoduje to ciąg przerażających wydarzeń, które będą miały doprowadzić do Apokalipsy. Lustro w powieści Mastertona jest katalizatorem wydarzeń a jednocześnie motywem, który wykorzystywany był w książkach do bólu. Demoniczny chłopiec, które duch zachował się w lustrze, a teraz powoli powraca do świata żywych, aby szerzyć zło to motyw, który kojarzy się aż nazbyt z filmem "Omen", który zresztą wspomniany jest w powieści. Połączenie tych wszystkich elementów przez Mastertona sprawiło, że książka straszy swoim klimatem, miejscami jest autentycznie przerażająca. Jest to jedna z tych książek, która zawiera właśnie tę cechę, jak mało która, a "Zwierciadło piekieł" nie jest książką wymienianą przy początkach obcowania z tym autorem - bardziej popularne jest "Manitou", które zostało zekranizowane czy nagradzane "Tengu" i "Kostnica". Postać chłopca, która wychodzi z lustra, aby osiągnąć przepowiedziane w Biblii cele, potrafi budzić jednocześnie fascynację i lęk. Martin, który ma stać się jego opiekunem bez własnego wyboru przechodzi drogę przez mękę. Przez to dane mu jest zaglądanie do własnej duszy podróżując do piekła i z powrotem. Czytając tę książkę miałem wrażenie, że nadawałaby się ona na wysokobudżetowy film grozy. Minusem książki jest zakończenie, które jest szybkie i banalne. Odkąd Martin postanawia rozprawić się z lustrem, powieść staje się przekombinowana. Nie burzy to jednak tak dramatycznie wizerunku całego utworu, który po przeczytaniu długo zostaje w pamięci.
Avatar użytkownika - Baronek7
Baronek7
Przeczytane:2013-07-29, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jedna z najlepszych powieści Mastertona - i - moja ulubiona w tym gatunku.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-21,
Książka ciekawa, jedyne mało w niej przerażenia, strachu.
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2013-04-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka ciekawa, jedyne mało w niej przerażenia, strachu.
Avatar użytkownika - kiznaiver667
kiznaiver667
Przeczytane:2020-05-28, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Raczej przeciętna, bohaterowie też niekoniecznie mnie zainteresowali. Pod koniec zaczęło robić się bardziej interesująco ale bardzo szybko cała akcja została rozwiązana, a zakończenie można nazwać okropnym bez wyrzutów sumienia.

Avatar użytkownika - madsid
Przeczytane:2013-09-18, Przeczytałam,
Drapieżcy
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Drapieżcy

Fortyfoot House, zaniedbany wiktoriański sierociniec na wyspie Wight, kryje w sobie mroczną tajemnicę. Przed ponad stu laty zmarli tam w nie wyjaśnionych...

Rozkosze miłości czyli Co zrobić, by kochać się sześć razy w tygodniu
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Rozkosze miłości czyli Co zrobić, by kochać się sześć razy w tygodniu

Jak wszyscy wiemy na początku znajomości pary kopulują non stop, by z łóżka nie wychodziły (lub innego miejsca służącego do zaspokajania swych pragnień...