Zwierzaki cudaki. Księga najdziwniejszych zwierząt świata

Jak wygląda jak?
Czy latająca ryba ma skrzydła?
Po co zebrze paski?
Z czego strzela strzel bombardier?
Czy jaszczurka Jezusa Chrystusa jest święta?

Oto Zwierzaki cudaki – fascynujący przegląd 40 najbardziej niesamowitych zwierząt Swiata! Bibi Dumon Tak opisała je z lekkością, werwą i poczuciem humoru, zamieniając solidną porcję przyrodniczej wiedzy w pasjonujący zbiór barwnych zwierzęcych portretów.

Bibi Dumon Tak (ur. 1964) – holenderska pisarka i dziennikarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych. Wielokrotna laureatka prestiżowej holenderskiej nagrody literackiej Zilveren Griffel (Srebrne Pióro), którą otrzymała również za Zwierzaki cudaki Dorastała wśród zwierząt – na domową menażerię Dumon Taków składały się żółwie, rybki, kot, jamnik, konie i kucyki. Ulubionym zajęciem Bibi było wtedy ratowanie chorych i zranionych stworzeń. Dziś swą miłość do zwierząt przelewa na papier: uwielbia o nich pisać i robi to wyśmienicie.

Fleur van der Weel (ur. 1970) – holenderska graficzka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Utrechcie. Laureatka wielu nagród i wyróżnień.

Informacje dodatkowe o Zwierzaki cudaki. Księga najdziwniejszych zwierząt świata:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2011-06-16