Zwrotnik Węży

Lady Trent, największy światowy autorytet w dziedzinie smoków, tym razem wyrusza na targany wojnami kontynent Erigi, by badać najbardziej egzotyczne gatunki tych stworzeń

Trzy lata po fatalnej wyprawie w niegościnne góry Wystrany nieustraszona badaczka przeciwstawia się rodzinie i konwenansom, by wyruszyć z ekspedycją na rozdarty wojną kontynent Erigi, siedlisko takich egzotycznych gatunków smoków, jak żyjące w trawie węże sawannowe, leśne węże nadrzewne i najbardziej nieuchwytne z nich wszystkich, legendarne bagienne żmije z tropików.

Wyprawa obfituje w wiele trudności, a Izabela, której towarzyszy dawny współpracownik i przyjaciółka-uciekinierka z domu, musi stawić czoło uciążliwym upałom, wyniszczającej gorączce, pałacowym intrygom, plotkom i innym niebezpieczeństwom w trakcie wędrówki po nieprzebytej dżungli zwanej Zielonym Piekłem. Odwaga, pomysłowość i naukowa ciekawość bohaterki zostaną wystawione na najcięższe próby.

,,Drugi tom pamiętników Izabeli jest równie bezkompromisowo uczciwy i szczery jak pierwszy, opowiedziany typowym dla Brennan jędrnym, żywym stylem, z bohaterką jednocześnie zachwycającą, zadziwiającą i godną szacunku!".

,,Kirkus"

,,Książka przesycona radością i zapałem odkrywcy oraz naukową ciekawością".

,,Publisher's Weekly"

,,Jeśli kiedyś w sekrecie żałowaliście, że smoki nie są prawdziwe, ta książka jest dla was. Szczególnie spodoba się fanom Naomi Novik i Mary Robinette Kowal".

,, Rt Books"

,,Jaśnie pani jest zdecydowaną i bystrą kobietą szukającą smoków - popieram całym sercem!".

Melanie Rawn, autorka cyklu Wygnańcy

Kup książkę Zwrotnik Węży

Zwrotnik Węży - opinie o książce

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2018-06-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2018, 52 książki 2018,

Fakt, który uderza jako pierwszy w "Zwrotniku węży", to piękne ilustracje Todda Lockwooda. Zarówno okładka, jak i rysunki obecne w środku książki są narysowane pewną kreską z położeniem dużego nacisku na szczegóły, zostawiając jednocześnie dużo rozmytej przestrzeni, która pozostawia pole wyobraźni. Smoki każdy z czytelników może wyobrażać sobie różnie, natomiast u Marie Brennan to nie są typowe wielkie stwory rodem z fantasy. Jest ich co najmniej kilka rodzajów i niekoniecznie wszystkie muszą umieć świetnie latać, mając skrzydła.

To, co mnie zdziwiło, to fakt, że przekład od pierwszego do piątego rozdziału wykonała Dorota Żywno, a od szóstego do dwudziestego piątego Danuta Górska. Ciekawi mnie skąd to rozróżnienie, bo w książce nie czuć jakiegokolwiek dyskomfortu związanego z dwoma tłumaczami. Podziwiam, bo przekład książek fantastycznych jawi mi się jako naprawdę trudny. Specyficzna nomenklatura, którą trzeba w dodatku sensownie przełożyć na język polski. Dlatego muszę się przyznać, że ten stolec na 141 stronie wyprowadził mnie zupełnie z równowagi. Dobrą chwilę musiałam zmusić swój umysł do zaprzestania wyobrażeń zgodnych z tym słowem ;)

W labiryncie smoków
Marie Brennan0
Okładka ksiązki - W labiryncie smoków

Lady Trent, niestrudzona badaczka smoków, wyrusza szukać przygód na niebezpiecznych pustyniach Achii W czwartym tomie swoich pamiętników Izabela,...

W Sanktuarium Skrzydeł
Marie Brennan0
Okładka ksiązki - W Sanktuarium Skrzydeł

Ostatni tom pamiętników lady Trent odsłania wreszcie prawdę o jej najgłośniejszej przygodzie - wspinaczce na najwyższy szczyt świata we wrogiej...