Życie, które warto przeżyć

Niezwykła autobiograficzna opowieść o zmaganiu z depresją i terapii dialektyczno-behawioralnej opracowanej w oparciu o własne doświadczenia.

Autorka zaczyna swoją fascynującą opowieść od tego, jak w wieku osiemnastu lat zaczęła się zmieniać z żywej, cieszącej się popularnością osoby w dziewczynę ze skłonnościami samobójczymi. Po ponad dwóch latach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym przysięgła, że jeśli uda jej się wydostać z tego piekła, to zrobi wszystko, by pomóc w tym innym, tak by i ich udziałem stało się życie, które warto przeżyć. W latach osiemdziesiątych udało jej się opracować terapię dialektyczno-behawioralną, która jednocześnie obejmowała akceptację siebie i potrzebę zmian. Jej kluczowymi elementami stały się też uważność, a także różne życiowe umiejętności. Mottem Linehan stało się powiedzenie: ,,Nie można poprzez myślenie nauczyć się nowych zachowań - to poprzez nowe zachowania można nauczyć się nowego myślenia".

Marsha Linehan zachowała swoją niezwykłą duchowość. Jej historia jest również opowieścią o rozwoju wiary i wytrwaniu w wierze.

Informacje dodatkowe o Życie, które warto przeżyć:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Building a Life Worth Living: A Memoir

Kup książkę Życie, które warto przeżyć

Życie, które warto przeżyć - opinie o książce

Forget Me Not
Julie Soto