Życie, piękna katastrofa

Klasyczne już dzieło Jona Kabata-Zinna na temat praktyki uważności w walce ze stresem i cierpieniem wytrzymuje próbę czasu. To bardzo użyteczny i praktyczny przewodnik. Gorąco polecam nowe wydanie lekarzom, pacjentom i wszystkim, którzy interesują się wiedzą o tym, jak użyć potęgi skupionej świadomości w obliczu zarówno poważnych, jak i pomniejszych życiowych wyzwań.

--Andrew Weil, lek. med., autor książki Spontaniczne szczęście, Wyd. MT Biznes, Laurum oraz

,,8 Weeks to Optimum Health"

To wspaniałe, że otrzymujemy nową i zaktualizowaną wersję klasycznej pozycji, która skłoniła tak wielu ludzi do wejścia na ścieżkę transformacji własnego umysłu i rozbudziła w nas zdolność dostrzegania piękna w każdej chwili, w każdym dniu naszego życia. Oparte na pierwszym drugie wydanie z pewnością będzie uznane za cenny materiał źródłowy i przewodnik nowych pokoleń szukających mądrości ukazującej, jak odnaleźć pełnię życia i jak odnaleźć w nim spełnienie.

--dr Diana Chapman Walsh, emerytowana prezes zarządu Wellesley College

W zmienionym i rozszerzonym wydaniu swojego przełomowego dzieła Życie, piękna katastrofa Jon Kabat-Zinn kreśli dla nas ścieżkę życia pełną niuansów, dbałości o szczegóły i nieustannego zadziwienia. Czerpiąc ze swoich długoletnich doświadczeń w pracy z tysiącami indywidualnych przypadków, łączy osobiste historie swoich podopiecznych z najnowszymi odkryciami, by nauczyć nas wykorzystania inteligentnej świadomości w sposób, który radykalnie zmniejszy nasze obciążenie i pomoże nam odnaleźć radość nawet w najtrudniejszych chwilach życia. Ta książka może zmienić twoje życie. Skorzystaj z zaproszenia!

--dr Clifford Saron, UC Davis Center for Mind and Brain, szef zespołu badawczego, The Shamatha Project

Informacje dodatkowe o Życie, piękna katastrofa:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2018-02-28
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Full catastrophe living

Kup książkę Życie, piękna katastrofa

Życie, piękna katastrofa - opinie o książce

Jest to kolejna książka autora, którego polubiłam. Piszę mądrze, z dużym doświadczeniem. Czasem lubię sięgnąć po taką niezobowiązującą lekturę.
Jest on naukowcem, pisarzem i nauczycielem medytacji, emerytowanym profesorem medycyny.
Tym razem autor przybliża nam co zrobić, aby stres tak bardzo na nas nie wpływał.
Jest to nowe, rozszerzone wydanie. Faktycznie o wiele bardziej obfite w wiedzę i ciekawe rozwiązania.
To patrzenie na naszą codzienność, otaczającą nas rzeczywistości dzięki technice uwazności.
Książka nie jest typowym poradnikiem vo robić, bo chyba nikt nie lubi aby mu vos nakazywać. To pokazanie drogi, danie narzędzi, metod, porad jak robić, aby było nam dobrze. To rozważania nawet na pograniczu filozofii jak pięknie żyć,jak czerpać z życia, jak rozpocząć proces zmian.
Autor daje nam ogromny wachlarz rad, mądrych słów. Tak naprawdę od nas samych zależy czy to wykorzystany czy będziemy iść do przodu na oślep, szarością i przymusem.
To co bardzo mi się podoba to podzielenie książki na rozdziały. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć to czego w danej chwili potrzebujemy.
Oczywiście sama lektura tej książki nas nie zmieni, to my musimy chcieć coś zmienić w sobie.
Jeśli chodzi o styl pisania autora. Jest on bardzo przystępny, język prosty w zrozumieniu. Może kilka pojęć było dla mnie niezrozumiałych, które w dalszej części lektury mi się wyklarowały.
To bardzo mądra i wartościowa książka. Czytałam ją bardzo długo ponieważ to nie jest książka "na raz".
Do niektórych rozdziałów można wracać ilekroć ma się na to ochotę i czerpać za każdym razem więcej i więcej.

Uważność dla wszystkich. Mądrość, która może zmienić świat
Jon Kabat-Zinn0
Okładka ksiązki - Uważność dla wszystkich. Mądrość, która może zmienić świat

Jon Kabat-Zinn, pionier uważności i jeden z najbardziej znanych popularyzatorów ruchu mindfulness, zmienił nasz sposób postrzegania codziennego życia...

Uzdrawiająca moc uważności. Nowy sposób na życie
Jon Kabat-Zinn0
Okładka ksiązki - Uzdrawiająca moc uważności. Nowy sposób na życie

W ,,Uzdrawiającej mocy uważności" pionier światowego ruchu mindfulness opowiada, jak w twórczy sposób zmienić stosunek do własnego ciała i umysłu. Dowiadujemy...