Życie przeciwko śmierci. Refleksje kryminologa o wartości życia. Tom 4

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2019-12-02
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 9788301209308

Publikacja zawiera m.in. analizę postępów w zakresie nauk medycznych służących idei życia.

Autor zwraca uwagę na istotne problemy psychologiczne i socjologiczne w życiu człowieka oraz na współczesne osiągnięcia nauki, które wpływają na przedłużenie życia. Ważną część tej pozycji wydawniczej stanowią aktualne kwestie ekologiczne w wymiarze globalnym.

"Recenzowane opracowanie naukowe stanowi cenną publikację z zakresu nauk kognitywistycznych i obejmuje metaanalizę współczesnych zagadnień makrostrukturalnych odnoszących się do sfery transkulturowej. Jest to dzieło interdyscyplinarne i w całości wyrasta na gruncie naukowego wnioskowania i wartościowania właściwego dla sceptycyzmu krytycznego. Praca wybitna, wpisuje się w twórczość kulturową ukazującą problematykę przeszłości i teraźniejszości na rzecz odkrywania i kreowania przyszłości dla jednostki, wspólnoty oraz cywilizacji rodu ludzkiego."

Z recenzji prof. zw. dr. hab. Andrzeja Bałandynowicza

"Nowe monumentalne dzieło zawiera treści filozoficzne o istotnym znaczeniu dla każdego z nas. Wiedza Autora i Jego wielopłaszczyznowe zainteresowania sprawiają, że niniejsza książka zawiera także odkrywcze ustalenia z punktu widzenia nauki - higieny psychicznej, do rozwoju której - a nie tylko kryminologii - prof. Brunon Hołyst znacznie się przyczynił. Ustalenia zawarte w książce mają znaczenie teoretyczne, poznawcze i zarazem są to wskazania o znaczeniu praktycznym. Ich zastosowanie miałoby sens wzbogacający własne istnienie."

Z recenzji prof. zw. dr. hab. Marii Szyszkowskiej

Tagi: Teorie społeczne

Kup książkę Życie przeciwko śmierci. Refleksje kryminologa o wartości życia. Tom 4

Opinie o książce - Życie przeciwko śmierci. Refleksje kryminologa o wartości życia. Tom 4

Wiktymologia
Brunon Hołyst0
Okładka ksiązki - Wiktymologia

Kolejne, już trzecie, wydanie Wiktymologii znacznie różni się od poprzedniego. Zmiany zachodzące we współczesnym świecie znalazły tu swoje odbicie. Obecna...

Przeciwko życiu Tom 2. Determinanty społeczne i kulturowe
Brunon Hołyst0
Okładka ksiązki - Przeciwko życiu Tom 2.  Determinanty społeczne i kulturowe

Składająca się z czterech tomów seria wydawnicza ,,Przeciwko życiu" została poświęcona najbardziej fundamentalnym i nieustannie aktualnym problemom zagrożeń...

W głębi lasu
Harlan Coben