Życie średniowiecznego rycerza

Lśniące zbroje, turnieje, szlachetne ideały - czy tak wyglądało życie średniowiecznego rycerza?

Niedoścignione wzory czy okrutnicy zabijający dla pieniędzy? Kim naprawdę byli średniowieczni rycerze?

Niezwykle elitarna formacja, której jedynym zadaniem i obowiązkiem była walka. To oni, na polach bitew, decydowali o biegu średniowiecznej historii. Mimo że w czasie wojny nie mieli dla przeciwników litości, dla nas są symbolami cnoty i rycerskiego honoru. Ich wspaniałe czyny opiewają pieśni, a legendy opowiadają o ich odwadze i lojalności. Jacy byli naprawdę? Która wersja ich historii jest tą prawdziwą?

Czy na zwycięstwie w turnieju rycerskim można było zarobić? Jak miał się rycerski etos do prawdziwego życia? Czy rycerskie przygody były równie barwne jak te opisywane w eposach? Czy rycerze byli wierni damom swoich serc? I czy każdy z nich miał swój zamek?

Frances Gies, współautorka bestsellerowej serii o życiu w średniowieczu, tym razem zabiera nas w fascynującą podróż do wieków średnich, aby bliżej poznać życie rycerza - najbardziej kultowej postaci tej epoki. Przeprowadzi nas od historii pierwszych rycerzy, przez członków zakonów krzyżowych, aż po schyłek tej formacji.

Na pewno słyszałeś mnóstwo legend o rycerzach, ale czy znasz ich prawdziwą historię?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Życie średniowiecznego rycerza:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Historyczne

Tagi: Historia powszechna bóg

Kup książkę Życie średniowiecznego rycerza

Życie średniowiecznego rycerza - opinie o książce

Życie w średniowiecznym zamku
Francis Gies0
Okładka ksiązki - Życie w średniowiecznym zamku

Zwiedzałeś kiedyś zamek? Widziałeś ich wiele, ale wciąż nic o nich nie wiesz. Dwoje cenionych historyków przedstawia barwny świat życia średniowiecznej...