Życie zaczyna się dzisiaj. Pokochaj siebie i otwórz się na to, co przynosi los

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2021-11-10
Tytuł oryginału: The Wisdom of No Escape: How to Love Yourself and Your World

Powiedz TAK życiu. W każdym jego momencie.

Pema Chödrön, autorka bestsellerowych książek, w książce Życie zaczyna się dzisiaj doradza jak nauczyć się kochać życie, takim jakie jest.

Niemal wszyscy ludzie są przekonani, że najlepszym sposobem na życie jest unikanie bólu i dążenie do wygody. Jednak żyjąc w ten sposób, na najmniejszy przejaw cierpienia reagujemy ucieczką. Zdaniem Pemy Chödrön postępując w ten sposób, nigdy nie dowiemy się, co się kryje za daną przeszkodą czy budzącą lęk sytuacją. Nigdy nie poznamy więc siebie.

Aby wieść życie, które wolne jest od potrzeby pewności, że wszystko ułoży się po naszej myśli, aby wieść życie bardziej pasjonujące i pełne, musimy uświadomić sobie, że możemy znieść wiele.

A to nowe, samoświadome życie, może zacząć się od dzisiaj.

Życie zaczyna się dzisiaj to książka o zaprzyjaźnianiu się ze sobą i ze światem, a także o umiejętności przyjmowaniu potężnej dawki radości, cierpienia i zamętu, które charakteryzują ludzki los.

Pema Chödrön

Buddyjska mniszka amerykańskiego pochodzenia, którą pokochały gwiazdy Holllywood.

Po rozstaniu z mężem poszukała ukojenia w buddyzmie. Należy do najwybitniejszych uczniów Czogjama Trungpy. Otrzymała tytuł Aczarii, przeznaczony dla doświadczonych nauczycieli Szambali, którzy swoim życiem potwierdzają mądrość nauk dharmy.

Autorka wielu popularnych poradników, w tym bestsellerowej książki Nigdy nie jest za późno polecanej przez wiele gwiazd, m.in.: Oprah Winfrey, Gwyneth Paltrow oraz Jeffa Bridgesa.

Tagi: Umysł ciało duch bóg

Kup książkę Życie zaczyna się dzisiaj. Pokochaj siebie i otwórz się na to, co przynosi los

Moc medytacji. Jak sprawić, by umysł stał się twoim sprzymierzeńcem
Pema Chödrön0
Okładka ksiązki - Moc medytacji. Jak sprawić, by umysł stał się twoim sprzymierzeńcem

Moc medytacji to kolejna znakomita książka Pemy Chödrön, buddyjskiej mniszki, którą pokochały gwiazdy Hollywood i miliony ludzi na całym świecie. Tym...

Twoje wspaniałe życie. Jak przyjąć to, czego nie chcemy otrzymać
Pema Chödrön0
Okładka ksiązki - Twoje wspaniałe życie. Jak przyjąć to, czego nie chcemy otrzymać

Życie we współczesnym świecie jest prawdziwym wyzwaniem. I odczuwamy to każdego dnia. Jak sobie z tym poradzić? Pema Chödrön, autorka bestsellerowych...

Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska