Żyj pięknie. Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2019-10-09
ISBN: 9788381320948
Tytuł oryginału: Living Beautifully: with Uncertainty and Change

Czy możemy czuć, że nasze życie jest dobre, skoro opiera się na tak niepewnych podstawach? Skoro każdego dnia los może przynieść nam bolesne doświadczenia? Pema Chödrön, w swojej kolejnej bestsellerowej książce - Żyj pięknie - przekonuje, że nasze życie może być mimo to dobre, a nawet szczęśliwe i autentycznie piękne.

A wszystko to dzięki tradycyjnej buddyjskiej praktyce zwanej Trzema Ślubami. Praktykowanie Trzech Ślubów jest sposobem na zachowanie równowagi wobec chwiejności losu. Może ono zmienić sposób, w jaki patrzymy na świat i zapewnić nam szczęście oraz spokój.

Pema Chödrön, we właściwy dla niej sposób, czyli ze spokojem i głęboką życzliwością, wyjaśnia, czym są Trzy Śluby: pratimoksza - służenie dobru wszystkich istot, bodhisattva - dążenie do zmniejszenia cierpienia na świecie oraz sajama - dostrzeganie we wszystkim, co nas otacza, przebudzonej energii.

Pema Chördön - Buddyjska mniszka amerykańskiego pochodzenia, którą pokochały gwiazdy Holllywood. Porozstaniu z mężem znalazła ukojenie w buddyzmie. Należy do najwybitniejszych uczniów Czogjama Trungpy. Otrzymała tytuł Aczarii, przeznaczony dla doświadczonych nauczycieli Szambali, którzy swoim życiem potwierdzają mądrość nauk dharmy.

Autorka wielu popularnych poradników, w tym bestsellerowej książki Nigdy nie jest za późno polecanej przez wiele gwiazd, m.in.: Oprah Winfrey, Gwyneth Paltrow oraz Jeffa Bridgesa.

Tagi: Umysł ciało duch

Kup książkę Żyj pięknie. Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los

Opinie o książce - Żyj pięknie. Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los

Nigdy nie jest za późno. Jak czerpać siłę z przeciwności losu
Pema Chördön0
Okładka ksiązki - Nigdy nie jest za późno. Jak czerpać siłę z przeciwności losu

Trudne chwile zdarzają się w życiu każdego człowieka. Najważniejsze jest, by umieć czerpać z nich siłę i stawiać czoła przeciwnościom, które niesie...

Rusz z miejsca. Uwolnij się od lęków i nawyków. Uczyń swoje życie lepszym
Pema Chördön0
Okładka ksiązki - Rusz z miejsca. Uwolnij się od lęków i nawyków. Uczyń swoje życie lepszym

Bestsellerowa książka Rusz z miejsca Pemy Chödrön oparta jest na buddyjskiej koncepcji shenpa, która pomaga nam dostrzec, jak lęki oraz zakorzenione...

Manhattan Babilon
Lech Majewski