Bezpieczna przystań – Czy dramatyczna przeszłość zniszczy nowe uczucie?

Data: 2020-09-03 14:26:42 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Bezpieczna przystań to filmowa adaptacja książki o tym samym tytule Nicholasa Sparksa, prezentującego historię miłości rozbijanej przez wciąż powracającą, brutalną i straszną przeszłość. Raj szybko się zmienia w koszmar....

Obrazek w treści

Bezpieczna przystań to amerykański film z 2013 roku, stanowiący melodramatyczną adaptację książki o tym samym tytule Nicholasa Sparksa.

Bezpieczna przystań – opis

O czym jest film Bezpieczna przystań? Erin to kobieta z przerażającą przeszłością, od której postanawia uciec z Bostonu do Southport w Karolinie Północnej, gdzie kryje się pod wymyślonym imieniem i nazwiskiem - Katie Feldman. Codziennie stara się unikać ludzi oraz nie rozpoczynać większych przyjaźni.

Pewnego dnia, jednakże poznaje przystojnego wdowca, Alexa Wheatleya krok po kroku czyniąc dla niego wyjątki, przy okazji zaprzyjaźniając się także z jego dwójką dzieci. Oboje się w sobie zakochują, stając się coraz bliższymi sobie.

Czytaj także: "Przysięga": Emir potajemnie spotyka się z Banu. Co wydarzy się w 247 i 248 odc Przysięga?

Przeszłość jednak powraca, a tropem kobiety zmierza Kevin Tierney, policjant przygotowujący list gończy jak Erin, mającą być oskarżoną o morderstwo. Alex spotyka go oraz domyśla się, że to właśnie o Katie chodzi, co prowadzi go do kłótni oraz wyznania kobiecie miłości.

Ta jednak ucieka, a to rozpoczyna szereg drastycznych zdarzeń, nie będących mniej przearżającymi niż sadystyczne działania byłego męża Erin....

Bezpieczna przystań – obsada

Kto wystąpił w filmie Bezpieczna przystań? W rolach głównych ujrzeć mogliśmy Julianne Hough (Burleska, Footloose, Co Ty wiesz o swoim dziadku?) i Josha Duhamela (Wygraj randkę, Transfotmers, The Romantics, Movie 43, Nie jesteś sob), których relacja wypadła dość wiarygodnie w filmie.

Czytaj także: Piszę powieści – to właśnie robię. Wywiad z Nicholasem Sparksem

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Cobie Smulders, Irene Ziegler, Noah Lomax, Red West i Juan Piedrahita.

Bezpieczna przystań – gdzie obejrzeć? 

Film Bezpieczna przystań dziś możemy zobaczyć w sobotę, 21 sierpnia 2021 roku o 21:35 na antenie stacji TVP 1.

Czytaj także: Nicholas Sparks wydaje nową książkę! O czym będzie nowa powieść? 

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD.

Bezpieczna przystań – opinie

Film Bezpieczna przystań został zmasakrowany w recenzjach, nie radząc sobie z wielką krytyką, tylko nieco lepiej radząc sobie z opiniami widzów, którzy zadowoleni byli z dynamiczniejszych momentów oraz scen akcji, których nie brakuje w późniejszym etapie fabuły.

Bezpieczna przystań – książka

Film Bezpieczna przystań to adaptacja książki Bezpieczna przystań Nicholasa Sparksa, specjalizującego się od lat w powieściach romantycznych skierowanych głównie do kobiet.

Czytaj także: Nicholas Sparks homofobem? Popularny pisarz przeprasza 

Książkę Bezpieczna przystań kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Bezpieczna przystań
Nicholas Sparks21
Okładka książki - Bezpieczna przystań

Znakomity romans obyczajowy niekwestionowanego mistrza opowieści o miłości, autora kilkunastu powieści, z których pokaźna część została przeniesiona...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy