Nicholas Sparks wydaje nową książkę! O czym będzie nowa powieść?

Data: 2020-01-21 09:37:20 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Nicholas Sparks jest znanym i cenionym autorem powieści z nurtu literatury kobiecej. Amerykański pisarz romansów potwierdził ostatnio, że już niebawem wydaje kolejna książkę – „The return”.

Obrazek w treściFot. nicholassparks.com

Jeśli trzeba byłoby wskazać zagranicznego autora powieści obyczajowych i romansów, to wielu czytelników z całą pewnością bez zastanowienia wspomniałoby o Nicholasie Sparksie. Znany pisarz wydał kilkadziesiąt tytułów, a częśćz nich została zekranizowana, w  tym m.in. Ostatnia piosenka z Miley Cyrus i Liamem Hemsworthem, Pamiętnik czy List w butelce z Kevinem Costnerem.

Czytaj także: Nicholas Sparks homofobem? Popularny pisarz przeprasza

Niedawno pisarz na swoim profilu na Facebooku powiadomił o premierze kolejnej książki pt. The Return (pl. Powrót). Co wiadomo o tym tytule?

The Return (Powrót) – opis książki

W książce pt. Powrót Nicholasa Sparksa przedstawiona zostaje historia Trevora Bensona, lekarza, który zostaje ranny w czasie swojej misji w Afganistanie, gdzie zajmował się chorymi żołnierzami. Lekarz z problemami odesłany zostaje do swojego rodzinnego domu w Karolinie Północnej, małej chaty odziedziczonej przez dziadka, tajemniczo zmarłego, gdzie – jak myślał – nigdy już nie powróci.

Trevor nie ma większych ambicji wobec tego, co czeka go w miasteczku. Rozpoczyna pracę na lokalnej uczelni medycznej, a niebawem poznaje jednak kogoś intrygującego – Natalie, córkę lokalnego stróża prawa. Od młodej kobiety zdaje się jednak wiać chłodem, co nie wpływa pozytywnie na rozwój uczucia mężczyzny.

Niebawem Trevor pozna też Callie, 17-letnią dziewczynę o dość nieprzyjaznym usposobieniu, która podobno jednak pod nieobecność lekarza kolegowała się z jego dziadkiem. Mężczyzna ma nadzieję, że Callie pomoże mu rozwiązać zagadkę dotyczącą powodu śmierci jego bliskiego.

Niebawem okaże się, że ta trójka musi powrócić do przeszłości, by zmierzyć się z przeszłością. I wiele nauczyć się na temat miłości i przebaczenia.

The Return (Powrót) Sparks – kiedy premiera?

Nicholas Sparks na swoim profilu na Facebooku poinformował czytelników nie tylko o tym, jak nazywa się jego nowa książka i o czym będzie, ale także – kiedy będzie premiera książki Powrót.

Jak się okazuje, tytuł ten zostanie wydany jeszcze tego roku – 29 września 2020 roku. Ta data dotycz jednak tylko premiery amerykańskiej. Nieznana jest bowiem data premiery na rynku polskim.

The Return (Powrót) – czy będzie w Polsce?

Na ten moment nie wiadomo, kiedy nowa książka Sparksa zostanie wydana w Polsce. Na swoim profilu o amerykańskiej premierze poinformował jednak także polski wydawca – Wydawnictwo Albatros.

Nakładem Albatrosa ukazały się poprzednie powieści pisarza, istnieje więc szansa, że nowy tytuł także pojawi się w Polsce dzięki temu wydawcy.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Powrót
Nicholas Sparks4
Okładka książki - Powrót

W najnowszej książce króla romansów pt. "The Return" poznajemy historię lekarza-ortopedy, biorącego udział w wojnie w Afganistanie, gdzie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje