Książki Adama Zagajewskiego legalnie i za darmo w sieci 

Data: 2021-04-13 10:46:24 Autor: Patryk Obarski

Do cyfrowego archiwum prowadzonego przez Bibliotekę Narodową trafiły właśnie tomiki wierszy oraz zbiory esejów autorstwa Adama Zagajewskiego. Z sieci można teraz nieodpłatnie pobrać ponad 20 publikacji. 

Obrazek w treści fot. Wojciech Karpiński, Paryż 1983 / Biblioteka Narodowa

Od kilku dni oferta internetowej biblioteki polona.pl prowadzonej przez Bibliotekę Narodową poszerzyła się o utwory Adama Zagajewskiego, wybitnego polskiego poety oraz eseisty, który zmarł 21 marca 2021 roku. 

Książki Adama Zagajewskiego dostępne za darmo w Internecie

Od kilku dni w postaci elektronicznej zdobyć można nieodpłatnie zbiory utworów Adama Zagajewskiego. O twórczość znanego polskiego poety poszerzona została internetowe archiwum Polona.pl. 

Czytaj także: Skandal w Szczebrzeszynie. Chodzi o znany festiwal literacki 

Książki pobrać można w popularnych formatach e-booków. Znaczna część zbiorów dostępna jest zarówno w formie popularnego PDF-a, ale także – w plikach mobi na czytniki Kindle oraz epub. 

Adam Zagajewski na Polona.pl - jakie książki? 

Wśród publikacji, które udostępnione zostały na platformie polona.pl, znalazły się tytuły: Anteny, Asymetria, Drugi oddech, Dwa miasta, Jechać do Lwowa i inne wiersze,  Komunikat, Lekka przesada, List. Oda do wielości, Niewidzialna ręka, Obrona żarliwości, Płótno, Poeta rozmawia z filozofem, Poezja dla początkujących, Powrót, Pragnienie,  Prawdziwe życie, Sklepy mięsne,  Solidarność i samotność oraz Ziemia ognista

Czytaj także: Oto najlepsze książki na wiosnę 2021!

Publikacje zostały udostępnione w ramach rządowego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, nie oznacza to jednak, że trafiły one do domeny publicznej. Należy pamiętać, że zgodnie z polskim prawem, utwory trafiają do domeny publicznej dopiero 70 lat od śmierci autora. A zatem – teksty Zagajewskiego będzie można eksploatować bez żadnych ograniczeń dopiero w 2091 roku. 

 

Źródło: bn.org.pl

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje