"Akademia dobra i zła" – już wkrótce nowy film na Netflixie

Data: 2020-07-14 14:16:39 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Akademia dobra i zła to bestsellerowa powieść autorstwa Somana Chainaniego. Już niebawem rozpoczną się prace nad filmową adaptacją zrealizowaną dla popularnego serwisu streamingowego Netflix. 

Obrazek w treściNa fotografii: reżyser Paul Feig / fot. materiały prasowe Netflix /  Jamie Ferguson

Akademia dobra i zła to popularna seria fantasy dla młodzieży autorstwa Somana Chainaniego, której pierwszy tom na polskim rynku ukazał się w 2015 roku nakładem Wydawnictwa Jaguar. Teraz na cykl składa się już sześć książek, a popularny serwis streamingowy Netflix wykupił prawa do ekranizacji serii. 

Akademia dobra i zła – opis

O czym będzie nowy film Netflixa? Wiadomo, że pierwsza z produkcji oparta będzie na debiutanckiej powieści Chainaniego. Przedstawia ona losy dwóch dziewczynek: Sofii oraz Agaty. Nastolatki różnią się jak ogień i woda – Sofia niezwykle dba o swój wygląd, jest schludna i bardzo uczynna, każdy sądzi, że idealnie nadaje się do roli księżniczki. Z kolei Agata bardziej przypomina wiedźmę – nosi ciemne ubrania i ma wrednego kota. 

Co roku w miasteczku dochodzi do porwania dwójki młodych ludzi, którzy trafią do Akademii Dobra i Zła – baśniowej szkoły. Jednym minusem trafienia do elitarnej placówki jest fakt, że uczący się tam studenci nigdy więcej nie powrócą do prawdziwego świata, a pozostaną na kartach baśni. 

Kiedy dochodzi do porwania Agaty i Sofii przez dyrektora szkoły, dziewczęta są przekonane, do jakich szkół trafią. Agata – do akademii zła, Sofia – dobra. Niespodziewanie, dochodzi do zamiany, i to Sofia ma zostać złym, nikczemnym bohaterem, a ciemnowłosa Agata – księżniczką. 

Akademia dobra i zła – będzie film na Netflixie

O tym, że Netflix planuje zekranizować serię stworzoną przez Somana Chainaniego wiadomo już od pewnego czasu. Pod koniec maja ujawniono jednak, że za filmem stać będzie znany Paul Feig, znany reżyser filmowy i aktor, który odpowiedzialny jest m.in. za reżyserię filmów takich jak Agentka, Ghostbusters czy ubiegłoroczny hit bożonarodzeniowy Last Christmas

Czytaj także: Kiedy spadnie śnieg. Recenzja filmu „W śnieżną noc”

Oprócz Feiga, w produkcję zaangażowani będą scenarzyści: David Magee (m.in. Życie Pi, Mary Poppins Powraca) oraz Laura Solon (W śnieżną noc). Zdjęcia do filmu jeszcze nie ruszyły. Nieznana jest także jeszcze obsada nowej produkcji od Netflixa. 

Akademia dobra i zła – książki 

Warto wiedzieć, że film Akademia dobra i zła oparty będzie na książce o tym samym tytule, która w marcu 2015 pierwszy raz ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Jaguar. Do tej pory w naszym kraju nakładem Jaguara ukazało się łącznie 5 książek, wśród nich, oprócz wspomnianego pierwszego tomu, znajdują się także: Świat bez książąt (tom 2), Długo i szczęśliwie (tom 3), Droga do sławy (tom 4), Kryształ czasu (tom 5). 2 czerwca w Stanach Zjednoczonych premierę miał 6, ostatni tom z cyklu – Jedyny prawdziwy Król (One True King).

Autor serii, Soman Chainani, w wypowiedzi dla Netflixa oznajmił: 

Zaangażowanie jednego z moich ulubionych reżyserów w produkcję filmu dla Netflixa to dla mnie zaszczyt i spełnienie marzeń. Paul Feig jest genialnym twórcą filmowym […]. Nie mam wątpliwości, że stworzy prawdziwą klasyczną bajkę. 

Książkę Akademia dobra i zła w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Akademia Dobra i Zła
Soman Chainani22
Okładka książki - Akademia Dobra i Zła

Tego roku, najlepsze przyjaciółki Sophie i Agatha dowiedzą się dokąd trafiają po skończeniu trzynastu lat wszystkie zaginione dzieci. Do legendarnej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Pokaż wszystkie recenzje