Znana obsada ekranizacji „Akademii Dobra i Zła”! 

Data: 2021-02-22 10:49:28 Autor: Patryk Obarski

Znana jest już obsada adaptacji powieści Somana Chainaniego Akademia Dobra i Zła. W rolach głównych zobaczymy Kerry Washington oraz Charlize Theron. 

Obrazek w treściFoto: Twitter.com/paulfeig

Od kilku miesięcy wiadomo, że Netflix zainteresowany jest adaptacją powieści Akademią Dobra i Zła Somana Chainaniego. Jak wynika z informacji przekazanych przez reżysera filmu – Paula Feiga – w produkcji obsadzono już dwie znane aktorki.

Kerry Washington oraz Charlize Theron w obsadzie 

Według informacji, które przed kilkoma dniami na swoim Twitterze podał Paul Feig, w obsadzie filmu znalazły się dwie amerykańskie gwiazdy kina – Charlize Theron oraz Kerry Washington. Znane aktorki nie wcielą się jednak w role głównych bohaterek, a zagrają poboczne role. Washington otrzymała postać profesor Dovey, z kolei Theron zagra Lady Lesso.

Czytaj także: "Akademia dobra i zła" – już wkrótce nowy film na Netflixie 

To jedna z najważniejszych zapowiedzi tej produkcji, bowiem do tej pory większość szczegółów dotyczących adaptacji trzymana jest w sekrecie. Wiadomo natomiast, że w rolach głównych wystąpią Sofia Wylie (wcielająca się w postać Agaty) oraz Sophia Anne Caruso (która zagra Sophię).

Czytaj także: Jest zwiastun nowego „High School Musical”! Zac Efron zerwał z rolą Troya?

Sofia Wylie ma na swoim koncie kilka produkcji, a młodzi widzowie zobaczyc mogli ją w najnowszym reboocie High School MusicalHigh School Musical. The musical series. Natomiast Sophia Anne Caruso jest bardziej doświadczona – zadebiutowała w 2008 roku w filmie Eagle Eye, pojawiła się także w jednym z epizodów serialu Smash oraz wcieliła się w postać Lily w produkcji telewizyjnej Strangers

Szkoła Dobra i Zła na Netflixie 

Adaptacja w reżyserii Paula Feiga realizowana jest na zlecenie giganta streamingowego Netflix. Akademia Dobra i Zła będzie produkcją skierowaną do nastoletnich widzów i opowie historię dwóch sióstr, których przeznaczeniem jest nauka w magicznych szkołach – szkole dobra oraz szkole zła. Nieoczekiwanie, mroczna Agata trafia do szkoły dla dobrych wróżek, a miła i ułożona Sofia – do akademii zła. 

Fabuła nowego filmu oparta jest na powieści Somana Chainaniego, która przed laty ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Jaguar. Powieść jest połączeniem współczesnej młodzieżowej fantastyki z klasycznymi opowieściami o walce dwóch sił. 

Książkę kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Akademia Dobra i Zła
Soman Chainani20
Okładka książki - Akademia Dobra i Zła

Tego roku, najlepsze przyjaciółki Sophie i Agatha dowiedzą się dokąd trafiają po skończeniu trzynastu lat wszystkie zaginione dzieci. Do legendarnej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo