Nowa „Akademia Pana Kleksa” z pierwszym zwiastunem! Kiedy premiera filmu?

Data: 2022-12-08 12:11:45 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Niedawno na YouTube pojawił się pierwszy zwiastun nowej Akademii Pana Kleksa! Wiele osób już nie może doczekać się premiery. Jak więc prezentuje się zapowiedź i kiedy film trafi do kin?

Obrazek w treści Nowa „Akademia Pana Kleksa” z pierwszym zwiastunem! Kiedy premiera filmu? [jpg]fot. fragment zwiastuna / Kino Helios Polska

Informacje na temat nowej adaptacji Akademii Pana Kleksa pojawiły się już pod koniec ubiegłego roku. Od tego czasu produkcja wzbudza niemałe zainteresowanie, zwłaszcza gdy ujawniono, że w planach twórców nowej adaptacji, poza dwoma filmami, jest także stworzenie metaverse i tokenów NFT związanych z dziełem Brzechwy. Teraz ujawniono oficjalny zwiastun produkcji, który szybko spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony widzów.

Akademia Pana Kleksa – pierwszy zwiastun nowego filmu ujawniony

Premierę nowej adaptacji Akademii Pana Kleksa zaplanowano na przyszły rok. Co ciekawe, nadchodzącą produkcja nie będzie w stu procentach wierna literackiemu pierwowzorowi — przede wszystkim główną rolę w produkcji odegra dziewczynka, wcielająca się w postać Ady Niezgódki, a nie Adaś, czyli powieściowy główny bohater.

Dzięki nauce w nietypowej akademii dziewczynka pozna wyjątkowy świat bajek i marzeń. Odkryje swoją kreatywność na zajęciach z Ambrożym Kleksem, a przy okazji spróbuje rozwikłać największą zagadkę rodzinną! Wydaje się także, że produkcja spróbuje wejść w dialog ze starszymi fanami, którzy uważają, pierwszą ekranizację za kultową. Niewątpliwie przyciągnie przed ekrany też młodszych widzów! Pierwszy zwiastun prezentuje się naprawdę obiecująco. 

Akademia Pana Kleksa – powrót Piotra Fronczewskiego!

W marcu tego roku w internecie pojawiły się pogłoski na temat obsady w nowej wersji Akademii Pana Kleksa. Wtedy dowiedzieliśmy się, że ekscentrycznym pedagogiem zostanie Tomasz Kot. Aktor wie, jak ciężko mierzyć się z oryginalnym Kleksem. Na konferencji, na której ogłoszono powstanie filmu, powiedział tak:

Najważniejsze jest wyzwanie, bo jak człowiek się mierzy z wyzwaniem to czuje, że żyje. Druga rzecz: jest to wielki, olbrzymi zaszczyt, ponieważ w mojej świadomości Piotr Fronczewski jest absolutnie najfantastyczniejszym Kleksem i naprawdę czuje presję i czuję, że żyję. 

Piotr Fronczewski to aktor, którego mogliśmy oglądać w pierwszych filmach o Panu Kleksie: Akademii pana Kleksa i Pan Kleks w kosmosie. Sporo osób było rozczarowanych, że mężczyzna nie powróci do tej roli. Jednak ku uciesze fanów pojawi się w produkcji! Z zapowiedzi wynika, że wcieli się w narratora opowieści. Niektórzy podejrzewają, że zagra on samego Brzechwę! Ada Niezgódka została odegrana przez Antoninę Litwiniak. Prace na planie filmu z udziałem aktorów zostały zakończone w drugiej połowie listopada 2022 roku. Obecnie adaptacja znajduje się na etapie prac postprodukcyjnych.

Akademia Pana Kleksa – kultowa książka dla dzieci

Akademia Pana Kleksa autorstwa Jana Brzechwy to kultowa książka dla młodszych i starszych czytelników z 1946 roku. Powieść od lat figuruje na liście lektur szkolnych i nie traci na popularności.

Akademia Pana Kleksa - książka

Książka opowiada o przygodach Adasia Niezgódki, który trafia do niezwykłej szkoły, gdzie przeżywa mnóstwo przygód. Zanim film trafi do kin, zachęcamy zapoznać się z literackim pierwowzorem! 

Akademię Pana Kleksa można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: akademia pana kleksa,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Akademia Pana Kleksa
Jan Brzechwa16
Okładka książki - Akademia Pana Kleksa

Jedynka z matematyki? Kartkówka z języka polskiego? To nic w porównaniu z tym, co dzieje się w szkole Pana Kleksa. Wariactwo, przeróżne...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Pokaż wszystkie recenzje