Serial Ally McBeal powraca po dwudziestu latach. Reboot, a może nowa wersja?

Data: 2021-04-23 19:20:03 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Czas na powroty widać doskonały, gdyż co rusz poznajemy kolejne zapowiedzi serialowych i filmowych powrotów. Jedną z takich intrygujących zapowiedzi zdaje się być nowa wersja niegdyś niezwykle popularnego serialu o młodej, charyzmatycznej prawniczce, o tytule Ally McBeal.

Obrazek w treści Serial Ally McBeal powraca po dwudziestu latach. Reboot, a może nowa wersja? [jpg]

Serial Ally McBeal miał swoje „pięć minut” w latach 90-tych ubiegłego wieku, będąc, jak na te czasy produkcją przełomową, czasami nieco kontrowersyjną, szczególnie z powodu dość nietypowego podejścia do feminizmu. Główna serialowa postać, tytułowa prawniczka była osóbką zarówno doskonałą, jak i nie pozbawioną wad….czyli bardzo ludzką i naturalną. 

Ally McBeal – co wiemy o nowej wersji?

Okazuje się, że produkcja, która ma na swoim karku już dwadzieścia lat, powraca w formie, która jeszcze do końca nie została określona, choć przeważają głosy, że ma to być jednak serialowa kontynuacja, przybliżająca dalsze losy tej samej bohaterki. 

Twórca oryginalnego serialu o prawniczce Ally, a jest nim David E. Kelley, mający na swoim koncie oryginalny serial Ally McBeal, ale także Wielka kłamstewka, dostępne na HBO GO czy Kancelaria adwokacka oraz Gdzie diabeł mówi dobranoc, jest gotów na nową wersję serialowego hitu w postaci reboota, ale nie neguje takżenowej wersji telewizyjnej. 

Jednocześnie David E. Kelley  nie zamierza sam pracować na wspomnianą nową wersją serialu jako jej bezpośredni twórca. Ma pełnić w nim rolę producenta wykonawczego. Chce serial tworzony był przez zupełnie kogoś innego, najlepiej przez kobietę. 

Przeczytaj również: Kolej podziemna – kolejny serial na motywach powieści, tym razem od Amazon Prime Video

Komu ostatecznie przekazana zostanie pałeczka dowodzenia nad nową serialową produkcją? Przekonamy się zapewne w najbliższym czasie, o czym nie omieszkamy poinformować.

Ally McBeal - o czym jest serial?

Serial Ally McBeal swoją premierę miał w roku 1997, rok później w Polsce, opowiadając losy prawniczki, tytułowej Ally McBeal, charyzmatycznej, pełnej zwariowanych pomysłów, której zdarzało się popełniać różne życiowe błędy i pomyłki.

Ta trzydziestoletnia prawniczka pracuje w firmie prawniczej bostońskiej kancelarii Cage&Fish, prowadzonej przez jej kolegę ze studiów, Richarda Fisha oraz jego współpracownika, Johna Cage'a, mierząc się nie tylko z przeróżnymi sprawami natury prawnej, ale także z własnym, dość skomplikowanym życiem. 

Ally McBeal – obsada nowej wersji

Na dzień dzisiejszy nie wiemy kto zagra w obsadzie nowej wersji serialu, który ukierunkowany wydaje się być jednak na kontynuację. 

Wiemy natomiast, że do serialu powróci aktorka wcielająca się w oryginalnej wersji właśnie w Ally czyli Calista Flockhart, którą oprócz wspomnianego serialu możemy jeszcze kojarzyć z serialu Supergirl, który niedawno zasilił bibliotekę Netflixa, a także z Klatki dla ptaków i Quiz Show

Przeczytaj również: Cień i kość, fantasy serial Netflixa, adaptacja cyklu powieści dla młodzieży. Dziś premiera!

Czy to nowej odsłony serialu wrócą znajome postaci, jak choćby Robert Downey Jr., z którym Ally miała burzliwy związek miłosny. Nie wiemy czy ponownie pojawią się Gil Bellows, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol,  Lucy Liu i Portia de Rossi. Pozostała obsada serialu jest nam jeszcze niestety nie znana. 

Ally McBeal – gdzie będzie można obejrzeć?

Na dzień dzisiejszy żadna z platform streamingowych, ani stacji telewizyjnych nie ujawniła chęci emitowania serialu właśnie u siebie. Można się jednak spodziewać, że produkcja, której poprzednie sezony emitowane są na Hulu, a te należy do Disney, że serial w nowej wersji, może zadebiutować właśnie tam. 

Ally McBeal – kiedy premiera nowego sezonu?

Na dzień dzisiejszy nie znamy żadnej, nawet wstępnej daty premiery nowej Ally McBeal. Będziemy o tym oczywiście Was informować.

Przeczytaj również: Miłość nad fiordem. Pod lodem – dwuczęściowy mini serial z gatunku melodramatu

Ally McBeal – książki

Serial Ally McBeal to produkcja powstała na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian proponujemy lekturę książki Paradoks Artura Urbanowicza.

Książkę „Paradoks” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje