W literaturze cenne są pytania. Rozmowa z Anną Halasz

Data: 2021-11-18 09:56:31 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

–  Myślę, że w literaturze najcenniejsze jest to, że pojawiają się pytania, problemy, które chcemy rozwiązać. Bo to pozwala nam się rozwijać, szukać odpowiedzi na pytania i iść w życie w pełniejszy sposób.  To chyba znacznie bardziej wartościowe, niż kiedy otrzymujemy konkretną receptę na życie – mówiła w czasie środowego spotkania online Anna Halasz, autorka książki Obecność. Odczytując znaki.

Zachęcamy do zobaczenia zapisanego nagrania spotkania z autorką:  

Spotkanie autorskie z Anną Halasz odbyło się w ramach cyklu spotkań „Opowieści z wiary”, podczas których wymieniamy się życiowymi doświadczeniami i opowiadamy o literaturze. Poruszamy tematy kluczowe dla życia każdego człowieka – miłość, przeznaczenie i poświęcenia, a opowiadają o tym autorki Wydawnictwa eSPe – Małgorzata Lis, Anna Halasz, Magdalena Mikutel.

W pierwszym spotkaniu, którego tematem przewodnim było poświęcenie, rozmawialiśmy z Magdaleną Mikutel, autorką książki Mój syn. Powieść o dojrzewaniu do miłości. Podczas kolejnego z czytelnikami spotka się Anna Halasz, autorka powieści Obecność. Odczytując znaki. To intrygująca powieść o rozpoznawaniu znaków oraz poszukiwaniu spokoju i życiowego spełnienia.

Tomasz niedawno wrócił z emigracji, mając nadzieję, że w Polsce uda mu się nie tylko zbudować nowe życie, lecz także uwolnić się od wspomnień. W chwili, gdy los znowu z niego zakpił, dostaje dwie propozycje.

Czy któraś z nich naprawdę odmieni jego życie? Co odnajdzie w opowiadaniach nieznanej autorki, które ma zilustrować? Dokąd zaprowadzi go praca nad kopią krakowskiego obrazu Matki Bożej od Wykupu Niewolników?

Książkę Anny Halasz kupić można w popularnych księgarniach internetowych:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Obecność. Odczytując znaki
Anna Halasz0
Okładka książki - Obecność. Odczytując znaki

Intrygująca powieść o rozpoznawaniu znaków oraz poszukiwaniu spokoju i życiowego spełnienia. Tomasz niedawno wrócił z emigracji, mając nadzieję, że w...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje