Bad Blood (Zła krew) - podobno film nadal powstaje. Ile w tym prawdy?

Data: 2021-05-05 11:10:02 Autor: adudek

Bad Blood, film o polskim tytule Zła krew, o którym pierwszy raz usłyszeliśmy siedem lat temu, podobno dalej powstaje. Czyżby temat, który zdawał się być porzucony kilka lat temu, powrócił? 

Obrazek w treści

Historia tego filmu jest niezwykle płynna i zawiła, więc zapewne należy ją traktować nieco z przymrużeniem oka. Nie wiadomo bowiem do końca czy to, że prace nad filmem to prawda czy nadal jedynie plotki. Spróbujemy dostępne o filmie informacje, nieco uporządkować. 

Bad Blood (Zła krew) – jednak powstaje?  

Bad Blood to film, którego scenariusz ma być stworzony na podstawie książki John Carreyrou o tytule "Zła krew". Na dzień dzisiejszy wiemy, że prace nad filmem, na którego pomysł powstania jego twórcy wpadli w roku 2014, czyli kawał czasu temu, skupione są dalej jedynie na scenariuszu.

Pierwsze ważne informacje na temat filmu Bad Blood pojawiły się w roku 2016, kiedy to poznaliśmy reżysera filmu, po czym wiadomości na temat produkcji, ucichły. Aktorzy i twórcy rozeszli się w swoje strony, każdy zajął się odrębnym filmem. Na Hulu zapowiedziana została produkcja serialowa opowiadająca o założycielce i prezesce Theranosa Elizabeth Holmes. 

Czytaj również: Serial 1899 – nowa produkcja Netflixa od twórców Dark. W obsadzie Maciej Musiał

Wydawało się, że film został porzucony, ale podobno tak nie jest. Jego reżyser, a jest nim Adam McKay, twierdzi bowiem, że film jest nadal w fazie rozwoju, który według naszych źródeł, stoi nadal na poziomie scenariusza. To prace zostaną zakończone i kiedy to nastąpi, jak na razie pozostaje zagadką.

Bad Blood (Zła krew) – opis

Film ma opowiadać historię założycielki i prezeski Theranosa Elizabeth Holmes, uważanej za Steve'a Jobsa w spódnicy. Młoda kobieta rzuca studia i w 2014 roku zakłada firmę prezentując rewolucyjne urządzenie usprawniające przemysł medyczny. 

Jest to maszyna, dzięki której badania krwi byłyby mocno usprawnione. Rusza kampania promująca, którą liczy się w miliardach dolarów, pojawiją się inwestorzy, problem w tym, że cudowna technologia nie działała.  

Bad Blood (Zła krew) - obsada

Od wielu lat wiemy, że w roli Elizabeth Holmes wystąpić ma Jeniffer Lawrence, znana między innymi z kilku części Igrzysk śmierci, filmu Mother! czy Serena. To wiemy, ale aktorka póki co zajmuje się kolejnymi filmami i to, czy wystąpi we wspomnianym filmie, jest kolejną, na razie nie rozwiązaną zagadką. 

Czytaj również: Pixar ogłasza casting do roli pierwszej transpłciowej postaci w swojej nowej animacji

Wiemy także od lat, a dokładnie od roku 2016, że reżyserem Bad Blood ma być  Adam McKay, mający na swoim koncie filmy: Big Short, Sukcesja, Legenda telewizji, Vice. Nad scenariuszem pracuje natomiast Vanessa Taylor.

Bad Blood (Zła krew) – kiedy premiera?

Na dzień dzisiejszy nie znana jest nam nawet ogólnikowa data premiery filmu Bad Blood (Zła krew), który, jak już wspominaliśmy, jest dopiero na etapie scenariusza. Nie należy się zatem spodziewać, by premiera miała nastąpić, jeśli w ogóle nastąpi, w najbliższym czasie. 

Bad Blood (Zła krew) - książki

Jak już wspominaliśmy, film Bad Blood jest produkcją powstałą na podstawie książki o takim samym tytule, w Polsce znanej jako Zła krew, autorstwa John Carreyrou.

Książkę „Zła krew” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zła krew
John Carreyrou0
Okładka książki - Zła krew

Porywająca historia ogromnego oszustwa, opowieść o ambicji i nieposkromionej pysze. Założycielka i prezeska Theranosa Elizabeth Holmes była powszechnie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje