Pixar ogłasza casting do roli pierwszej transpłciowej postaci w swojej nowej animacji

Data: 2021-05-04 10:21:24 Autor: adudek

Pixar Animation Studios, wytwórnia znana z wielu docenianych animacji, w tym także z nagrodzonego Oskarem "Co nam w duszy gra", wprowadza do kolejnego filmu, postać transpłciową.

Obrazek w treści

Pixar nie ustaje w tworzeniu nowych filmów animowanych, które tworzy, przeważnie z Disney. Wkrótce w nowej animacji, właśnie od Pixara, zobaczymy pierwszą w ich produkcji, transpłciową postać. Studio rozpoczęło casting na odtwórczynię takiej roli. 

Pixar – ruszył casting do transpłciowej roli w animacji

Pixar, studio znane z wielu animacji, filmów pełno i krótkometrażowych, ma nowe plany na nadchodzący film animowany. I choć na razie nie wiemy jaki tytuł ma nosić owa produkcja, choć nie mamy pojęcia czy ma być filmem o krótkim metrażu, czy raczej produkcją w pełnym metrażu, to wiemy, że jej bohaterką ma zostać czternastolatka o imieniu Jess, która ma być postacią transpłciową.

Czytaj również: Matura 2021 – jaka lektura na temacie z rozprawki? Możliwe warianty

Pixar, studio mające na swoim koncie nagrodzoną tegorocznym Oscarem animację Co nam w duszy gra, Coco, Naprzód czy W głowie się nie mieści, zamierza zatem dokonać w swoich filmach, trzeba tu zaznaczyć, przeznaczonych dla dzieci, pewnych zmian.

Pixar – postacie homoseksualne w animacjach

Wprawdzie postać transpłciowa nie pojawiła się jeszcze w filmie pełnometrażowym Pixara to jednak należy pamiętać, że wytwórnia ma na swoim koncie także krótkie animacje. W jednej z nich, o tytule "Out" bohaterem był homoseksualista.

Wątki homoseksualne pojawiały się także w innych produkcjach tegoż studia, między innymi w "Toy Story". Wiele emocji wzbudziła propozycja by Elsa, z Krainy lodu była właśnie postacią homoseksualną. 

Czytaj również: Co nowego na Netflix? Najważniejsze premiery od 2 do 8 maja 2021 roku

Duży wpływ na Pixar Animation Studios ma także Disney Studio, ich partner i firma, z którą wspólnie tworzyli i tworzą animowane produkcje. Wiemy, na przykład, że w nowej animacji o polskim tytule Raya i ostatni smok, w jednej z ról znalazła się transpłciowa aktora i zarazem komiczka. 

Pixar - organizacja LGBTQ TransMarch

O poszukiwaniu aktorki do pierwszej transpłciowej roli w filmie dla dzieci, poinformowała organizacja TransMarch z San Francisco. Nie dowierzając pojawiającym się na ten temat plotkom, postanowili zwrócić się bezpośrednio do studia Pixar, otrzymując od nich oficjalne potwierdzenie oraz notatkę. W niej to można było przeczytać o prowadzonym castingu, do wyżej wspomnianej roli. 

Czytaj również: Disney+, Amazon Prime Video, Hulu, Paramount - czy w Polsce pojawią się nowi konkurenci Netflixa?

To notatka została umieszczona przez ogranizację TransMarch na ich Twitterze. W ogłoszeniu poza notką o naborze do roli, nie pojawiło się jednak informacja ani o tytule filmu, ani nawet nic na temat jego fabuły. 

Mimo wszystko chęć pojawianie się postaci transpłciowej w najnowszej produkcji Pixara, wzbudziła wśród środowiska LBGT+ i mniejszości seksualnej, wielki entuzjazm. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje