Pixar ogłasza casting do roli pierwszej transpłciowej postaci w swojej nowej animacji

Data: 2021-05-04 10:21:24 Autor: adudek

Pixar Animation Studios, wytwórnia znana z wielu docenianych animacji, w tym także z nagrodzonego Oskarem "Co nam w duszy gra", wprowadza do kolejnego filmu, postać transpłciową.

Obrazek w treści

Pixar nie ustaje w tworzeniu nowych filmów animowanych, które tworzy, przeważnie z Disney. Wkrótce w nowej animacji, właśnie od Pixara, zobaczymy pierwszą w ich produkcji, transpłciową postać. Studio rozpoczęło casting na odtwórczynię takiej roli. 

Pixar – ruszył casting do transpłciowej roli w animacji

Pixar, studio znane z wielu animacji, filmów pełno i krótkometrażowych, ma nowe plany na nadchodzący film animowany. I choć na razie nie wiemy jaki tytuł ma nosić owa produkcja, choć nie mamy pojęcia czy ma być filmem o krótkim metrażu, czy raczej produkcją w pełnym metrażu, to wiemy, że jej bohaterką ma zostać czternastolatka o imieniu Jess, która ma być postacią transpłciową.

Czytaj również: Matura 2021 – jaka lektura na temacie z rozprawki? Możliwe warianty

Pixar, studio mające na swoim koncie nagrodzoną tegorocznym Oscarem animację Co nam w duszy gra, Coco, Naprzód czy W głowie się nie mieści, zamierza zatem dokonać w swoich filmach, trzeba tu zaznaczyć, przeznaczonych dla dzieci, pewnych zmian.

Pixar – postacie homoseksualne w animacjach

Wprawdzie postać transpłciowa nie pojawiła się jeszcze w filmie pełnometrażowym Pixara to jednak należy pamiętać, że wytwórnia ma na swoim koncie także krótkie animacje. W jednej z nich, o tytule "Out" bohaterem był homoseksualista.

Wątki homoseksualne pojawiały się także w innych produkcjach tegoż studia, między innymi w "Toy Story". Wiele emocji wzbudziła propozycja by Elsa, z Krainy lodu była właśnie postacią homoseksualną. 

Czytaj również: Co nowego na Netflix? Najważniejsze premiery od 2 do 8 maja 2021 roku

Duży wpływ na Pixar Animation Studios ma także Disney Studio, ich partner i firma, z którą wspólnie tworzyli i tworzą animowane produkcje. Wiemy, na przykład, że w nowej animacji o polskim tytule Raya i ostatni smok, w jednej z ról znalazła się transpłciowa aktora i zarazem komiczka. 

Pixar - organizacja LGBTQ TransMarch

O poszukiwaniu aktorki do pierwszej transpłciowej roli w filmie dla dzieci, poinformowała organizacja TransMarch z San Francisco. Nie dowierzając pojawiającym się na ten temat plotkom, postanowili zwrócić się bezpośrednio do studia Pixar, otrzymując od nich oficjalne potwierdzenie oraz notatkę. W niej to można było przeczytać o prowadzonym castingu, do wyżej wspomnianej roli. 

Czytaj również: Disney+, Amazon Prime Video, Hulu, Paramount - czy w Polsce pojawią się nowi konkurenci Netflixa?

To notatka została umieszczona przez ogranizację TransMarch na ich Twitterze. W ogłoszeniu poza notką o naborze do roli, nie pojawiło się jednak informacja ani o tytule filmu, ani nawet nic na temat jego fabuły. 

Mimo wszystko chęć pojawianie się postaci transpłciowej w najnowszej produkcji Pixara, wzbudziła wśród środowiska LBGT+ i mniejszości seksualnej, wielki entuzjazm. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.