Igrzyska Śmierci – powrót do Panem

Data: 2020-08-19 16:19:17 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Igrzyska Śmierci to pochodząca z 2012 r. kultowa adaptacja powieści Suzanne Collins, przedstawiająca losy nastolatki zmuszonej do wzięcia udziału w śmiertelnych rozgrywkach.

Obrazek w treści Igrzyska Śmierci – powrót do Panem [jpg]

Igrzyska Śmierci to jedna z najpopularniejszych w ostatnich latach serii dla młodzieży, która przedstawia losy młodej nastolatki, Katniss Everdeen, zmuszonej do wzięcia udziału w Głodowych Igrzyskach.

Igrzyska Śmierci – opis

O czym jest film Igrzyska Śmierci? Produkcja przedstawia losy Katniss Evedeen, 17-latki żyjącej w 12 Dystrykcie, jednym z najbiedniejszych regionów w totalitarnym państwie Panem założonym na terenach dawnej Ameryki. Dziewczyna codziennie zmaga się z trudami utrzymania rodziny, a niebawem – podobnie jak wszyscy nastolatkowie z dystryktów – musi wziąć udział w losowaniu w czasie dożynek.

Czytaj także: Będzie kontynuacja serii „Igrzyska Śmierci”! To pewne!

Z każdego z 12 dystryktów raz w roku wytypowany zostanie jeden chłopak i jedna dziewczyna, którzy wezmą udział w walce na śmierć i życie na arenie, by uczcić zwycięstwo stolicy, Kapitolu, nad rebeliantami z dystryktów. Nieoczekiwanie, wylosowana zostaje Prim, młodsza siostra Katniss. Bohaterka decyduje się zgłosić jako ochotniczka, zastępując ukochaną siostrę.

Niebawem przewieziona zostaje do Kapitolu, gdzie na arenie, ku uciesze widzów stolicy, stoczyć ma śmiertelny pojedynek z niebywale silniejszymi od siebie przeciwnikami z innych okręgów.  

Igrzyska Śmierci – obsada

Kto wystąpił w filmie Igrzyska Śmierci? W roli głównej w produkcji wystąpiła Jennifer Lawrence. U jej boku zagrali Josh Hutcherson, Liam Hemsworth oraz Donald Sutherland.

Czytaj także: Będzie kolejny film z serii "Igrzyska Śmierci"! Reżyserem Francis Lawrence!

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Woody Harrelson, Stanley Tucci, Elizabeth Banks, Lenny Kravitz i Wes Bentley.

Igrzyska Śmierci – gdzie obejrzeć?

Gdzie można zobaczyć film Igrzyska Śmierci? Produkcję będzie można zobaczyć na TV Puls w środę, 5 lipca 2023 r. o godz. 20:00. Oprócz tego produkcję zobaczyć będzie można również w niedzielę, 9 lipca 2023 r. o godz. 22:10 na TV Puls. 

Czytaj także: Znamy tytuł i opis nowej książki Suzanne Collins! Ruszyła też przedsprzedaż prequela

Oprócz tego Igrzyska Śmierci zobaczyć można także w Internecie – za pomocą platformy Netflix.

Igrzyska Śmierci – opinie

Film Igrzyska Śmierci to jedna z lepszych produkcji nurtu dystopii w ostatnich latach. Jest to zrealizowana na wysokim poziomie produkcja, która opowiada o losach nastolatki zmagającej się z totalitarnym systemem. Na sukces filmu składa się nie tylko oryginalna fabuła, ale także doborowa obsada i świetnie zrealizowane efekty specjalne.

Igrzyska Śmierci – kontynuacja

Igrzyska Śmierci to pierwszy z filmów z całego cyklu. 2 film z serii nosi nazwę W pierścieniu ognia, trzeci film to Kosogłos. Część 1 a ostatni film zamykający cały cykl to Kosogłos. Część 2.

Czytaj także: Do sieci trafiły nieznane zdjęcia z planu "Igrzysk Śmierci"!

Wszystkie filmy zobaczyć można na Netflixie. Film Kosogłos. Część 2 wyemitowany zostanie także w środę, 26 sierpnia o godz. 20:00 na antenie TV Puls.

Igrzyska Śmierci – książki

Film Igrzyska Śmierci powstał na podstawie książki stworzonej przez Suzanne Collins. Podobnie jak filmy, także i książki początkowo zamknęły się w trzech częściach: Igrzyska Śmierci, W pierścieniu ognia oraz Kosogłos. W 2020 r. wydano prequel książkowej serii – Ballada Ptaków i Węży.

Pierwszą książkę z cyklu kupić można poniżej:

 

Tagi: Igrzyska śmierci,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Igrzyska śmierci
Suzanne Collins73
Okładka książki - Igrzyska śmierci

To opowieść o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze, w którym co roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje