Będzie ekranizacja książki Radka Raka!

Data: 2021-01-04 16:27:54 Autor: Patryk Obarski

Nagrodzona w 2020 roku Nagrodą Literacką NIKE Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli powieść Radka Raka zostanie zekranizowana! 

Obrazek w treści

W 2020 roku Nagrodę Literacką NIKE otrzymała powieść Radka Raka Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Powergraph.

Czytaj także: Radek Rak laureatem Nagrody Nike 2020!

Na początku 2021 r. wydawca nagrodzonego autora poinformował, że powieść zostanie zekranizowana. 

Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli – film

Jak potwierdza Powergraph, sprzedane zostały prawa do adaptacji powieści Radka Raka Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli. Reżyserią zająć ma się Michał Gazda, który odpowiedzialny był m.in. za serial HBO Wataha

Krytycy i recenzenci wprost podkreślali niezwykły, filmowy potencjał Baśni (tarantinowski Django w cyrkule tarnowskim). Wraz z Baśnią pojawiła się oto szansa na produkcję niesamowicie oryginalną, wręcz ekstatycznie atrakcyjną wizualnie, głęboką dramaturgicznie oraz – paradoksalnie – bardzo aktualną i ważną społecznie. Takiego combo nie sposób przecenić!

– zdradza reżyser Michał Gazda. 

Na ten moment szczegółowe informacje na temat ekranizacji nie są jeszcze znane. Można przypuszczać, że film swoją premierę najwcześniej mieć będzie w 2022 roku. 

Radek Rak z NIKE 2020

Książka Radka Raka została wydana w 2019 r., a w 2020 r. nagrodzono ją Nagrodą NIKE. W laudacji profesor Paweł Próchniak mówił o tej powieści, że powieść Raka to klechda, która "jest triumfem wyobraźni i dotyka twardej rzeczywistości. Snuje historie nie z tej ziemi i czerpie z realnej historii, z naszej wspólnej świadomości, z podglebia języka, w którym mówimy".

Czytaj także: Radek Rak z Nagrodą im. Janusza A. Zajdla!

Pod koniec 2020 r. powieść otrzymała także nagrodę Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla oraz Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego. Radek Rak został uznany również za Twórcę Roku według czasopisma „Nowa Fantastyka” i tytuł Twórca Roku Śląskiego Klubu Fantastyki.

Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli przenosi czytelników do Galicji XIX wieku, gdzie żyje główny bohater powieści - Kóba Szela. Szczegóły na temat książki Radka Raka znajdziecie w naszym artykule: O czym jest książka Radka Raka – laureata Nagrody Nike 2020? .

Nagrodzoną książkę Radka Raka kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli
Radek Rak8
Okładka książki - Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

Baśń jest próbą stworzenia na nowo mitologii Galicji. Nie jest powieścią historyczną, i choć napisana z dużym szacunkiem dla ówczesnych realiów...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Rok Zaćmienia
Marta Knopik
Rok Zaćmienia
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Pokaż wszystkie recenzje