Film dokumentalny „Becoming" inspirowany książką Michelle Obamy w maju trafi na Netflix

Data: 2020-04-28 21:42:18 Autor: Piotr Piekarski

Jednym z największych światowych bestsellerów 2018 roku, który został wydany również w Polsce, okazała się autobiografia byłej amerykańskiej Pierwszej Damy, Michelle Obamy Becoming. Moja historia. W maju na Netflix trafi wyreżyserowany przez Nagię Hallgren film dokumentalny o tym samym tytule. 

Obrazek w treści

O czym jest film dokumentalny Becoming?

Film dokumentalny Becoming opowiada o trzech miesiącach z życia Michelle Obamy – tuż po wydaniu jej wspomnień. Pierwsza Dama USA komentuje w nim swoje życie i doświadczenia z tego okresu.

Pierwsze trzy miesiące po publikacji autobiografii Obama spędziła w trasie autorskiej, spotykając się i łącząc z ludźmi w miastach na całym świecie. Wówczas miała przekonać się, że idee, które nas łączą, są głębokie i prawdziwe, i nie można z nimi igrać.

– Trudno czuć się dziś pewnie, trudno być pełnym nadziei. Ale mam nadzieję, że podobnie jak ja, znajdziecie radość i odrobinę wytchnienia w dokumencie Nadii, która w każdym kadrze dowodzi swej inteligencji i empatii. Co najważniejsze, Nadia rozumie znaczenie wspólnoty, siłę wspólnoty, a jej film mocno to odzwierciedla.

- mówi Michelle Obama, zachęcając do obejrzenia filmu.

Amerykańska Pierwsza Dama w ramach trasy promocyjnej odwiedziła Londyn, spotkała się z czytelnikami w Royal Festival Hall w Southbank Centre, rozmawiała z Chimamandą Ngozi Adichie, a także wróciła do Elizabeth Garrett Anderson School w Islington, którą odwiedziła wcześniej w 2009 roku.

Becoming. Film dokumentalny. Kiedy premiera, gdzie obejrzeć?

 Film dokumentalny na temat trasy promocyjnej książki Becoming. Moja historia będzie można obejrzeć już 6 maja 2020 na Netflixie – także w Polsce. 

Od czasu publikacji książka Becoming. Moja historia sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie. Przetłumaczono ją na 45 języków, a audiobook nagrodzono Grammy 2020.

Książkę Becoming. Moja historia możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Becoming. Moja historia
Michelle Obama0
Okładka książki - Becoming. Moja historia

W swoich wspomnieniach, pełnych głębokich refleksji i fascynujących opowieści, Michelle Obama zaprasza czytelników do swojego świata, opisując...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo