Becoming. Moja historia

Ocena: 5 (14 głosów)
Inne wydania:

W swoich wspomnieniach, pełnych głębokich refleksji i fascynujących opowieści, Michelle Obama zaprasza czytelników do swojego świata, opisując doświadczenia, które ją ukształtowały — poczynając od dzieciństwa w South Side, południowej części Chicago, poprzez lata pracy na dyrektorskim stanowisku i godzenia ról matki i kobiety robiącej karierę, aż po czas spędzony pod najsłynniejszym adresem świata. Z niezmienną szczerością i humorem opisuje swoje sukcesy i rozczarowania, zarówno publiczne, jak i prywatne; opowiada swoją historię tak, jak ją przeżyła — własnymi słowami i na własnych warunkach. Ciepłe, mądre i odkrywcze
wspomnienia Michelle Obamy stanowią niezwykle intymny rozrachunek kobiety, która niezmiennie odmawiała spełniania oczekiwań innych i której historia zachęca, by pójść w jej ślady.


Po premierze książki Pierwsza Dama ruszy w trasę promującą wspomnienia w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Szczegóły trasy poznamy w późniejszym terminie.

Informacje dodatkowe o Becoming. Moja historia:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788326826306
Liczba stron: 500

więcej

Kup książkę Becoming. Moja historia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Becoming. Moja historia - opinie o książce

Książka, którą bardzo dobrze sięczytai która fajnie pokazuje jak wygląda okres kandydowania na prezydenta w USA oraz czas kadencji. Ponadto mogliśmy poznać bliżej byłą pierwszą damę oraz historię jej życia. Czyta się lekko, duży plus za zdjęcia. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - milord
milord
Przeczytane:2019-12-13, Ocena: 4, Przeczytałam,

Ja lubię czytać, więc sięgam po różne pozycje książkowe. Ta autorstwa M. Obamy jest moją pierwszą. Sposób pisania prosty, wiele ciekawych wiadomości, czyta się szybko, nie męczy się.. Ale mam kilka zarzutów ( i nie wiedziałąm czy dać 4 czy 3...) Po pierwsze nie chce mi się wierzyć, że książka wyszła spod pióra pani Obamy. Uważam, że ogólny zarys może tak ale jest ona tak skrojona, że po prostu widać, iż została spisana na podstawie opowiadania (może się mylę - jak tak to wybaczcie ...) po drugie dla mnie to po prostu American Dream.... i to w najczystszej postaci. Czytając tę książke - nie podbudujemy się a mogę wręcz powiedzieć , że odczujemy niejako smutek, przynajmniej w moim przypadku. Życie nie jest sprawiedliwe to fakt aleprze3kładając na polskie realia, na lata 60 i 70.. bajka, bajka, bajka. Daję 4 bo nie znam większej ilości książek autorki, a że czytało się lekko i czegoś tam się dowiedziałam to nie obniżam, chociaż na fakt bycia pierwszą damą to nad oceną powinnam polemizować. Nie wydaje mi się też, aby było to tak ważne, że stało się bestsellerem i że każdy powinien to przeczytać. Wręcz przeciwnie. Nie jest to pozycja obowiązkowa i dobrze, że tylko wypiżyczona z biblioteki a nie kupiona (uf.)

Link do opinii
Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2019-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książkę czyta się doskonale nie tylko ze względu na lekki styl i ciekawe, bardzo osobiste opowiedzenie swojej historii. Czyta się ją doskonale, bo rodzi nadzieję, że Stany Zjednoczone były jeszcze nie tak dawno inne a Biały Dom zamieszkiwali ludzie, którzy całą swoją postawą, tym co zrobili, jaki wyznają system wartości, czynili ten świat lepszym, mądrzejszym i dającym nadzieję. Dla mnie osobiście to niezwykle przygnębiające, że po takich lokatorach, zadomowił się tam ktoś, kto ośmiesza i niszczy nie tylko sam urząd, ale daje takim samym jak on bezwartościowym ludziom, prawo do przekonania, że im się należy, że mogą i zasługują. Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy, aby stanowił ostrzeżenie, że rasizm, faszyzm, ksenofobia, mizoginizm czekąją w blokach startowych, aby rozsiąść się na fotelach władzy i wszystko zniszczyć. 

Michelle Obama to przykład kobiety, która potrafiła swoją funkcję Pierwszej Damy wykorzystać by zrobić jak najwięcej dobrego. Zjęła się  ważnymi cywilizacyjnymi i społecznymi problemami  - otyłością u dzieci, systemem edukacji, pozycją kobiet nie tylko w polityce. Walczyła o wychowywanie kobiet na silne i pewne siebie osoby. Tak wiele razy powtarzające się w książce słowa: "jesteś ważna!" powinny być mottem dla wszystkich rodziców i nauczycieli. To kobieta, która zaczęła zmieniać świadomość w masach społecznych. Niestety - teraz to jest zaprzepaszczane. To boli i jest niewymownie smutne. Postawa, aktywność Michelle Obamy powinna być wskazówką dla innych kobiet pełniących ważne role w społeczeństwie, jak to robić, jak wykorzystać swoją szansę (chociażby dla Agaty Dudy, która po prostu biernie trwa). 

Ale to też opowieść o matce, zwykłej kobiecie, żonie, córce, siostrze. I to jest fascynujące, że nie mając za sobą wielkich spadków, dziedziczonych z pokolenia na pokolenie znajomości, wujków w kongresie i kolegów w senacie - zaszła tam, gdzie zaszła. Z długami za studia, ale za to z wyniesioną z domu miłością i szacunkem do pracy. Gdyby tacy ludzie, jak Michelle i Barak mieli dłuższy wpływ na losy świata, jestem przekonana, że byłby on lepszy, mądrzejszy i bardziej życzliwy. 

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2019-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bardzo ciekawa historia biograficzna! Lekko napisana, rzucająca inne światło na świat polityki, na to jak rodzina na szczycie powinna dbać o swoje wzajemne relacje ale też nato jaką siłę trzeba mieć w takim świecie.

Link do opinii

"Becoming.Moja historia" to pięknie napisana autobiografia jednej z najsłynniejszych kobiet współczesnego świata. Michelle Obama szczerze opowiada o własnych przeżyciach, nadziejach, rękach, rodzinie, karierze i życiu z Barackiem Obamą. 
Michelle Obama to bardzo inspirująca kobieta. 
Polecam bardzo, warto przeczytać. 
Brunetka Books Recenzuje

Link do opinii
Inne książki autora
Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos
Michelle Obama0
Okładka ksiązki - Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos

,,Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos" to publikacja towarzysząca książce Michelle Obamy ,,Becoming. Moja...

Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników
Michelle Obama0
Okładka ksiązki - Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników

Bestsellerowa autobiografia najbardziej lubianej Pierwszej Damy USA i cenionej liderki społecznej - teraz także w wersji dla młodzieży! Wspomnienia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy