Becoming. Moja historia

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

W swoich wspomnieniach, pełnych głębokich refleksji i fascynujących opowieści, Michelle Obama zaprasza czytelników do swojego świata, opisując doświadczenia, które ją ukształtowały — poczynając od dzieciństwa w South Side, południowej części Chicago, poprzez lata pracy na dyrektorskim stanowisku i godzenia ról matki i kobiety robiącej karierę, aż po czas spędzony pod najsłynniejszym adresem świata. Z niezmienną szczerością i humorem opisuje swoje sukcesy i rozczarowania, zarówno publiczne, jak i prywatne; opowiada swoją historię tak, jak ją przeżyła — własnymi słowami i na własnych warunkach. Ciepłe, mądre i odkrywcze
wspomnienia Michelle Obamy stanowią niezwykle intymny rozrachunek kobiety, która niezmiennie odmawiała spełniania oczekiwań innych i której historia zachęca, by pójść w jej ślady.

Po premierze książki Pierwsza Dama ruszy w trasę promującą wspomnienia w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Szczegóły trasy poznamy w późniejszym terminie.

Kup książkę Becoming. Moja historia

Opinie o książce - Becoming. Moja historia

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2019-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książkę czyta się doskonale nie tylko ze względu na lekki styl i ciekawe, bardzo osobiste opowiedzenie swojej historii. Czyta się ją doskonale, bo rodzi nadzieję, że Stany Zjednoczone były jeszcze nie tak dawno inne a Biały Dom zamieszkiwali ludzie, którzy całą swoją postawą, tym co zrobili, jaki wyznają system wartości, czynili ten świat lepszym, mądrzejszym i dającym nadzieję. Dla mnie osobiście to niezwykle przygnębiające, że po takich lokatorach, zadomowił się tam ktoś, kto ośmiesza i niszczy nie tylko sam urząd, ale daje takim samym jak on bezwartościowym ludziom, prawo do przekonania, że im się należy, że mogą i zasługują. Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy, aby stanowił ostrzeżenie, że rasizm, faszyzm, ksenofobia, mizoginizm czekąją w blokach startowych, aby rozsiąść się na fotelach władzy i wszystko zniszczyć.

Michelle Obama to przykład kobiety, która potrafiła swoją funkcję Pierwszej Damy wykorzystać by zrobić jak najwięcej dobrego. Zjęła się  ważnymi cywilizacyjnymi i społecznymi problemami  - otyłością u dzieci, systemem edukacji, pozycją kobiet nie tylko w polityce. Walczyła o wychowywanie kobiet na silne i pewne siebie osoby. Tak wiele razy powtarzające się w książce słowa: "jesteś ważna!" powinny być mottem dla wszystkich rodziców i nauczycieli. To kobieta, która zaczęła zmieniać świadomość w masach społecznych. Niestety - teraz to jest zaprzepaszczane. To boli i jest niewymownie smutne. Postawa, aktywność Michelle Obamy powinna być wskazówką dla innych kobiet pełniących ważne role w społeczeństwie, jak to robić, jak wykorzystać swoją szansę (chociażby dla Agaty Dudy, która po prostu biernie trwa).

Ale to też opowieść o matce, zwykłej kobiecie, żonie, córce, siostrze. I to jest fascynujące, że nie mając za sobą wielkich spadków, dziedziczonych z pokolenia na pokolenie znajomości, wujków w kongresie i kolegów w senacie - zaszła tam, gdzie zaszła. Z długami za studia, ale za to z wyniesioną z domu miłością i szacunkem do pracy. Gdyby tacy ludzie, jak Michelle i Barak mieli dłuższy wpływ na losy świata, jestem przekonana, że byłby on lepszy, mądrzejszy i bardziej życzliwy.

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2019-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bardzo ciekawa historia biograficzna! Lekko napisana, rzucająca inne światło na świat polityki, na to jak rodzina na szczycie powinna dbać o swoje wzajemne relacje ale też nato jaką siłę trzeba mieć w takim świecie.

"Becoming.Moja historia" to pięknie napisana autobiografia jednej z najsłynniejszych kobiet współczesnego świata. Michelle Obama szczerze opowiada o własnych przeżyciach, nadziejach, rękach, rodzinie, karierze i życiu z Barackiem Obamą.
Michelle Obama to bardzo inspirująca kobieta.
Polecam bardzo, warto przeczytać.
Brunetka Books Recenzuje

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2019-06-09, Ocena: 4, Przeczytałam,

Do tej pory przeczytałam dwie książki byłych Pierwszych Dam: Hilary Clinton i Danuty Wałęsy. Różniły się, jak ogień i woda. Historia Michelle Obamy to kolejny, diametralnie inny fragment życia Pierwszej Damy. Myślę, że każdy kogo interesuje takie spojrzenie na wielką politykę, jakby z boku, powinien ją przeczytać. Czy mi się podobała? Tak. Czy mnie zafascynowała? Niestety nie, choć mocno na to liczyłam. Ciekawe historie, fascynujące drobinki wiedzy na temat życia w Białym Domu. Kilka plusów, kilka minusów... Polecam :)

Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos
Michelle Obama0
Okładka ksiązki - Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos

,,Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos" to publikacja towarzysząca książce Michelle Obamy ,,Becoming. Moja...

Becoming. Moja historia
Michelle Obama0
Okładka ksiązki - Becoming. Moja historia

ŚWIATOWY BESTSELLER OSOBISTE WSPOMNIENIA NAJBARDZIEJ LUBIANEJ PIERWSZEJ DAMY STANÓW ZJEDNOCZONYCH Michelle Obama opisuje doświadczenia, które ją...

Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton