Becoming. Moja historia. Audiobook

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2019-03-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788326827907
Czas trwania:0
Czyta: Agata Kulesza
Tytuł oryginału: Becoming

Ocena: 5 (12 głosów)
Inne wydania:

ŚWIATOWY BESTSELLER

OSOBISTE WSPOMNIENIA NAJBARDZIEJ LUBIANEJ PIERWSZEJ DAMY STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Michelle Obama opisuje doświadczenia, które ją ukształtowały - od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata godzenia macierzyństwa z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata. Pisząc z niebywałą szczerością, odwagą i humorem, odkrywa kulisy swojego życia rodzinnego. Opisuje, jak Obamowie znaleźli się w centrum zainteresowania światowych mediów i jak wyglądało ich życie w Białym Domu przez osiem kluczowych lat, kiedy poznawała Amerykę, zaś Ameryka poznawała ją. To zaskakująco intymny rozrachunek życia kobiety wrażliwej i stanowczej, która konsekwentnie odmawiała spełniania oczekiwań innych i której historia zachęca, by pójść w jej ślady.

Nie wiem wszystkiego o Ameryce, o życiu, o tym, co przyniesie przyszłość. Znam jednak siebie. Mój ojciec Fraser nauczył mnie ciężko pracować, często się śmiać i dotrzymywać słowa. Moja matka Marian pokazała mi, jak samodzielnie myśleć i korzystać z własnego głosu. W naszym zatłoczonym mieszkanku na South Side w Chicago pokazali mi, że należy doceniać wartość historii: naszej rodziny, mojej własnej, kraju. Nawet jeśli bywa brzydka lub niedoskonała. Nawet jeśli odcisnęła głębsze piętno, niż byśmy chcieli. Twojej historii nikt ci nie odbierze. Należy do ciebie.

Z PRZEDMOWY

Tagi: biografie obama becoming

Kup książkę Becoming. Moja historia. Audiobook

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Becoming. Moja historia. Audiobook

Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2020-01-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2020, 52 książki 2020,
Avatar użytkownika - milord
milord
Przeczytane:2019-12-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Ja lubię czytać, więc sięgam po różne pozycje książkowe. Ta autorstwa M. Obamy jest moją pierwszą. Sposób pisania prosty, wiele ciekawych wiadomości, czyta się szybko, nie męczy się.. Ale mam kilka zarzutów ( i nie wiedziałąm czy dać 4 czy 3...) Po pierwsze nie chce mi się wierzyć, że książka wyszła spod pióra pani Obamy. Uważam, że ogólny zarys może tak ale jest ona tak skrojona, że po prostu widać, iż została spisana na podstawie opowiadania (może się mylę - jak tak to wybaczcie ...) po drugie dla mnie to po prostu American Dream.... i to w najczystszej postaci. Czytając tę książke - nie podbudujemy się a mogę wręcz powiedzieć , że odczujemy niejako smutek, przynajmniej w moim przypadku. Życie nie jest sprawiedliwe to fakt aleprze3kładając na polskie realia, na lata 60 i 70.. bajka, bajka, bajka. Daję 4 bo nie znam większej ilości książek autorki, a że czytało się lekko i czegoś tam się dowiedziałam to nie obniżam, chociaż na fakt bycia pierwszą damą to nad oceną powinnam polemizować. Nie wydaje mi się też, aby było to tak ważne, że stało się bestsellerem i że każdy powinien to przeczytać. Wręcz przeciwnie. Nie jest to pozycja obowiązkowa i dobrze, że tylko wypiżyczona z biblioteki a nie kupiona (uf.)

Link do opinii
Avatar użytkownika - milord
milord
Przeczytane:2019-11-12, Ocena: 6, Chcę przeczytać, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2019-09-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2019-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 2019,

Książkę czyta się doskonale nie tylko ze względu na lekki styl i ciekawe, bardzo osobiste opowiedzenie swojej historii. Czyta się ją doskonale, bo rodzi nadzieję, że Stany Zjednoczone były jeszcze nie tak dawno inne a Biały Dom zamieszkiwali ludzie, którzy całą swoją postawą, tym co zrobili, jaki wyznają system wartości, czynili ten świat lepszym, mądrzejszym i dającym nadzieję. Dla mnie osobiście to niezwykle przygnębiające, że po takich lokatorach, zadomowił się tam ktoś, kto ośmiesza i niszczy nie tylko sam urząd, ale daje takim samym jak on bezwartościowym ludziom, prawo do przekonania, że im się należy, że mogą i zasługują. Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy, aby stanowił ostrzeżenie, że rasizm, faszyzm, ksenofobia, mizoginizm czekąją w blokach startowych, aby rozsiąść się na fotelach władzy i wszystko zniszczyć. 

Michelle Obama to przykład kobiety, która potrafiła swoją funkcję Pierwszej Damy wykorzystać by zrobić jak najwięcej dobrego. Zjęła się  ważnymi cywilizacyjnymi i społecznymi problemami  - otyłością u dzieci, systemem edukacji, pozycją kobiet nie tylko w polityce. Walczyła o wychowywanie kobiet na silne i pewne siebie osoby. Tak wiele razy powtarzające się w książce słowa: "jesteś ważna!" powinny być mottem dla wszystkich rodziców i nauczycieli. To kobieta, która zaczęła zmieniać świadomość w masach społecznych. Niestety - teraz to jest zaprzepaszczane. To boli i jest niewymownie smutne. Postawa, aktywność Michelle Obamy powinna być wskazówką dla innych kobiet pełniących ważne role w społeczeństwie, jak to robić, jak wykorzystać swoją szansę (chociażby dla Agaty Dudy, która po prostu biernie trwa). 

Ale to też opowieść o matce, zwykłej kobiecie, żonie, córce, siostrze. I to jest fascynujące, że nie mając za sobą wielkich spadków, dziedziczonych z pokolenia na pokolenie znajomości, wujków w kongresie i kolegów w senacie - zaszła tam, gdzie zaszła. Z długami za studia, ale za to z wyniesioną z domu miłością i szacunkem do pracy. Gdyby tacy ludzie, jak Michelle i Barak mieli dłuższy wpływ na losy świata, jestem przekonana, że byłby on lepszy, mądrzejszy i bardziej życzliwy. 

 

Link do opinii
Inne książki autora
Becoming. Moja historia
Michelle Obama0
Okładka ksiązki - Becoming. Moja historia

W swoich wspomnieniach, pełnych głębokich refleksji i fascynujących opowieści, Michelle Obama zaprasza czytelników do swojego świata, opisując...

Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos
Michelle Obama0
Okładka ksiązki - Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos

,,Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos" to publikacja towarzysząca książce Michelle Obamy ,,Becoming. Moja...

Zobacz wszystkie książki tego autora