Będziemy mieszkać razem – hitowy serial wraca do TVP!

Data: 2024-05-27 15:20:45 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

O rodzinie, która pod swój dach przyjęła uchodźców z Ukrainy, opowiada najnowszy serial TVP Będziemy mieszkać razem. Serial, który miał swoją premierę w pierwszym tygodniu marca na antenie TVP 1, teraz trafi na antenę TVP 2! 

Będziemy mieszkać razem kadr z serialufot. Archiwum TVP/mat. prasowe

Od 8 marca na antenie telewizyjnej Jedynki można było obejrzeć zupełnie nowy serial w reżyserii Anny Maliszewskiej. 27 maja 2024 o godzinie 20:00 pojawi się on na antenie TVP 2. Co warto wiedzieć na temat produkcji Będziemy mieszkać razem?

Będziemy mieszkać razem – o czym będzie serial? 

Produkcja Będziemy mieszkać razem to wiosenna nowość Telewizji Polskiej, której fabuła mocno osadzona jest we współczesności. W serialu przenosimy się do 2022 roku, kiedy to w wyniku agresji Rosji na Ukrainę w Polsce pojawiło się wiele osób uchodźczych.

Czytaj również: Czerwona jaskółka - film w tv

W kolejnych odcinkach serialu bliżej poznajemy losy rodziny Lipińskich, która w ostatnim czasie przeżywała kryzys. Basia i Tadek zaczynają się od siebie oddalać, przez co bohaterka coraz częściej myśli o rozwodzie. Kiedy wybucha wojna, Basia angażuje się w pomoc przybywającym do Polski uchodźcom. Tak też przypadkiem poznaje Annę oraz jej siostrzenicę, Warię. Poruszona historią kobiet, postanawia zaprosić je pod swój dach. 

Będziemy mieszkać razem – obsada 

Kto wystąpił w nowym serialu TVP? W postać Basi, jednej z najważniejszych bohaterek, wciela się Lena Góra. 34-letnia aktorka kojarzona może być m.in. z rolą Anny Ziembińskiej w serialu Król na podstawie prozy Szczepana Twardocha. Górze na ekranie towarzyszyć będzie Mikołaj Roznerski, który wcieli się w postać jej męża, Tadeusza. 

Czytaj również: Tunel - film ponownie w tv

Do grona silnych bohaterek dołącza także Aleksandra Konieczna, aktorka znana m.in. z udziału w serialu Na Wspólnej. W produkcji wcieli się w teściową Basi, z którą ta pozostaje w konflikcie. Annę, uchodźczynię z Ukrainy, zagra Oksana Cherkashyna. W Wanię wcielił się natomiast Zlata Kardash.

Będziemy mieszkać razem – kiedy premiera? 

Najbliższa emisja serialu Będziemy mieszkać razem będzie miała miejsce w poniedziałek, 27 maja 2024 o godz. 20:55 w TVP 2. O tej samej porze będzie można obejrzeć go również w kolejnych dniach.

Serial Będziemy mieszkać razem zadebiutował na antenie TVP 1 w piątek, 8 marca 2024 roku. Premierowy odcinek wyemitowany został o godz. 20:35.

Będziemy mieszkać razem – ile odcinków? 

Serial Będziemy mieszkać razem nie jest długą produkcją. Serial składa się łącznie z sześciu odcinków. Poniżej prezentujemy daty premier produkcji w TV:

  • Odcinek 1 – 27.05.2024 r., godz. 20:55
  • Odcinek 2 – 28.05.2024 r., godz. 20:55
  • Odcinek 3 – 29.05.2024 r., godz. 20:55
  • Odcinek 4 – 03.06.2024 r., godz. 20:55
  • Odcinek 5 – 04.06.2024 r., godz. 20:55
  • Odcinek 6 – 05.06.2024 r., godz. 20:55

Będziemy mieszkać razem – kolejna nowa produkcja na antenie TVP 

Będziemy mieszkać razem to kolejny nowy serial, który w ostatnim czasie trafił do oferty publicznego nadawcy. Niedawno wyemitowano ostatni odcinek serialu historycznego Matylda, opowiadającego o losach córki uczestnika powstania styczniowego. 

Czytaj również: Nagła śmierć - telewizyjny hit znów w programie!

W niedzielę zadebiutowały również kolejne odcinku nowego sezonu programu Sanatorium miłości, w którym kolejni zażywni seniorzy poszukiwać będą swojej drugiej połówki. Na antenie TVP 2 zobaczyć można również nowe programy publicystyczne i rozrywkowe: no…Wiadomo, Muzyka na dobry wieczór oraz To jest grane.

Tagi: będziemy mieszkać razem, seriale obyczajowe,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje