Berlin, spin-off "Domu z papieru" zadebiutował na Netflix

Data: 2023-12-29 10:36:35 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Już dziś fani cieszącego się wielką popularnością Domu z papieru, mogą wrócić do znanego im uniwersum, zagłębiając się w opowieść, w której bohaterem jest postać znana właśnie z tegoż serialu, tytułowy Berlin. Dziś premiera prequela Domu z papieru. 

Pedro Alonso jako Berlin i Tristán Ulloa jako Damián w serialu "Berlin" na Netflix. Inf. pras. zdjęcie: Tamara Arranz/Netflix

Spin-off serialu Dom z papieru, który rozgrywa się wiele lat przed wydarzeniami w nim zawartymi, serial Berlin, zadebiutował na platformie Netflix dziś. Co wiemy o serialu? O czym dokładnie opowiada? Czy warto go obejrzeć? 

Berlin – opis 

Serial Berlin to jak już wspominaliśmy spi-off hitu serialowego Netfliksa, jego prequel, którego akcja rozgrywa się wiele lat przed wydarzeniami z Domu z papieru. Bohaterem kilku odcinków tego rozszerzenia uniwersum jest postać znana z oryginalnego, hiszpańskiego serialu, czyli tytułowy Berlin. 

   Czytaj również: „Wednesday” - powstanie spin-off? Netflix ma plan

W serialu śledzimy złote lata Berlina, który jeszcze nie wie, że jest chory, i że kiedyś zostanie złapany jak szczur w pułapkę w pewnej hiszpańskiej mennicy. Aktualnie pracuje nad swym najnowszym, i największym skokiem. Planuje skraść klejnoty, który wartość to 44 miliony. Pomocni mu będą osoby, z którymi już kiedyś pracował. 

Berlin - obsada i twórcy

W filmie Berlin, produkcji hiszpańskiej udział biorą aktorzy z tego właśnie kraju. W obsadzie w głównej roli, jako tytułowy Berlin, znany z Domu z papieru Pedro Alonso. W pozostałych rolach: Tristán Ulloa, Begoña Vargas, Julien Paschal, Joel Sanchez, Michelle Jenner.

    Czytaj również: Berlin, informacje o serialu - opis

Reżyserami serialu są: David Barrocal, Geoffrey Cowper oraz Albert Pintó.

Berlin – kiedy premiera?

Serial Berlin to kolejna oryginalna produkcja stworzona specjalnie dla platformy Netflix. Premiera miała miejsce w godzinach porannych 29 grudnia 2023 roku. 

Czytaj również: Co nowego na Netflix? Premiery od 22 do 29 grudnia 2023 roku

Berlin – opinie o serialu

Serial Berlin może przypaść do gustu przede wszystkim widzom, którzy oglądali dobrze oceniany, hitowy serial Netfliksa, jakim był Dom z papieru. Przypadnie do gustu także zwolennikom produkcji akcji, dramatów, a także seriali romantycznych. 

Czytaj również: Wojna: Gniew i zemsta, nigeryjski trzymający w napięciu serial thriller zadebiutował na Netflix

Więcej na temat świata filmu i serialu, także opowieści komediowych i akcji, znajdziecie w naszym dziale nowości filmowe.

Berlin – książki

Berlin to produkcja, która powstała na podstawie scenariusza oryginalnego. Oznacza to, że ta produkcja animowana nie ma swojego odpowiednika książkowego. Ale serial Dom z papieru, który doczekał się wielu sezonów na Netflix, doczekał się także książki. Jej tytuł brzmi DOM Z PAPIERU. Dziennik profesora, a autorem jest Montse Linde. Inną książkę tegoż samego autora, dotyczącą tegoż samego serialu jest także Dom z papieru. Escape book.

Książkę "DOM Z PAPIERU. Dziennik profesora" wydawnictwa Pascal można kupić taniej poniżej: 

Tagi: netflix, seriale, dramaty, kryminalne, akcji,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
DOM Z PAPIERU. Dziennik profesora
Montse Linde0
Okładka książki - DOM Z PAPIERU. Dziennik profesora

Bestsellerowy ESCAPE BOOK teraz z dodatkowymi ćwiczeniami z kreatywnej bankowości! BERLIN, TOKIO, MOSKWA I INNI CZEKAJĄ! DOŁĄCZ DO NICH! Członkowie...

dodaj do biblioteczki
Film
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje