reklama

Dom z papieru – teraz w formie książki!

Data: 2020-10-25 16:05:34 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Dom z papieru to znany serial kryminalny od Netflixa. Teraz fani produkcji mają szansę poznać tę opowieść jeszcze raz – w wersji książkowej. Nowa publikacja inspirowana serialem jest kryminałem w postaci „escape booka”. 

Obrazek w treściFot. TAMARA ARRANZ

Dom z papieru to hiszpański serial kryminalny, który w szybkim czasie zdobył sporą popularność dzięki międzynarodowej dystrybucji Netfliksa. Serial wszedł do kultury popularnej do tego stopnia, że w sprzedaży pojawiły się nawet kostiumy, często wykorzystywane w czasie imprez tematycznych i demonstracji. 

Okazuje się, że Domem z papieru sygnowany jest teraz kolejny produkt – książka Dom z papieru. Dziennik profesora.

Dom z papieru – o czym jest? 

Serial Dom z papieru przedstawia losy grupy przestępczej, która powstaje pod wodzą tajemniczego mężczyzny o pseudonimie „Profesor”. Mężczyzna gromadzi specjalistów, z którymi planuje jeden z największych napadów rabunkowych w historii Hiszpanii. Kiedy plan zostaje wcielony w życie, przestępcy zajmują obiekt Mennicy Narodowej i biorą zakładników.

Czytaj także: Już niebawem książka "Black Mirror" w Polsce! 

Z kolei dzięki książce Dziennik profesora czytelnicy mają szansę lepiej poznać losy Sergio Marquina. Profesor tym razem odzywa się do przyjaciela z młodości, Jera Lamarki. Jer – będący mechanikiem motocyklów – otrzymuje tajemniczą przesyłkę od przyjaciela z przeszłości. W środku znajduje się list, notes oraz blaszana puszka zamknięta na kłódkę.  

Mężczyzna jest pewien, że przesyłka to informacja o tym, że część łupu Profesora gotowa wciąż na niego czeka. Musi jedynie drogą dedukcji odkryć, gdzie czeka na niego nagroda. 

Dom z papieru – 5 sezonów hiszpańskiej sensacji

Dom z papieru to hiszpański serial sensacyjny, który stworzony został przez Alexa Pinę. Początkowo produkcja emitowana była jedynie na antenie hiszpańskiej telewizji, jednak znaczną popularność serialowi przyniosła międzynarodowa dystrybucja przez giganta streamingowa. 

Czytaj także: Co nowego na Netfliksie w październiku? Premiery filmów i seriali

Od drugiego sezonu za produkcję odpowiedzialny jest Netflixa. Obecnie widzowie mają szansę zobaczyć cztery sezony, na które łącznie składa się 38 odcinków. Pod koniec wakacji Netflix rozpoczął zdjęcia do ostatniego, piątego sezonu serialu, który liczyć ma 10 odcinków. 

Serial Dom z papieru – oprócz głównego wątku – mówi o oporze i buncie skierowanym przeciwko światu i rządzącym nim ludźmi. Charakterystyczne dla serialu czerwone kostiumy i maski Salvadora Dalego stały się symbolem sprzeciwu. 

Dom z papieru – książka

Książka Dom z papieru. Dziennik profesora inspirowany jest fabułą popularnego serialu, jednak nie stanowi jej ekranizacji. 

Publikacja jest „escape bookiem” – oznacza to, że to od czytelnika zależy, czy najważniejsza zagadka w tekście zostanie rozwiązana. Autorzy podrzucają czytelnikom i bohaterowi kolejne wskazówki, które prowadzą do skarbu ukrytego przez Profesora.

Za książkę odpowiada Ivan Tapia oraz Montse Linde. Tapia jest autorem innych książek-escape booków. Montse Linde prawdopodobnie odpowiedzialna była za szczegóły fabularne związane z serialem Netflixa.  Książka w Polsce wydana została nakładem Wydawnictwa Pascal.

Publikację można kupić poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dom z papieru. Escape book
Montse Linde0
Okładka książki - Dom z papieru. Escape book

Sergio Marquina, lepiej znany jako Profesor - mózg największego napadu w dziejach Hiszpanii, jako chłopiec spędził wiele miesięcy w szpitalu Świętego...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Everest
Sangma Francis
Everest
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje