"Bez mojej zgody" – żyć po to, by pomagać

Data: 2020-07-31 14:24:08 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Bez mojej zgody to pochodzący z 2009 r. dramat, który przedstawia losy młodej kobiety, która na świat przyszła jedynie po to, by pomóc starszej siostrze.

Obrazek w treści

Bez mojej zgody to amerykański dramat z 2009 r., który pod koniec lipca ponownie wyemitowany zostanie w telewizji. Co warto wiedzieć na temat filmu? 

Bez mojej zgody – opis

O czym jest film Bez mojej zgody? Produkcja przedstawia losy Anny, młodej kobiety, która przyszła na świat po tym, gdy jej starsza siostra Kate zachorowała na białaczkę. Rodzice dziewczynek zdecydowali się na dziecko dlatego, by Anna mogła zostać ewentualnym dawcą materiału i organów dla ukochanej Kate. 

Czytaj także: "Ścigani" – urzędnik z tajemniczą mocą 

Pomimo mijających lat i rozwoju technologii, rzadka odmiana białaczki, z którą zmaga się Kate, nie zostaje rozwiązana terapią lekową. Niebawem konieczny jest przeszczep, a jedynym dawcą może być Anna. Jednak kobieta, całe życie żyjąca w cieniu chorej, chce wreszcie sama decydować o własnym życiu. 

Bez mojej zgody – obsada

Kto wystąpił w filmie Bez mojej zgody? W produkcji udział wzięli Cameron Diaz, Abigail Breslin oraz Alec Baldwin. 

Czytaj także: "La Bandida": Konflikt pomiędzy Tovarem a Gracielą. "La Bandida" odc 29 i 30 

Oprócz nich w produkcji pojawi się także Jason Patric, Heather Wahlquist, Evan Ellingson, Walter Raney i Sofia Vassilieva. 

Bez mojej zgody – gdzie obejrzeć? 

Film Bez mojej zgody wyemitowany zostanie w telewizji pod koniec lipca. Produkcję zobaczyć będzie można na antenie stacji TVN w poniedziałek, 5 lipca 2021 r. o godz. 21:30. 

Czytaj także:  Harry Potter - ciekawostki

Oprócz tego film dostępny jest także na platformach VOD.

Bez mojej zgody – opinie

Film Bez mojej zgody został świetnie przyjęty przez widzów, którzy przyznali, że jest to film nie tylko ciekawy, ale także wzruszający i niezwykle poruszający. 

Recenzentka serwisu Granice.pl w swojej recenzji Bez mojej zgody napisała: 

Bez mojej zgody to świetny film. Warto jednak przed jego obejrzeniem zaopatrzyć się w paczkę chusteczek. Bez łez bowiem raczej się nie obejdzie

- czytamy w recenzji

Bez mojej zgody – książka

Film Bez mojej zgody powstał na podstawie książki autorstwa Jodi Picoult. Książkę Bez mojej zgody w 2007 roku wydało Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Tytuł kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Bez mojej zgody
Jodi Picoult29
Okładka książki - Bez mojej zgody

Annie nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy