Quantcast

„Łańcuch ludzi" - 500 osób przeprowadziło bibliotekę w Rawiczu

Data: 2022-11-29 12:49:58 Autor: Awolusi
udostępnij Tweet

Te materiały budzą uśmiech na twarzy i pokazują, że książki mają moc. Rawicka Biblioteka Publiczna ogłosiła kilka dni temu akcję przeprowadzkową, szukając ochotników. „Utwórz z nami łańcuch, chwyć książkę, podają ją dalej i stań się częścią historii wyjątkowego miejsca!“. W piątek, 25 listopada 2022 do pomocy ruszyło łącznie 500 osób - mieszkańców i uczniów szkół.

Obrazek w treści Fot. YouTube

Wzruszająca akcja przeprowadzkowa dla biblioteki

Jak można przeczytać w ogłoszeniu: „Każda praca jest możliwa do wykonania, jeśli podzielić ją na małe odcinki“. Pracownicy biblioteki w Rawiczu zapewne nie spodziewali się aż takiego odzewu, tymczasem rano na pomoc ruszyli nie tylko uczniowie, ale też starsi mieszkańcy. W ciągu jednego dnia udało się dzięki temu przeprowadzić aż połowę zasobów, czyli łącznie 3400 paczek.

Czytaj także: W Lublinie powstała eko-biblioteka

Nagrane materiały, które pojawiły się w sieci, są po prostu wzruszające. Miło popatrzeć na wspólną pracę w słusznej sprawie.

Biblioteka, która potrzebowała pomocy

Księgozbiór rawickiej biblioteki liczy sobie około 100 000 książek. Pomysł stworzenia „łańcucha ludzi“ chwycił szybko, a przedsięwzięcie wsparli m.in. dyrektorzy szkół. Akcja, która trwała od godzin porannych do godziny 14.00 zakończyła się sukcesem, a na końcu uczestnicy mogli się posilić. Czekały na nich ciasto, zupa, herbata, a nawet jajecznica, którą przyrządzono w Przedszkolu numer 3 w Rawiczu.

Nowa siedziba biblioteki ma szansę stać się dla mieszkańców ważnym miejscem: oprócz wypożyczalni i czytelni pojawi się także sala MultiMuzyki, sala do spotkań, a także pilotażowy projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod tytułem „SOWA - Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności“.

Czytaj także: Biblioteka zamiast sądu? To możliwe!

Książki o bibliotekach

Kochacie klimat bibliotek? My też, dlatego polecamy wam tytuły, które rozpalą waszą wyobraźnię! Koniecznie zapoznajcie się z Cieniem wiatru Carlosa Ruiza Zafona, gdzie poznacie zakazaną, ukrytą bibliotekę pełną tajemnic. Niemniejszą frajdą będzie bestseller Biblioteka o północy autorstwa Matta Haiga - to magiczna opowieść o bibliotece gdzieś na krańcu wszechświata, która skrywa niezliczoną ilość książek. Jeżeli szukacie literatury mocno angażującej, by może zainteresuje was Bibliotekarka z Auschwitz autorstwa Antonio Iturbe, powieść oparta na prawdziwej historii więźniarki obozu Auschwitz-Birkenau, Dity Kraus. 

Książkę Bibliotekarka z Auschwitz  kupicie w wieku księgarniach:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje