Bibliotekarze szkolni wśród pierwszych szczepionych przeciwko COVID

Data: 2021-02-05 12:36:46 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Bibliotekarze pracujący w bibliotekach szkolnych znaleźli się wśród wyznaczonych pracowników sektora edukacji, którzy jako jedni z pierwszych otrzymają szczepionkę przeciwko COVID-19. Jest jednak jeden haczyk. 

Obrazek w treści Bibliotekarze szkolni wśród pierwszych szczepionych przeciwko COVID [jpg]

Jak wynika z nowych informacji przekazanych przez resort edukacji, w drugim tygodniu lutego rozpoczną się pierwsze szczepienia nauczycieli przeciwko koronawirusowi. Podobnie jak w wielu innych przypadkach, także i wśród nauczycieli wyznaczono priorytet szczepień. Po kilku zmianach, bibliotekarze szkolni (czyli nauczyciele-bibliotekarze) będą mogli skorzystać ze swojego pierwszeństwa w szczepieniach. 

Czytaj także: Nastolatkowie wolą książki w czasie pandemii?

Według zaktualizowanych przez MEiN informacji, niektórzy nauczyciele będą mieli szansę zaszczepić się szybciej niż ich koledzy z pracy. Przed wszystkim w pierwszej grupie zakwalifikowano nauczycieli przedszkoli, pracowników pomocy nauczyciela oraz pomocy wychowawcy, nauczycieli szkół i placówek specjalnych oraz nauczycieli klas 1-3. To właśnie ci pracownicy obecnie mają kontakt z uczniami. 

Co ciekawe, wśród nauczycieli uczniów klas od 1 do 3 szkół podstawowych, wyróżniono także  nauczycieli-bibliotekarzy. Bibliotekarze pracujący w bibliotekach szkół podstawowych wypożyczają książki także i najmłodszym, dlatego też otrzymają szczepionkę w pierwszej kolejności. Można także przypuszczać, że później od pracowników biblitek w SP otrzymają szczepionki bibliotekarze pracujący w szkołach średnich, bibliotekach uniwersyteckich czy pedagogicznych. 

Czytaj także: Czy w 2021 odbędą się targi książki? Organizatorzy mają taką nadzieję

Aby otrzymać swoją dawkę szczepionki, bibliotekarze szkół podstawowych będą musieli poinformować dyrektora szkoły o chęci szczepienia. Ten przekazuje informację dalej za pomocą Systemu Informacji Oświatowej. Bibliotekarzom poniżej 60 roku życia będzie podawana szczepionka firmy AstraZeneca. Starsi nauczyciel bibliotekarze otrzymają preparat firm BioNTech/Pfizer lub Moderna.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje