Będzie kolejna książka i film o Bridget Jones?

Data: 2020-01-29 10:46:38 Autor: Sławomir Krempa

Bridget Jones jest jedną z najpopularniejszych komediowych postaci kobiecych we współczesnej literaturze rozrywkowej. Być może fani książek Helen Fielding doczekają się kolejnej książki z serii.

Obrazek w treści

Filmy z udziałem Renée Zellweger (aktorka niedawno otrzymała nominację do Oscara za rolę główną w biograficznym filmie o Judy Garland), w których aktorka wcieliła się w londyńską dziennikarkę Bridget Jones, pełną pechowych życiowych perypetii, zyskały już rangę kultowych brytyjskich komedii. Produkcje powstały na podstawie książek autorstwa Helen Fielding, która – być może – już niebawem opublikuje kolejną książkę z serii.

Bridget Jones – nowa książka w 2020 r.?

Zellweger zapewniła, że uwielbia rolę Bridget i z chęcią kolejny raz wcieliłaby się w tę postać, jednak na ten moment nic nie wie na temat ewentualnej filmowej kontynuacji. W rozmowie aktorka zasugerowała, że taki film może powstać, ponieważ kolejna książka o Bridget Jones autorstwa Helen Fielding jest już gotowa.

Byłoby fajnie, naprawdę. Wiem, że ludzie są nieśmiali w rozmowach na ten temat. Ja nie jestem. Na serio nie jestem. Po prostu nie wiem. Mam na myśli, że raczej to pytanie do Helen, czy chciałaby [by powstał kolejny film z serii – red.]. Wiem, że napisała książkę, więc to możliwe. Ja zawsze dowiaduję się o wszystkim jako ostatnia.

- powiedziała w rozmowie z VF aktorka

Oprócz wypowiedzi Renée Zellweger ten moment nie ma jednak żadnego oficjalnego potwierdzenia na temat kolejnej książki autorstwa 61-letniej pisarki. 

Bridget Jones – wszystkie książki

Warto pamiętać, że ostatnia powieść Fielding ukazała się w 2016 roku. Była to książka Dziennik Bridget Jones: Dziecko. Powieść powstała w związku z pojawieniem się na ekranach filmowej kontynuacji hitu z Zellweger.

W 1996 roku powstała pierwsza książka Fielding o Bridget, Dziennik Bridget Jones, która przyniosła jej międzynarodową sławę. Kolejne tytuły tworzące cykl książek o Bridget Jones to: Dziennik Bridget Jones: W pogoni za rozumem z 1999 roku oraz Bridget Jones. Szalejąc za facetem, która ukazała się w 2014 roku.

Bridget Jones – filmy

 Na podstawie książek Helen Fielding powstał cykl szalenie popularnych filmów komediowych z Renee Zellweger w roli tytułowej. Co ciekawe, zekranizowano jak dotąd tylko trzy książki spośród czterech wydanych – Dziennik Bridget Jones, Bridget Jones: W pogoni za rozumem oraz Dziennik Bridget Jones: Dziecko. W ostatnim czasie mówi się także o możliwej ekranizacji książki Bridget Jones. Szalejąc za facetem.   

Ostatnią książkę – Bridget Jones. Dziecko – kupić można w dobrej cenie w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dziennik Bridget Jones: Dziecko
Helen Fielding2
Okładka książki - Dziennik Bridget Jones: Dziecko

Bridget Jones, uwielbiana singielka i światowy fenomen powraca... z brzuszkiem. Seria nieoczekiwanych, lecz typowych dla bohaterki zdarzeń doprowadza...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Zośka. Dopóki biło serce
Anna Stryjewska;
Zośka. Dopóki biło serce
Warstwy
Marta Szloser
Warstwy
Pokaż wszystkie recenzje