Bunt! - nowy codzienny serial TVN. Emisja z początkiem przyszłego roku

Data: 2021-11-26 11:25:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Stacja TVN i Player zapowiadają nowy serial fabularny, skupiony na młodzieży i zbuntowaniu, o tytule "Bunt". Nowy, codzienny serial będzie miał swoją premierę w przyszłym roku. Obecnie trwają do niego zdjęcia. 

Obrazek w treści

Źródło zdjęcia: TVN

Serial Bunt to produkcja o młodzieży i dla młodzieży, w której zobaczymy aktorów młodego pokolenia, ale także znane osobistości polskiego kina, jak choćby Jana Wieczorkowskiego, który pojawi się w nim w jednej z głównych ról. Sprawdzamy do wiemy o nowej telewizyjnej produkcji. 

Bunt – opis serialu

Serial Bunt, do którego zdjęcia wystartowały w sierpniu tego roku, produkcja, która powstaje obecnie w malowniczym zamku Florkiewiczów, to codzienna produkcja wspomnianej stacji, która jest serialem fabularnym o zbuntowanej i sprzeciwiającej się zmianom i zasadom, często zbyt ograniczającym, młodzieży. 

             Czytaj również: "Herkules" – nowy serial kryminalny Player Original

Akcja serialu rozgrywa się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, w którym przebywają młodzi ludzie, Kajetan, Lolita, Jajko, Zośka, Bolo i inni, którzy już przeżyli swój bunt nastolatków, ale ich życie to nie tylko tradycyjna burza hormonów. Za sobą mają przykre doświadczenia, konflikty w prawe, rodziny z problemami, złe towarzystwo i tym podobne problemy. Ośrodek, w którym przebywają prowadzony jest przez apodyktyczną, surową dyrektorkę, Agatę Gawron. Kobieta co rusz wprowadza nowe obostrzenia, zasady, ale i kary. 

Z tego powodu młodzież spotyka się z poniżeniem, blokuje się i coraz mocniej temu sprzeciwia. W końcu dochodzi do buntu i strajku, który ma być walką o godność. Zbuntowanej młodzieży grozi teraz interwencja policji, a nawet więzienie. Sytuacje może naprawić jedynie stary dyrektor ośrodka, legendarny Tomasz Wilk, którego dramatyczne wydarzenia z przeszłości zmusiły do schowania się w cieniu. Wkrótce dawny wychowawca staje po stronie zbuntowanych dzieciaków. 

Bunt – obsada serialu

W serialu zobaczymy, w rolach starszych postaci: Jana Wieczorkowskiego (Nigdy nie mów nigdy, serial Czas honoru, czy Stulecie Winnych) jako Tomasza Wilka oraz Monikę Buchowiec (Klub szalonych dziewic, Podróż) jako Agatę Gawron.

A także: Magdalenę Turczeniewicz jako Annę Krajewską, Antoniego Milanceja jako Bartka Krajewskiego, Bartosza Pichera jako Radka Jurgowicza, Lidię Sadowską jako Małgosię Jurgowicz, Krzysztofa Piątkowskiego jako "Winetu”, Martę Mazurek jako Kaśkę Biela, Weronikę Asińską w roli  Moniki Zawady i Pawła Dobeka jako „Ciepłego”.

       Przeczytaj również:  Receptura – nowy serial TVN i Player, rozgrywający się na dwóch płaszczyznach czasowych

Młodych zagrali: Natalia Jędruś (Róża), Maciej Kucharski (Kajetan), Ola Grabowska (Majka), Małgorzata Majerska (Nina), Maja Wolska ("Lolita"), Iga Górecka (Zośka), Maciej Kosiacki („Jajko”), Jakub Pruski („Hakier”), Aleksander Kaleta („Bolo”) i Maciej Kobiela („Gruby”).

Reżyserem formatującym jest Darek Twaróg (m.in. Krzysztof, Na Wspólnej), zaś producentami Buntu Tomasz Karpiński (m.in. Pułapka, Na Wspólnej) i  Marta Fujak (m.in. UFO Witness i Suspicious Minds dla Discovery).

        Przeczytaj również: Gangi Londynu – krwawy serial stacji Sky, już dostępny na platformie Player

Scenariusz został oparty na oryginalnym pomyśle TVN, stworzony został przez Macieja Kazula i Beatę Halastr.

Bunt – gdzie obejrzeć serial?

Opisywany serial jest oryginalną produkcją TVN i Player.pl, więc będzie pokazywany zarówno w telewizji, na kanale TVN, jak i na platformie player.pl.

       Przeczytaj również: Pajęczyna – ruszyły zdjęcia do nowego serialu z Joanną Kulig. Premiera na Player.pl

Nie znamy dokładnej daty premiery nowej serialowej produkcji Bunt. Wiemy, że zadebiutuje on na początku przyszłego roku. Oto lista odcinków:

Bunt – opinie o serialu

Opisywana produkcja to opowieść utrzymana w buntowniczym, fabularnym i obyczajowym stylu. Spodoba się zatem widzom, którzy lubią taki właśnie gatunek filmowo-serialowy. 

           Przeczytaj również: Misja – Nowa kosmiczna seria Grupy Filmowej Darwin, tylko na Player.pl

To także serial o młodzieży i przeznaczony dla młodzieży. Znajdą w nim zapewne coś dla siebie właśnie młodsi widzowie. Przypaść może do gustu fanom polskich produkcji, także o tematyce buntowniczej. 

Bunt – książki

Serial Bunt to produkcja powstała na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy zatem inną książkę, o tytule Bunt ciała, której autorką jest Miller Alice

Książkę "Bunt Ciała" (Wydawnictwo Media Rodzina) można kupić taniej poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy