reklama

Receptura – nowy serial TVN i Player, rozgrywający się na dwóch płaszczyznach czasowych

Data: 2021-06-23 11:26:02 Autor: adudek

Lato w pełni, wakacje tuż tuż, a Telewizje myślą już o jesiennej ramówce, zapełniając ja serialami. Jedną z takich produkcji jest serial Receptura.

Obrazek w treści

Źródło zdjęcia: TVN

Serial powstaje dla Telewizji TVN i platformy Player.pl i jest oczywiście produkcją polską, której fabuła rozgrywać się będzie na różnych płaszczyznach czasowych. Co wiemy o tej produkcji?

Receptura – opis serialu

Akcja serialu rozgrywa się równolegle w tym samym mieście, w Warszawie. Śledzimy dwie kobiece bohaterki, jedną mieszkającą w międzywojennej stolicy, a drugą żyjąca we współczesnej Warszawie. 

Pewnego dnia studentka imieniem Zosia znajduje pamiętnik Marii Kielicz. Młoda studentka architektury czytając dziennik, powoli zagłębia się w kolejne rozdziały życia Marii, pełne rozterek, miłości i wyborów. W ten sposób dziewczyna odkrywa jak wyglądało życie jej prababki.

Czytaj również: "Szadź" – sezon 3 – czy powstanie kolejny sezon popularnego serialu?

Tymczasem w przeszłości, w roki 1936, świeżo upieczona samotna matka z dyplomem z architektury, przybywa do Warszawy, by zacząć nowe życie. Wkrótce zostaje asystentką Jana Wedla, stając się kimś istotnym w fabryce czekolady. 

Receptura – obsada serialu

W serialu w roli kobiecej żyjącej współcześnie wystąpi Zofia Wichłacz (Miasto 44, Belfer, Pokot). Pojawią się także Joanna Brodzik (Magda M., Pianista, Nigdy w życiu), Cezary Żak (Ranczo, Ciacho, 7 uczuć) oraz Jędrzej Hycnar (Piłsudski, Żywioły Saszy - Ogień, Ułaskawienie). 

W przeszłości, w roli Marii zobaczymy Agnieszkę Więdłochę (Planeta singli, Czas honoru, Po prostu przyjaźń). Towarzyszyć jej będą: Jacek Koman (Wataha, Chyłka, Prokurator) jako Jan Wedel, Mateusz Janicki (Lejdis, Wołyń, Stulecie Winnych) oraz Fabian Prokein (Ludzie i bogowie).

W pozostałych rolach: Joanna Jarmołowicz, Piotr Janusz, Alicja Dąbrowska, Przemysław Sadowski, Monika Kwiatkowska, Edward Linde-Lubaszenko oraz Emilia Krakowska.

Czytaj również: Premiery kinowe w dniach od 18 do 25 czerwca 2021 roku. Na co warto wybrać się do kina?

Reżyserem serialu jest Tomasz Szafrański, zaś autorami scenariusza: Artur Kowalewski, Dorota Jankojć-Poddębniak i Bartosz Staszczyszyn.

Receptura – kiedy premiera?

Premiera nowe polskiego serialu kanału TVN oraz Playert.pl  przewidziana jest już tej jesiieni. Miesiącejm jakim rozpocznie się emicja Repceptury, jest wrzesień. Z bohaterami opowieści spotkamy się zatem już tuż po wakacjach. 

Receptura – ile odcinków?

Serial Receptura będzie liczyć sobie 6 odcinków.

Receptura – gdzie obejrzeć?

Produkcja będzie mieć swoją premierę na kanale TVN oraz na platformie Player.pl.

Czytaj również: Miasto – jest zwiastun filmu kryminalnego, debiutu Marcina Sautera

Receptura – książki

Serial stworzony został na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy lekturę książki Receptura apteczna Renaty Jachowicz,

Książkę „Receptura apteczna” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Pokaż wszystkie recenzje