Timothée Chalamet jako Willy Wonka! Będzie filmowy prequel powieści Roalda Dahla

Data: 2021-06-09 12:02:42 Autor: MartaM

Timothée Chalamet wcieli się w postać Willy'ego Wonki w najnowszej produkcji realizowanej przez studio Warner Bros. W prequelu kultowej opowieści o fabryce czekolady, widzowie będą mieli szansę poznać losy bohatera sprzed wydarzeń z pierwszego filmu.

Obrazek w treściTimothée Chalamet zagrał ostatnio w filmie Diuna / fot. Chiabella James / Warner Bros
  • Warner Bros planuje zrealizować prequel znanego filmu Charlie i fabryka czekolady.
  • W postać ekscentrycznego Willye'go Wonki wcieli się Timothée Chalamet.
  • To kolejna po Królu oraz Diunie produkcja, w której wystąpi znany aktor młodego pokolenia. 

Warner Bros planuje zrealizować filmowy prequel znanej produkcji Charlie i fabryka czekolady. W kontynuacji filmu opartego na powieści Roalda Dahla wystąpić ma znany z produkcji Tamte dni, tamte noce Timothée Chalamet.

Będzie nowy film o Charliem i fabryce czekolady?

Charlie i fabryka czekolady to kultowa produkcja z udziałem Johnny'ego Deppa, która wiele lat temu rozkochała w sobie miliony widzów na całym świecie. Film opowiadał o losach tytułowego chłopca, Charliego, który trafia do niezwykłej fabryki czekolady zarządzanej przez ekscentrycznego właściciela Willy'ego Wonkę.

Jak się okazuje, stacja Warner Bros planuje wykorzystać ogromną popularność produkcji, często emitowanej wciąż w telewizji, i stworzyć prequel filmu, w którym przedstawione zostaną wcześniejsze wydarzenia z życia Willy'ego Wonki. Fabuła filmu opowie o znacznie młodszym cukierniku, który nie jest jeszcze czekoladowym potentatem.

Ze względu na konieczność fabularnego powrotu do przeszłości bohatera, w obsadzie znajdą się całkiem nowe twarze.

Timothée Chalamet w roli głównej

W nowej produkcji Warner Bros zastąpiony zostanie przede wszystkim sam Willy Wonka. Według pierwszych informacji, w postać Wonki wcielić ma się 25-letni Timothée Chalamet, przez niektórych okrzyknięty jednym z najlepszych aktorów młodego pokolenia.

Chalamet szersza widownia poznała kilka lat temu, kiedy do kin trafiła ekranizacja powieści Andre Acimana Tamte dni, tamte noce. Aktor wcielił się wówczas w postać nastolatka Elio. W 2019 roku na platformie Netflix pojawił się film Król, w której Chalamet wcielił się w postać Hala, angielskiego następcy tronu, zmuszonego do przejęcia władzy w kraju po śmierci ojca. W kolejnych latach aktor pojawił się między innymi w najnowszej adaptacji powieści Małe kobietki, ekranizacji książki Mój piękny syn oraz w najnowszej filmowej ekranizacji Diuny.

Czytaj także:  Film "Diuna" już wkrótce. Co o nim wiadomo?

Reżyserią nowego filmu o Willym Wonce zająć ma się Paul King, który jest także współautorem scenariusza. Oprócz Kinga w prace nad skryptem zaangażowany jest również Simon Farnaby. Paul King jest obecnie kojarzony głównie z uroczym misiem Paddingtonem i trzema filmami, które z nim wyreżyserował.

Producentem za pośrednictwem Heyday Films jest David Heyman. Producentem jest również Luke Kelly, a producentami wykonawczymi Michael Siegel i Alexandra Derbyshire.

Premiera nieznana

Niewiele wiadomo na temat nowego filmu o Willym Wonce. Według pojawiających się z Hollywood plotek, Chalamet w nowej produkcji będzie miał możliwość popisania się swoimi umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi. Obecnie jest jednak zdecydowanie za wcześnie, by cokolwiek mówić o pozostałej obsadzie filmu oraz ewentualnej dacie premiery produkcji.

Sam pomysł na film wydaje się jednak bardzo ciekawy, a przede wszystkim oryginalny w stosunku do dwóch poprzednich produkcji, które opierały się powieści Roalda Dahla. Przypomnijmy, że pierwsza wersja historii o Charliem, który trafia do fabryki słodkości, pojawiła się w języku angielskim w 1964 roku.

W Polsce książka ukazała się w przekładzie Tomasza Wyżyńskiego w 1998 roku pod tytuł Karol i fabryka czekolady. Kolejne wydania powieści nosiły już tytuł Charlie i fabryka czekolady.  Ostatnie wznowienie tytułu miało miejsce w 2020. Książka ukazała się wówczas nakładem wydawnictwa Znak Emotikon w przekładzie Magdaleny Heydel. Publikacja wciąż dostępna jest w sprzedaży:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Charlie i fabryka czekolady
Roald Dahl0
Okładka książki - Charlie i fabryka czekolady

Charlie znajduje Złoty Kupon - bilet wstępu do fabryki czekolady Willy'ego Wonki. To najprawdziwsza magiczna kraina! Po rzece czekolady pływa się tam...

dodaj do biblioteczki
Autor
Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje