Timothée Chalamet jako Willy Wonka! Będzie filmowy prequel powieści Roalda Dahla

Data: 2021-06-09 12:02:42 Autor: MartaM

Timothée Chalamet wcieli się w postać Willy'ego Wonki w najnowszej produkcji realizowanej przez studio Warner Bros. W prequelu kultowej opowieści o fabryce czekolady, widzowie będą mieli szansę poznać losy bohatera sprzed wydarzeń z pierwszego filmu.

Obrazek w treściTimothée Chalamet zagrał ostatnio w filmie Diuna / fot. Chiabella James / Warner Bros
  • Warner Bros planuje zrealizować prequel znanego filmu Charlie i fabryka czekolady.
  • W postać ekscentrycznego Willye'go Wonki wcieli się Timothée Chalamet.
  • To kolejna po Królu oraz Diunie produkcja, w której wystąpi znany aktor młodego pokolenia. 

Warner Bros planuje zrealizować filmowy prequel znanej produkcji Charlie i fabryka czekolady. W kontynuacji filmu opartego na powieści Roalda Dahla wystąpić ma znany z produkcji Tamte dni, tamte noce Timothée Chalamet.

Będzie nowy film o Charliem i fabryce czekolady?

Charlie i fabryka czekolady to kultowa produkcja z udziałem Johnny'ego Deppa, która wiele lat temu rozkochała w sobie miliony widzów na całym świecie. Film opowiadał o losach tytułowego chłopca, Charliego, który trafia do niezwykłej fabryki czekolady zarządzanej przez ekscentrycznego właściciela Willy'ego Wonkę.

Jak się okazuje, stacja Warner Bros planuje wykorzystać ogromną popularność produkcji, często emitowanej wciąż w telewizji, i stworzyć prequel filmu, w którym przedstawione zostaną wcześniejsze wydarzenia z życia Willy'ego Wonki. Fabuła filmu opowie o znacznie młodszym cukierniku, który nie jest jeszcze czekoladowym potentatem.

Ze względu na konieczność fabularnego powrotu do przeszłości bohatera, w obsadzie znajdą się całkiem nowe twarze.

Timothée Chalamet w roli głównej

W nowej produkcji Warner Bros zastąpiony zostanie przede wszystkim sam Willy Wonka. Według pierwszych informacji, w postać Wonki wcielić ma się 25-letni Timothée Chalamet, przez niektórych okrzyknięty jednym z najlepszych aktorów młodego pokolenia.

Chalamet szersza widownia poznała kilka lat temu, kiedy do kin trafiła ekranizacja powieści Andre Acimana Tamte dni, tamte noce. Aktor wcielił się wówczas w postać nastolatka Elio. W 2019 roku na platformie Netflix pojawił się film Król, w której Chalamet wcielił się w postać Hala, angielskiego następcy tronu, zmuszonego do przejęcia władzy w kraju po śmierci ojca. W kolejnych latach aktor pojawił się między innymi w najnowszej adaptacji powieści Małe kobietki, ekranizacji książki Mój piękny syn oraz w najnowszej filmowej ekranizacji Diuny.

Czytaj także:  Film "Diuna" już wkrótce. Co o nim wiadomo?

Reżyserią nowego filmu o Willym Wonce zająć ma się Paul King, który jest także współautorem scenariusza. Oprócz Kinga w prace nad skryptem zaangażowany jest również Simon Farnaby. Paul King jest obecnie kojarzony głównie z uroczym misiem Paddingtonem i trzema filmami, które z nim wyreżyserował.

Producentem za pośrednictwem Heyday Films jest David Heyman. Producentem jest również Luke Kelly, a producentami wykonawczymi Michael Siegel i Alexandra Derbyshire.

Premiera nieznana

Niewiele wiadomo na temat nowego filmu o Willym Wonce. Według pojawiających się z Hollywood plotek, Chalamet w nowej produkcji będzie miał możliwość popisania się swoimi umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi. Obecnie jest jednak zdecydowanie za wcześnie, by cokolwiek mówić o pozostałej obsadzie filmu oraz ewentualnej dacie premiery produkcji.

Sam pomysł na film wydaje się jednak bardzo ciekawy, a przede wszystkim oryginalny w stosunku do dwóch poprzednich produkcji, które opierały się powieści Roalda Dahla. Przypomnijmy, że pierwsza wersja historii o Charliem, który trafia do fabryki słodkości, pojawiła się w języku angielskim w 1964 roku.

W Polsce książka ukazała się w przekładzie Tomasza Wyżyńskiego w 1998 roku pod tytuł Karol i fabryka czekolady. Kolejne wydania powieści nosiły już tytuł Charlie i fabryka czekolady.  Ostatnie wznowienie tytułu miało miejsce w 2020. Książka ukazała się wówczas nakładem wydawnictwa Znak Emotikon w przekładzie Magdaleny Heydel. Publikacja wciąż dostępna jest w sprzedaży:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Charlie i fabryka czekolady
Roald Dahl0
Okładka książki - Charlie i fabryka czekolady

Charlie znajduje Złoty Kupon - bilet wstępu do fabryki czekolady Willy'ego Wonki. To najprawdziwsza magiczna kraina! Po rzece czekolady pływa się tam...

dodaj do biblioteczki
Autor