Ciała, serial dramat kryminalny na podstawie zagmatwanej powieści graficznej już na Netflix

Data: 2023-10-19 09:07:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Intrygujący thriller kryminalny, serialowa opowieść bazująca na zagmatwanej powieści graficznej, rozrywająca się na różnych płaszczyznach czasowych to dzisiejsza premiera od platformy Netflix. Cos dla fanów tajemniczych kryminalnych opowieści. 

Kyle Soller jako DI Hillinghead, Jacob Fortune-Lloyd jako DS Whiteman, Amaka Okafor jako DS Hasan i Shira Haas jako Iris Maplewood w serialu "Ciała" od Netflix. Foto: materiały pras. Netflix, zdjęcie Matt Towers/Netflix

Serial, nowość od platformy Netflix nosi tytuł Ciała i jest produkcją brytyjską, oryginalnie stworzoną dla giganta streamingu, skupiającą się na adaptacji powieści graficznej, której autorem jest Si Spencer. O czym dokładnie opowiada serial? Czy warto go obejrzeć? 

Ciała – o czym jest serial?

Serial Ciała to brytyjska produkcja, łącząca dramat z opowieścią kryminalną, ale i utrzymana w konwencji thrillera, bazująca na powieści graficznej, której bohaterami są czterej detektywi. Żyją oni jednak w różnych epokach. Łączą ich znalezione na Longharvest Lane na londyńskim East Endzie ciała. Swoje sparwy prowadzą w roku 1890, 1941, 2023 oraz 2053. 

 Czytaj również: Premiery Netflixa w październiku 2023. Nowe filmy i seriale na Netflixie

Szybko odkrywają, że zabójstwa są na przestrzeni czasu z sobą powiązane, a tropy prowadzą do znanego, choć enigmatycznego lidera politycznego, Eliasa Mannixa, Aby rozwiązać tę niezwykle trudną kryminalną zagadkę, i odkryć spisek, będą musieli jakoś ze sobą współpracować, choć dzieli ich wiele lat. 

Ciała - obsada i twórcy

Ciała to jak już wspomnieliśmy produkcja brytyjska, której bohaterami są czterej detektywi z różnych czasowych epok. W głównych rolach: Kyle Soller jako DI Hillinghead, Jacob Fortune-Lloyd jako DS Whiteman, Amaka Okafor jako  DS Hasan oraz Shira Haas jako Iris Maplewood. W pozostałych rolach: Tom Mothersdale, Synnove Karlsen, Stephen Graham, George Parker, Michael Jibson, Gabriel Howell, Chloe Raphael, Derek Riddell i inni.

        Czytaj również: Ciała, informacje o serialu - opis

Reżyserami serialu są: Marco Kreuzpaintner oraz Haolu Wang.

Ciała – kiedy premiera?

Opisywany serial Ciała to kolejna oryginalna produkcja wspomnianej platformy, dostępna zatem właśnie tam. Premiera nastąpiła w dniu dzisiejszym, w godzinach porannych, dnia 19 października 2023 roku. Serial dostępny jest w całości, od razu w 8 odcinkach. 

    Czytaj również: Konferencja, szwedzki horror z nutką komedii właśnie zadebiutował na Netflix

Ciała – opinie o filmie

Ciała to serial, który może spodobać się przede wszystkim widzom, którzy lubią produkcje oparte na powieściach graficznych, a także takie, które rozgrywają się na różnych płaszczyznach czasowych. Przypadnie do gustu także zwolennikom kryminałów. 

Czytaj także: Co nowego na Netflix? Premiery od 13 do 20 października2023 roku

Nie zawiodą się także miłośnicy trzymających w napięci thrillerów, ale z nutką dramatu. Więcej na temat świata filmu i serialu znajdziecie w naszym dziale nowości filmowe.

Ciała – książki

Serial Ciała to kolejna produkcja od platformy Netflix, zrealizowana właśnie dla niej, która powstała na bazie zagmatwanej powieści graficznej, której autorem jest Si Spencer. My zaś w zamian polecamy zatem inną książkę o tytule Ostatni ślad, której autorem jest Charelotte Link.

Książkę "Ostatni ślad" wydawnictwa Sonia Draga kupić można w popularnych księgarniach poniżej:

  Tagi: netflix, seriale, dramaty, kryminalne, thrillery,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje