Konferencja, szwedzki horror z nutką komedii właśnie zadebiutował na Netflix

Data: 2023-10-13 09:09:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Biblioteka filmów i seriali ze Szwecji, a także produkcji grozy, powiększyła się właśnie o kolejny tak tytuł, w którym oprócz jawnej i zdecydowanej grozy, znajdziemy także nutkę komedii i sporo tajemnicy. 

Claesas jako Hartelius, Eva Melander jako Eva i Bahar Pars jako Nadja w filmie "Konferencja" Netflix. Foto: materiały pras. Netflix

Nowy horror na Netfliksie, który zadebiutował w dniu dzisiejszym nosi tytuł Konferencja, i jak już wspominaliśmy jest produkcją szwedzką, trzymającą w napięciu, dramatyczną, ale i komediową. O czym opowiada? Czy warto go obejrzeć? 

Konferencja – o czym jest film?

Konferencja to horror, w którym znajdziemy wiele ze slashera, ale w komediowej formie. Bohaterami tejże opowieści są pracownicy pewnej firmy, którzy biorą udział w spotkaniu intergracyjnym. Są to pracownicy władz miejskich. Ich spotkanie nabiera nieoczekiwanego kształtu. 

 Czytaj również: Premiery Netflixa w październiku 2023. Nowe filmy i seriale na Netflixie

Muszą borykać się nie tylko z oskarżeniem o korupcję, ale jednocześnie zaczyna ich  prześladować tajemniczy morderca w masce, który ich zabija. 

Konferencja - obsada i twórcy

Konferencja to jak już wspomnieliśmy produkcja szwedzka, z aktorami z tegoż właśnie kraju. W obsadzie znaleźli między innymi Katia Winter, Adam Lundgren czy Eva Melander. W pozostałych rolach: Bahar Pars, Amed Bozan, Maria Sid, Christoffer Nordenrot, Claes Hartelius, Cecilia Nilsson.

        Czytaj również: Konferencja, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Patrik Eklund.

Konferencja – kiedy premiera?

Opisywany film Konferencja to kolejna oryginalna produkcja wspomnianej platformy, dostępna zatem właśnie tam. Premiera nastąpiła w dniu dzisiejszym, w godzinach porannych, dnia 13 października 2023 roku

    Czytaj również: Blask dawnej gwiazdy, tajlandzki dramat biograficzny o obwoźnym kinie z debiutem na Netflix

Konferencja – opinie o filmie

Konferencja to film, który może spodobać się przede wszystkim widzom, którzy lubią horrory i filmową grozę. Nie jest to zatem produkcja dla każdego, szczególnie dla widza, który nie lubi się bać. Spodoba się zwolennikom opowieści trzymających w napięciu. 

Czytaj także:  Szlachta według Netflixa. Będzie serial „1670”

Coś dla siebie mogę znaleźć także miłośnicy komediowych horrorów. Więcej na temat świata filmu i serialu znajdziecie w naszym dziale nowości filmowe.

Konferencja – książki

Film Konferencja to kolejna produkcja od platformy Netflix, zrealizowana właśnie dla niej, która powstała na bazie własnego scenariusza. Oznacza to, że film nie ma odpowiednika książkowego. W zamian polecamy zatem inną książkę, z gatunku grozy, o tytule Kamieniarz, której autorem jest Karol Fitrzyk.

Książkę "Kamieniarz" wydawnictwa  WasPos kupić można w popularnych księgarniach poniżej:

 

Tagi: netflix, filmy, horrory, komedie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje