Quantcast

Ujawniono pierwsze zdjęcia z serialu „Czarownice z rodu Mayfair”

Data: 2023-01-20 14:57:20 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Stacja AMC właśnie rozpoczyna promocję kolejnego już serialu opartego na prozie Anne Rice. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia produkcji zatytułowanej Czarownice z rodu Mayfair. Kogo możemy zobaczyć na fotkach?

Obrazek w treści

Jakiś czas temu stacja AMC ruszyła z promocją serialu Wywiad z wampirem, który powstał na podstawie książki o takim samym tytule autorstwa Anne Rice. Niecały miesiąc temu mogliśmy obejrzeć nowy zwiastun produkcji. Niedawno natomiast twórcy udostępnili zdjęcia z serialu Czarownice z rodu Mayfair, który bazuje na innej powieści pisarki! Showrunnerkami produkcji są Esta Spalding oraz Michelle Ashford. Czego możemy się spodziewać?

Czarownice z rodu Mayfair – opis produkcji

W serialu będziemy mogli śledzić historię Rowan Mayfair. Kobieta jest młodą neurochirurżką, która ma przed sobą obiecującą karierę. Podczas wypadku na morzu brawurowo ratuje Michaela Curry'ego. Jego pasją jest odnawianie starych budowli. Rowan dzięki temu odkrywa, że może władać tajemniczymi mocami.

Czytaj także:  „Blondynka” – intymny film o życiu i śmierci Marilyn Monroe; tylko dla dorosłych!

Początkowo kobieta jest zdezorientowana, jednak po jakimś czasie dowiaduje się więcej o swoich korzeniach. Jak się okazuje, może pochodzić z pradawnego rodu czarownic. Nie tylko nowoodkryte umiejętności stanowią dla Rowan problem. Kobietę zaczyna ścigać złowieszcza, zmiennokształtna istota. To ona przez pokolenia prześladowała przodków chirurżki. 

Czarownice z rodu Mayfair – pierwsze zdjęcia z serialu

W galerii znajdującej się pod artykułem możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia, które AMC zdecydowało się udostępnić w sieci. W roli głównej będziemy mieli szansę zobaczyć Alexandrę DaddarioWielu może kojarzyć aktorkę z udziału w filmach o Percym Jacksonie. Aktualnie Disney+ tworzy nowy, bardziej wierny oryginałowi serial na bazie serii książek Riordana.

czytaj także:  „Ród Smoka” – Matt Smith musiał zagrać zbyt wiele scen seksu?

W obsadzie znalazł się również Tongayi Chirisa, którego także możemy zobaczyć na zdjęciu promocyjnym. Aktor wystąpił w opartej na faktach produkcji Drzewa pokoju, a także w komedii Palm Springs. Na kolejnej z fotek w roli Lashera pojawił się Jack Huston znany z udziału w serialu Fargo, czy filmie Zwyczajna dziewczyna. W pozostałych rolach Annabeth Gish, Beth Grant, Erica Gimpel, Jen Richards i inni. 

Twórczość Anne Rive

Czy podobały Wam się książki Anne Rice?

Tak, wychowałam/em się na nich!
Nie, to okropne czytadła.
Podobały mi się umiarkowanie.

Uniwersum Anne Rice?

Stacja AMC wykupiła prawa do adaptacji aż osiemnastu dzieł Anne Rice, co oznacza, że niewykluczone staje się powstanie połączonego uniwersum wszystkich książek autorki. Co ciekawe, wiemy, że w Czarownicach z rodu Mayfair ma pojawić się kilka easter-eggów nawiązujących do Wywiadu z wampirem! Pisarka była zaangażowana w prace nad serialami, niestety zmarła w grudniu 2021 roku przegrywając walkę z ciężką chorobą.

Wszystkie książki z serii Czarownice z rodu Mayfair są aktualnie trudne do zdobycia. W Polsce Godzina czarownic. Tom 1 została wydana w 2009 roku i od tego czasu nie doczekała się dodruku. W zamian więc polecamy Wam lekturę Wywiadu z wampirem, na podstawie którego powstaje inny serial AMC. Powieść już w 1994 roku doczekała się ekranizacji, którą dziś można uznać za kultową. Czy nowe produkcje mają szansę powtórzyć ten sukces?

Powieść Anne Rice kupić można w popularnych księgarniach internetowych: 

Tagi: wywiad z wampirem,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Godzina czarownic. Tom 1
Anne Rice3
Okładka książki - Godzina czarownic. Tom 1

Rowan Mayfair zapowiada się na wybitnego neurochirurga i zdaje sobie sprawę, że dysponuje dziwną mocą, której tymczasem nie potrafi nazwać. Michael...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje