Martin Scorsese zekranizował kolejną książkę. „Czas krwawego księżyca” od dziś w kinach

Data: 2023-10-20 08:21:04 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już dziś na wielkich ekranach będzie można zobaczyć nowy film wyreżyserowany przez Martina Scorsesego. Produkcja z gwiazdorską obsadą powstała na bazie bestsellerowej książki Davida Granna.

Lily Gladstone i Leonardo DiCaprio w filmie Czas krwawego księżycafot. materiały prasowe Apple TV+

Czas krwawego księżyca to najnowszy oparty na faktach kryminał, będący ekranizacją publikacji non-fiction Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Osagów i narodziny FBI spod pióra Davida Granna. Za reżyserię filmu opowiada Martin Scorsese, który w świecie kinematografii jest jednym z najwybitniejszych twórców.

Czas krwawego księżyca – o czym opowiada produkcja?

Czas krwawego księżyca to film, który opowiada nam o prawdziwych wydarzeniach i dramatach odbywających się w Oklahomie w latach 20. Właśnie wtedy Indianie z plemienia Osagów byli nazywani najbogatszymi Indianami całej Ameryki. To wszystko dlatego, że na zamieszkanych przez nich terenach znajdowały się potężne złoża ropy naftowej. 

Czytaj również: Bracia odc. 3 i 4: Renata musi uratować Adama. Streszczenie 3 odc. "Braci"

W filmie obserwujemy, jak nagle kolejni członkowie plemienia będą ginąć w podejrzanych okolicznościach. Sprawą tą ma się zająć nowo utworzony oddział FBI, w tym agent J. Edgar Hoover. 

Czas krwawego księżyca – gwiazdorska obsada produkcji

Czas krwawego księżyca to produkcja niezwykle popularnego i wielokrotnie nagradzanego reżysera, mającego na swoim koncie m.in. Wilka z Wall Street czy Milczenie. Nic więc dziwnego, że i w nowy projekt zaangażowane zostały najważniejsze postaci Hollywood, w tym m.in. Leonardo DiCaprio, z którym Scorsese miał okazję współpracować już w przeszłości. W Czasie krwawego księżyca DiCaprio gra Ernesta Burkharta, czyli weterana I wojny światowej, który wżenił się w plemię Osagów. Aktor kojarzony jest między innymi z filmami takimi jak: Titanic, Zjawa, Pewnego razu... w Hollywoodczy Nie patrz w górę. 

Czytaj również: Lipowo 2 sezon – czy będzie kontyunacja serialu? 

W postać Molly, czyli żony Ernesta, wcieliła się Lily Gladstone. Mogliśmy ją oglądać w produkcjach takich jak: Kobiecy świat, Buster's Mal Heart czy Pierwsza krowa. Na ekranie pojawi się również Robert De Niro, Jesse Plemons, Tantoo Cardinal, John Lithgow, Brendan Fraser, Cara Jade Myers, Janae Collins, Jillian Dion i inni. 

Czas krwawego księżyca – film właśnie trafił do kin

Już dziś – 20 października 2023 rokuCzas krwawego księżyca ma swoją polską premierę. Produkcję będzie więc można oglądać w kinach w całej Polsce.

Czytaj również: Lipowo. Zmowa milczenia - wyczekiwany serial na bazie powieści Katarzyny Puzyńskiej od jutra w serwisie Player.pl

Po kilku tygodniach film ma trafić na platformę streamingową Apple TV+. Co ciekawe za proces produkcyjny odpowiadało właśnie Apple Studios we współpracy z firmami Imperative Entertainment, Sikelia Productions i Appian Way. Producentami są Martin Scorsese, Dan Friedkin, Bradley Thomas i Daniel Lupi, a producentami wykonawczymi są Leonardo DiCaprio, Rick Yorn, Adam Sommer, Marianne Bower, Lisa Frechette, John Atwood, Shea Kammer i Niels Juul.

Czas krwawego księżyca – bestseller już w Polsce

Czas krwawego księżyca to film, który został stworzony na podstawie bestsellerowego reportażu autorstwa Davida Granna. Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI to międzynarodowy bestseller stworzony przez dziennikarza magazynu The New Yorker. W Polsce książka ukazała się przed miesiącem nakładem Wydawnictwa W.A.B. w tłumaczeniu Piotra Grzegorzewskiego.

Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Osagów i narodziny FBI - książka

Publikację kupić można poniżej:

Tagi: ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Osagów i narodziny FBI
David Grann 0
Okładka książki - Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Osagów i narodziny FBI

Najgłośniejsza książka non-fiction ostatnich sezonów! Dziennikarz magazynu "The New Yorker" i autor bestsellera "Zaginione miasto Z" na tropie jednej z...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje