Czytelnicy piszą listy z życzeniami do Tokarczuk. Trwa akcja na Śląsku

Data: 2019-10-29 14:29:02 Autor: pobarski

Kiedy dowiedzieliśmy się, że Olga Tokarczuk otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, radość polskich czytelników była nieprawdopodobna. Teraz każdy, kto ceni twórczość polskiej noblistki, może złożyć jej życzenia. 

Listy do Tokarczuk

 10 października dowiedzieliśmy się, że Olga Tokarczuk otrzyma literacką Nagrodę Nobla za rok 2018. Była to kolejna nagroda w dorobku autorki, tym razem - najważniejsza ze wszystkich. 

Chociaż od wiadomości o przyznaniu noblowskiego tytułu minęło już trochę czasu, to czytelnicy nadal cieszą się tym, że to właśnie Tokarczuk pojawi się w grudniu na uroczystej gali odbioru statuetki. Teraz więc… składają jej życzenia! 

Czytaj także: Nowa powieść Eleny Ferrante już w listopadzie!

 W poszczególnych miejscach na Górnym Śląsku, w kawiarniach i księgarniach oraz w Bibliotece Śląskiej, od niedawna dostępne są specjalne karteczki, na których czytelnicy mogą napisać własne, indywidualne życzenia do polskiej noblistki. 

Na karteczkach można napisać dowolne życzenia związane z przyznaniem Nagrody Nobla. Za tę inicjatywę odpowiada Biblioteka Śląska.

Życzenia autorce składać można aż do 20 grudnia.  Po tym czasie wszystkie karteczki zostaną zebrane przez organizatora i przesłane do Olgi Tokarczuk.  Na ten moment akcja zorganizowana przez Bibliotekę Śląską dostępna jest jedynie dla czytelników z Katowic i okolic. Być może jednak wkrótce inicjatywa rozszerzy się o kolejne miasta lub regiony. 

 Czytelnicy składali także życzenia pisarce za pośrednictwem mediów społecznościowych, m.in. na Facebooku i Twitterze.

W tym samym czasie w Krakowie odbyła się akcja sadzenia drzew. Las, który właśnie powstaje w pobliżu ulicy Dymarek, będzie nosił nazwę Prawiek, co związane jest z tytułem książki Olgi Tokarczuk - Prawiek i inne czasy. W ostatnich tygodniach polscy politycy podejmowali też uchwałę, na mocy której wyrażali oni uznanie dla Olgi Tokarczuk i jej twórczości.

Czytaliście książki Olgi Tokarczuk? A może dopiero macie je w planach? 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Prawiek i inne czasy
Olga Tokarczuk9
Okładka książki - Prawiek i inne czasy

Nowe wydanie. "Prawiek jest jedną z najambitniejszych powieści, jakie powstały w ciągu ostatnich lat. Gdyby więc zasługi mierzyć ambicjami, byłaby ta powieść...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje