Nowa powieść Eleny Ferrante już w listopadzie!

Data: 2019-09-10 14:25:21 Autor: Sławomir Krempa
News - Nowa powieść Eleny Ferrante już w listopadzie!

Włoski wydawca Eleny Ferrante, Edizioni E / O, ogłosił na Twitterze, że najnowsza powieść autorki Genialnej przyjaciółki ukaże się już w listopadzie! Niedługo później pojawi się wydanie książki w języku angielskim.

Nie wiemy, o czym książka będzie opowiadała, ale jej tytuł to La vita bugiarda degli adulti (Kłamliwe życie dorosłych), zobaczyliśmy też okładkę. Amerykański wydawca, Europa Editions, zapowiadając powieść, zamieścił jej pierwsze zdania w przekładzie Ann Goldstein. 

Kłamliwe życie dorosłych - opis

O czym będzie książka? Choć na razie fabuła książki pozostaje tajemnicą, wydawca powieści zdecydował się na przedstawienie czytelnikom pierwszych detali związanych z powieścią Ferrante. W bardzo luźnym przekładzie na język polski:

Dwa lata przed opuszczeniem domu mój ojciec powiedział mamie, że jestem bardzo brzydka. Wypowiedział te słowa pod nosem w mieszkaniu, które tuż po ślubie rodzice kupili w Rione Alto, na szczycie Via San Giacomo dei Capri. Wszystko to – przestrzenie Neapolu, niebieskie światło tego bardzo zimnego lutego, te słowa – pozostały w bezruchu. Ale ja wymknęłam się i wciąż uciekam, zamknięta w słowach, które miały określić moją historię, ale w rzeczywistości są niczym – niczym, co  by mnie dotyczyło, co by naprawdę się zaczęło lub naprawdę zakończyło: to tylko splątany węzeł i nikt, nawet ta, która w tej chwili pisze, nie wie, czy są dobrą osnową dla opowieści, czy jedynie warknięciem wynikającym z dezorientacji, cierpienia, niewiary w wybawienie. 

Kłamliwe życie dorosłych - kiedy premiera

Pierwsze informacje na temat książki Eleny Ferrante zaczęły pojawiać się już we wrześniu bieżącego roku. Następnie media dotarły do przybliżonej daty premiery, miał być to początek listopada 2019 roku. Teraz wiemy już, że książka swoją oficjalną premierę będzie miała 7 listopada.

Czytaj także: Margaret Atwood napisze sequel „Opowieści podręcznej”!

Należy jednak pamiętać, że chodzi o wydanie książki we Włoszech. Następnie powieść ma zostać przetłumaczona i opublikowana w języku angielskim.

Nowa książka Eleny Ferrante - czy będzie w Polsce?

Niestety, nadal nie mamy informacji dotyczących polskiego wydania nowej książki Ferrante.

Wcześniejsze powieści Eleny Ferrante ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Sonia Draga. Czekamy na potwierdzenie, czy tak będzie również w przypadku nowej książki. 

Czekacie? 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kłamliwe życie dorosłych
0
Okładka książki - Kłamliwe życie dorosłych

«Dwa lata przed wyjściem z domu ojciec powiedział mamie, że jestem bardzo brzydka. To zdanie zostało wypowiedziane cicho w mieszkaniu, które...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
iBoy
Kevin Brooks
iBoy
Pokaż wszystkie recenzje