Nowa powieść Eleny Ferrante w Polsce we wrześniu 2020!

Data: 2019-09-10 14:25:21 Autor: Sławomir Krempa

Włoski wydawca Eleny Ferrante, Edizioni E / O, ogłosił na Twitterze, że najnowsza powieść autorki Genialnej przyjaciółki ukaże się już w listopadzie! Niedługo później pojawi się wydanie książki w języku angielskim.

Nie wiemy, o czym książka będzie opowiadała, ale jej tytuł to La vita bugiarda degli adulti (Zakłamane życie dorosłych), zobaczyliśmy też okładkę. Amerykański wydawca, Europa Editions, zapowiadając powieść, zamieścił jej pierwsze zdania w przekładzie Ann Goldstein. 

Zakłamane życie dorosłych - opis

O czym będzie książka? Choć na razie fabuła książki pozostaje tajemnicą, wydawca powieści zdecydował się na przedstawienie czytelnikom pierwszych detali związanych z powieścią Ferrante. W bardzo luźnym przekładzie na język polski:

Dwa lata przed opuszczeniem domu mój ojciec powiedział mamie, że jestem bardzo brzydka. Wypowiedział te słowa pod nosem w mieszkaniu, które tuż po ślubie rodzice kupili w Rione Alto, na szczycie Via San Giacomo dei Capri. Wszystko to – przestrzenie Neapolu, niebieskie światło tego bardzo zimnego lutego, te słowa – pozostały w bezruchu. Ale ja wymknęłam się i wciąż uciekam, zamknięta w słowach, które miały określić moją historię, ale w rzeczywistości są niczym – niczym, co  by mnie dotyczyło, co by naprawdę się zaczęło lub naprawdę zakończyło: to tylko splątany węzeł i nikt, nawet ta, która w tej chwili pisze, nie wie, czy są dobrą osnową dla opowieści, czy jedynie warknięciem wynikającym z dezorientacji, cierpienia, niewiary w wybawienie. 

Polski wydawca książek Eleny Ferrante przygotował również opis wydawniczy:

Po co dorastamy? Kim się stajemy? Do kogo się upodabniamy?

Śliczna buzia dziewczynki o imieniu Giovanna uległa przemianie i zaczęła przypominać szpetną twarz złośliwej kobiety. Ale czy naprawdę? A jeśli tak, to w jakim lustrze trzeba się przejrzeć, żeby odnaleźć samą siebie i siebie ocalić? Poszukiwania nowego oblicza, które zastąpi szczęśliwą dziecięcą buzię, toczą się między dwoma spokrewnionymi biegunami Neapolu, które żywią wobec siebie strach i nienawiść: miastem ze wzgórz, które przybrało maskę wytworności, i tym z dołu, kryjącym się za trywialnością i krzykliwością. Giovanna balansuje między jednym i drugim, upada i się podnosi, zdezorientowana, bo tak na dole, jak i na górze nie znajduje ani odpowiedzi, ani ratunku.

Zakłamane życie dorosłych - kiedy premiera

Pierwsze informacje na temat książki Eleny Ferrante zaczęły pojawiać się już we wrześniu 2019. Następnie media dotarły do przybliżonej daty premiery, miał być to początek listopada 2019 roku. Ostatecznie książka swoją oficjalną premierę będzie miała 7 listopada 2019.

Czytaj także: Margaret Atwood napisze sequel „Opowieści podręcznej”!

Należy jednak pamiętać, że chodzi o wydanie książki we Włoszech. Następnie powieść ma zostać przetłumaczona i opublikowana w języku angielskim. 

Nowa książka Eleny Ferrante - czy będzie w Polsce?

Wcześniejsze powieści Eleny Ferrante ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Sonia Draga. Tak będzie również w przypadku książki Zakłamane życie dorosłych. Z powodu pandemii koronawirusa powieść ukaże się dopiero 9 września 2020.  

Zakłamane życie dorosłych - fragment książki

Wydawnictwo Sonia Draga udostępniło już fragment książki Eleny Ferrante:

Książkę Zakłamane życie dorosłych możecie zamówić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zakłamane życie dorosłych
Elena Ferrante1
Okładka książki - Zakłamane życie dorosłych

Po co dorastamy? Kim się stajemy? Do kogo się upodabniamy? Śliczna buzia dziewczynki o imieniu Giovanna uległa przemianie i zaczęła przypominać szpetną...

dodaj do biblioteczki