Nowa powieść Eleny Ferrante już w listopadzie!

Data: 2019-09-10 14:25:21 Autor: Sławomir Krempa
News - Nowa powieść Eleny Ferrante już w listopadzie!

Włoski wydawca Eleny Ferrante, Edizioni E / O, ogłosił na Twitterze, że najnowsza powieść autorki Genialnej przyjaciółki ukaże się już 7. listopada! Niedługo później pojawi się wydanie książki w języku angielskim. Nie wiemy, o czym książka będzie opowiadała, nie znamy jej tytułu, ale amerykański wydawca, Europa Editions, zapowiadając powieść, zamieścił jej pierwsze zdania w przekładzie Ann Goldstein:

W bardzo luźnym przekładzie na język polski:

Dwa lata przed opuszczeniem domu mój ojciec powiedział mamie, że jestem bardzo brzydka. Wypowiedział te słowa pod nosem w mieszkaniu, które tuż po ślubie rodzice kupili w Rione Alto, na szczycie Via San Giacomo dei Capri. Wszystko to – przestrzenie Neapolu, niebieskie światło tego bardzo zimnego lutego, te słowa – pozostały w bezruchu. Ale ja wymknęłam się i wciąż uciekam, zamknięta w słowach, które miały określić moją historię, ale w rzeczywistości są niczym – niczym, co  by mnie dotyczyło, co by naprawdę się zaczęło lub naprawdę zakończyło: to tylko splątany węzeł i nikt, nawet ta, która w tej chwili pisze, nie wie, czy są dobrą osnową dla opowieści, czy jedynie warknięciem wynikającym z dezorientacji, cierpienia, niewiary w wybawienie. 

Wcześniejsze powieści Eleny Ferrante ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Sonia Draga. Czekamy na potwierdzenie, czy tak będzie również w przypadku nowej książki. 

Czekacie? 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokuta
Anna Kańtoch
Pokuta
Pokaż wszystkie recenzje