Darmowy nadbagaż w samolocie dla moli książkowych

Data: 2020-08-06 11:14:46 Autor: pobarski

Każdy, kto chociaż raz podróżował samolotem, doskonale zdaje sobie sprawę, że każdy kilogram bagażu jest na wagę złota. Co jeśli jednak będziemy mogli dostać darmowy nadbagaż dzięki… książkom? 

Obrazek w treści

Decydując się na podróż samolotem, każdy z pasażerów musi uważać, ile rzeczy pakuje do swojej walizki. Czasem bowiem okazuje się, że podczas ważenia naszej walizki przekroczyliśmy dozwolony limit bagażu, przez co należy zapłacić za nadbagaż – a to często niemałe kwoty! 

Od kilku lat niemieckie linie lotnicze Condor prowadzą jednak specjalną promocję Buch an Bord (Książka na pokładzie), na której skorzystać mogły… mole książkowe! Dzięki specjalnym naklejkom na walizki i torby, które zdobywało się w księgarniach, można było otrzymać za darmo dodatkowy 1 kilogram nadbagażu w bagażu podręcznym.

Czytaj także: Największe targi książki odwołane. Powód: koronawirus.

W ten sposób Condor w 2016 r. wspierał czytelnictwo w ramach inicjatywy czytelniczej  Vorsicht! Buch za którą stało Niemieckie Stowarzyszenie Wydawców i Księgarzy. Setki niemieckich lokalnych księgarń otrzymały naklejki, które nieodpłatnie rozdawały swoim klientom. W zamierzeniu, dodatkowy kilogram przeznaczyć można było na przewóz swoich ulubionych książek. 

Akcja tak spodobała się turystom, że powtórzono ją w kolejnych latach. Ostatnia edycja zorganizowana została w czerwcu 2019 r. Dodatkowo, turyści w ubiegłym roku mieli szansę wygrać bon o wartości 250 euro na książki (nagroda główna) oraz 20 bonów po 25 euro. Wystarczyło wrzucić na Instagram zdjęcie, jaką książkę wzięło się na pokład samolotu i oznaczyć zdjęcie #BuchanBord. Spośród przesłanych zdjęć wybierane były najciekawsze fotografie.  

Czytaj także: Jak bezpiecznie robić zakupy w księgarni w czasie pandemii?

Tego roku akcja nie została powtórzona - być może ze względu na liczne ograniczenia związane z pandemią oraz kłopoty w branży przewoźników międzynarodowych. Przypomnijmy, że linie lotnicze Condor w kwietniu 2020 r. miały zostać przejęte przez Polskie Linie Lotnicze LOT, jednak ostatecznie polska spółka zrezygnowała z zakupu linii.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
O melba!
Grażyna Bąkiewicz
O melba!
Pokaż wszystkie recenzje