Olga Tokarczuk otworzyła własną kawiarnię w Nowej Rudzie

Data: 2020-07-16 12:44:31 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Noblistka Olga Tokarczuk na początku tygodnia oficjalnie otworzyła swoją własną kawiarnię w miejscowości Nowa Ruda. Lokal nazywa się „Dobra Nowina” i związany jest z fabułą jednej z powieści Tokarczuk. 

Obrazek w treści Olga Tokarczuk otworzyła własną kawiarnię w Nowej Rudzie [jpg]Fot. Barbara Adamska / Festiwal Góry Literatury na Facebooku

W poniedziałek wystartowała kawiarnia, która jest nowym projektem realizowanym przez Olgę Tokarczuk i Beatę Kłosowską-Tyszkę. Lokal nosi nazwę „Dobra Nowina” i uruchomiony został w czasie trwającego od 11 do 18 lipca Festiwalu Góry Literatury

Czytaj także: Olga Tokarczuk z tytułem Honorowego Obywatela Warszawy

Kawiarnia ma być miejscem przyjaznym dla każdego, które ma nieco ożywić Rynek Nowej Rudy, położonego w powiecie kłodzkim miasteczka nad rzeką Włodzica. Jak przyznają „szefowe” kawiarni, lokal nie jest nastawiony na zysk – ma być lokalną instytucją kultury, miejsce spotkań. W planach jest dobudowanie dodatkowej sali, w której odbywać się będą wydarzenia artystyczne. 

W kawiarni obecnie oferowana jest kawa i słodkości, jednak niebawem ma się to zmienić. Za menu odpowiadać będzie Marta Dymek, blogerka i autorka książki Jadłonomia. Menu kawiarni będzie wegańskie, a potrawy sporządzane na podstawie przepisów kuchni roślinnej. 

Czytaj także: Olga Tokarczuk napisała opowiadanie świąteczne. Dostępne za darmo jest elementem kampanii społecznej

Kawiarnia zlokalizowana została w samym centrum Nowej Rudy, przy ulicy Rynek 7. W pobliżu znajduje się księgarnia. Nazwa „Dobra Nowina” nawiązuje do jednej z książek Olgi Tokarczuk – Prowadź swój pług przez kości umarłych. „Dobra Nowina” w publikacji była przezwiskiem jednej z bohaterek. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Pokaż wszystkie recenzje