Dobry omen - już wkrótce rozpoczną się zdjęcia do finałowego sezonu serialu będącego adaptacją powieści Gaimana i Prachetta

Data: 2023-12-20 13:32:57 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już wkrótce na Amazon Prime Video będziemy mogli zobaczyć 3 sezon serialu Dobry Omen! Co wiadomo o finałowej serii popularnej produkcji? Kiedy rozpoczną się zdjęcia?

Kadr z 2 sezonu serialu Dobry omenZdjęcie z 2 sezonu serialu Dobry Omen / fot. materiały prasowe Amazon Prime Video

Dobry Omen to brytyjsko-amerykańska produkcja przedstawiająca losy kultowego duetu Crowleya i Azirafala. W pierwszym sezonie ta dwójka musiała uratować cały świat. Produkcja została stworzona na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana.

Dobry Omen – co się wydarzy w finale?

Bohaterowie w trzecim sezonie Dobrego Omenu ponownie staną w obliczu perspektywy końca świata. Co ciekawe, punktem wyjścia do całej produkcji okazała się przypadkowa rozmowa sprzed prawie 35 lat. Wtedy to właśnie Neil Gaiman i Terry Prachett wspólnie nakreślili, co dalej wydarzy się z Crowleyem i Azirafalem. W pierwszym sezonie bohaterowie starali się zapobiec Armagedonowi. Druga seria była spokojniejsza, jednak jej zakończenie wbijało w fotel. Jeśli natomiast chodzi o finałową transzę odcinków, to bohaterów czekają podobne wyzwana, co dawniej. Koniec świata znów staje się czymś możliwym.

czytaj także: Lipowo 2 sezon – czy będzie kontyunacja serialu? 

Szef telewizji Amazon MGM Studios Vernon Sanders o produkcji powiedział tak: 

„Dobry Omen" to inteligentna, błyskotliwa i zabawna komedia, która nie tylko przyczyniła się do sukcesu Prime Video, ale także utwierdziła nas w przekonaniu, że „dobro" świetnie się ogląda na ekranie. I można fantastycznie się przy tym bawić.

Dodaje on również, że finałowy sezon niósł będzie tę samą dynamiczną energię, która zdobyła uznanie widzów na całym świecie.

Dobry Omen – kiedy serial trafi na platformę?

Neil Gaiman, który jest producentem wykonawczym, scenarzystą i showrunnerem produkcji, ale także jednym z twórców literackiego pierwowzoru, opowiada o swojej radości w związku z nakręceniem trzeciego sezonu: 

Jestem szczęśliwy, że w końcu mogę dokończyć historię, którą razem z Terrym wspólnie nakreśliliśmy w 1989 i 2006 roku. Terry był zdeterminowany, by w momencie ekranizacji „Dobrego Omenu" móc do końca poprowadzić całą historię. [...] W sezonie trzecim główni bohaterowie będą musieli ponownie zmierzyć się z perspektywą końca świata.

Rob Wilkins, producent wykonawczy, stwierdził natomiast: 

Jesteśmy zachwyceni, że Crowley i Aziraphale powracają po złamaniu naszych serc w drugim sezonie. Ponowne spotkanie wielokrotnie nagradzanego duetu Davida (Tennanta) i Michaela (Sheena) będzie wielką radością. Żałujemy tylko, że nie ma z nami Terry'ego".

Pierwszy sezon serialu trafił na platformę streamingową Amazon Prime Video w 2019 roku. Drugi zadebiutował w 2023. Zdjęcia do trzeciej serii mają się rozpocząć już wkrótce w Szkocji. Prawdopodobnie serial będziemy mogli obejrzeć w serwisie na przełomie 2024 i 2025 roku! 

Dobry Omen – bestseller od ponad 30 lat?

Dobry omen to książka, która po raz pierwszy została wydana 10 maja 1990 roku. Dwa lata później na półki polskich księgarń trafiło tłumaczenie powieści Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana. Do dziś historia ta jest chętnie czytana i zbiera nowych fanów. 

Jeśli więc jeszcze nie poznaliście książkowych losów Crowley'a i Azirafala, to polecamy jak najszybciej to zmienić!

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dobry omen
Terry Pratchett, Neil Gaiman1
Okładka książki - Dobry omen

Koniec świata jest już blisko! Nadciągają jeźdźcy Apokalipsy, a Antychryst ma zesłać na Ziemię Armagedon. Tymczasem aniołowi Azirafalowi (Michael Sheen)...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje