Dozownik z historiami. Maszyny drukują opowiadania na życzenie

Data: 2021-09-27 08:39:57 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Urządzenie, które zamiast płynu do dezynfekcji, aplikować będzie… krótkie opowieści? Nietypowy dozownik stanął w Nowym Jorku i oferować będzie krótkie historie dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie „zwykłych” książek. 

Obrazek w treściFot. Olivier Alexandre / Short Edition

W Nowym Jorku już niebawem pojawi się aplikator powieści – chodzi o nietypową maszynę, która na życzenie przechodniów drukować będzie krótkie opowiadania. W ten sposób lokalna organizacja związana z literaturą chce zachęcić do czytania. 

Kiosk z opowieściami na życzenie

O ciekawej inicjatywie czytelniczej zorganizowanej przez The Center for Fiction – jedyną organizację non-profit, której celem jest „celebracja literatury” – od kilku dni piszą amerykańskie media. Przed budynkiem organizacji w Nowym Jorku stanąć ma bowiem wyjątkowa maszyna – dozownik na opowieści. 

Przechodnie i odwiedzający organizację, do 2 października będą mogli skorzystać z nietypowego kiosku, który zaoferuje opowieści z trzech różnych kategorii. Po naciśnięciu przycisku, maszyna drukować będzie krótką opowieść, którą następnie zabrać będzie można ze sobą do autobusu czy metra i poczytać w drodze do pracy. 

Może zainteresować cię także...

Inicjatywa skierowana jest zwłaszcza do tych, którzy rzadko obcują z literaturą.  Krótkie opowiadania mają pokazać Amerykanom, że czytanie wcale nie jest trudną i niedostępną rozrywką. 

300 dozowników na historie na całym świecie 

Choć inicjatywa amerykańskich organizacji brzmi nowatorsko, warto wiedzieć, że podobne maszyny spotkać można także w innych miejscach. Obecnie na całym świecie znajduje się ich ponad 300 i dystrybuowane są one przez firmę Short Édition. 

Urządzenia znaleźć można m.in. w San Francisco, Melbourne, Hong-Kongu, Paryżu oraz w Londynie. Maszyny korzystają z technologii 4G oraz ekologicznego papieru.

Może zainteresować cię także...

W Polsce tego typu kioski nie są dostępne. Najbliżej nas odnaleźć można je w Holandii, Belgii oraz we Francji. W Polsce w części dużych miast można znaleźć m.in. biblioteczne książkomaty, dzięki którym książki wypożyczać można przez całą dobę. Coraz częściej słyszy się także o maszynach sprzedających książki – takie rozwiązanie spotkać można m.in. na dużych dworcach. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Everest
Sangma Francis
Everest
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje