Dziennik Anne Frank w formie komiksu już wkrótce w Polsce!

Data: 2019-06-06 06:40:10 Autor: pobarski
News - Dziennik Anne Frank w formie komiksu już wkrótce w Polsce!

Anne Frank to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci czasu II wojny światowej i Holokaustu. Młoda Żydówka, ukrywająca się przez ponad dwa lata w dawnej oficynie ojca w Amsterdamie od lat jest postacią inspirującą. Teraz na podstawie jej Dziennika powstała… powieść graficzna.

Dziennik Anne Frank to opis przeżyć dziewczyny, która w czasie prześladowań Żydów przez Hitlera przez ponad dwa lata wraz z rodziną ukrywała się w dawnej oficynie w Amsterdamie. 4 sierpnia 1944 roku, z powodu donosu na kryjówkę Franków, dziewczyna wraz z rodziną trafiła do obozu koncentracyjnego. Z obozu cało wyszedł jedynie ojciec, Otto Frank, zachowały się też zapiski jego córki.

Anne Frank zmarła w wieku piętnastu lat. 12 czerwca, kiedy przypadałyby jej 90. urodziny, zaplanowana została polska premiera komiksu na podstawie Dziennika Anne Frank. Prace nad publikacją zainicjowane zostały w 2017 roku przez fundację Anne Frank Fonds, a autorami powieści graficznej są Ari Foman (odpowiadający za tekst) i David Polonsky (zajmujący się ilustracjami) – twórcy ci byli już nominowani do Oscara za inne dzieło.

Dziennik Anne Frank komiks

O czym warto pamiętać, Dziennik Anne Frank. Powieść graficzna była inspirowana Dziennikiem, a nie jego faktyczną adaptacją. Oznacza to, że oprócz faktycznych wspomnień, dla nadania dynamiki – stworzone zostały także fikcyjne dialogi, odpowiadające sytuacjom czy stylowi bycia Frank. Wersja komiksowa tej historii stanowić ma punkt wyjścia do sięgnięcia także po właściwy Dziennik Anne Frank.

Chociaż publikacja nie miała jeszcze oficjalnej premiery w Polsce, to już teraz zbiera sporo pozytywnych recenzji za granicą. Powieść graficzna wydana zostanie przez Wydawnictwo Stapis. Portal Granice.pl jest jej patronem medialnym.

Co sądzicie o takiej formie przedstawienia historii Anne Frank?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dziennik Anne Frank. Powieść graficzna
0
Okładka książki - Dziennik Anne Frank. Powieść graficzna

W 2017 roku fundacja Anne Frank Fonds z siedzibą w Bazylei zrealizowała projekt graficznej adaptacji światowego klasyka literatury...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Pokaż wszystkie recenzje