Dziennik Anne Frank w formie komiksu już wkrótce w Polsce!

Data: 2019-06-06 06:40:10 Autor: mojebestsellery
News - Dziennik Anne Frank w formie komiksu już wkrótce w Polsce!

Anne Frank to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci czasu II wojny światowej i Holokaustu. Młoda Żydówka, ukrywająca się przez ponad dwa lata w dawnej oficynie ojca w Amsterdamie od lat jest postacią inspirującą. Teraz na podstawie jej Dziennika powstała… powieść graficzna.

Dziennik Anne Frank to opis przeżyć dziewczyny, która w czasie prześladowań Żydów przez Hitlera przez ponad dwa lata wraz z rodziną ukrywała się w dawnej oficynie w Amsterdamie. 4 sierpnia 1944 roku, z powodu donosu na kryjówkę Franków, dziewczyna wraz z rodziną trafiła do obozu koncentracyjnego. Z obozu cało wyszedł jedynie ojciec, Otto Frank, zachowały się też zapiski jego córki.

Anne Frank zmarła w wieku piętnastu lat. 12 czerwca, kiedy przypadałyby jej 90. urodziny, zaplanowana została polska premiera komiksu na podstawie Dziennika Anne Frank. Prace nad publikacją zainicjowane zostały w 2017 roku przez fundację Anne Frank Fonds, a autorami powieści graficznej są Ari Foman (odpowiadający za tekst) i David Polonsky (zajmujący się ilustracjami) – twórcy ci byli już nominowani do Oscara za inne dzieło.

Dziennik Anne Frank komiks

O czym warto pamiętać, Dziennik Anne Frank. Powieść graficzna była inspirowana Dziennikiem, a nie jego faktyczną adaptacją. Oznacza to, że oprócz faktycznych wspomnień, dla nadania dynamiki – stworzone zostały także fikcyjne dialogi, odpowiadające sytuacjom czy stylowi bycia Frank. Wersja komiksowa tej historii stanowić ma punkt wyjścia do sięgnięcia także po właściwy Dziennik Anne Frank.

Chociaż publikacja nie miała jeszcze oficjalnej premiery w Polsce, to już teraz zbiera sporo pozytywnych recenzji za granicą. Powieść graficzna wydana zostanie przez Wydawnictwo Stapis. Portal Granice.pl jest jej patronem medialnym.

Co sądzicie o takiej formie przedstawienia historii Anne Frank?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje