Dziwny świat, Disney zapowiada nową ciekawą animację

Data: 2021-12-12 10:10:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Walt Disney Animation Studios zapowiedziało na przyszły rok kolejną animację, tym razem przenoszącą nas do niezbadanej, pełnej niebezpieczeństw krainy. Film animowany nosi tytuł Dziwny świat i zadebiutuje kinach w przyszłym roku. 

Obrazek w treści

Dziwny świat nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, ale już nieco na jego temat wiemy. Na jaką przygodę zatem tym razem zabierze nad studio Disney, które ma na swoim koncie wiele bardzo popularnych filmów animowanych i fabularnych? 

Dziwny świat – opis filmu 

Film Dziwny świat to animacja, o której na razie nie wiemy zbyt dużo. Jest to film animowany, którego opowieść skupi się na rodzinie Cladów, którzy są legendarnymi odkrywcami. Tym razem, w ich kolejnej, największej jak do tej pory i najbardziej niebezpiecznej misji udadzą się do niebezpiecznej krainy. 

          Czytaj również: Nautilus – serial od Disney, kolejna adaptacja powieści Juliusza Verne

Miejsce, które przyjdzie im odkrywać i badać, było jak do tej pory krainę przez nikogo nie poznaną. Na swej wyprawie natkną się na wiele fantastycznych stworzeń. Czy czy ostatnia i najważniejsza misja w życiu, będzie tym o czym marzyli? O tym przekonamy się w kinach, w przyszłym roku.  

Dziwny świat – obsada filmu

Film Dziwny świat to animacja, więc usłyszymy w niej aktorów w jedynie głosowych. Animacja zapewne będzie dostępna w polskich kinach w pełnej polskiej wersji językowej. Na razie jednak nie wiemy kto znajdzie się w gronie aktorów udzielających głosów postaciom, ani w wersji angielskiej, ani polskiej. 

             Czytaj również: Dom tajemnic – seria książek fantasy otrzyma serial od platformy Disney+

Wiemy, że produkcja filmu zajmie się Walt Disney Animation Studios, mające na swoim koncie takie animacje jak: Raya i ostatni smok, Nasze magiczne Encanto, Kraina lodu i wiele innych.

Reżyserem filmu jest Don Hall, który ma na swoim koncie takie animacje jak: Wielka Szóstka czy Raya i ostatni smok.

Scenarzystą filmu jest Qui Nguyenem, który jest współautorem scenariusza do Rayi i ostatni smok, zaś wyprodukowaniem filmu zajął się Roy Conlie, który ma na swoim koncie filmy: Wielka Szóstka oraz Zaplątani.

Dziwny świat – gdzie obejrzeć film

Film Dziwny świat to animowana produkcja, która swoją premierę będzie mieć w kinach. Na film jednak wybierzemy się dopiero w przyszłym roku. Na razie studio Disney nie podało konkretnej daty premiery animacji w polskich kinach. 

Dziwny świat - opinie o filmie

Film to kolejny film animowany, od studia, które od wielu lat cieszy się wielkim uznaniem widzów. Film spodoba się zapewne widzom lubiącym właśnie produkcje animowane, z przygodowym pazurem. 

            Czytaj również: Disney nakręci animację z jednym z polskich scenarzystów, i to na Kaszubach

To także idealna okazja do wybrania się do kina ze swoimi dziećmi, albo także z całą rodziną. 

Dziwny świat – książki

Film Dziwny świat to produkcja animowana powstała na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy zatem książkę dla dzieci, pracę zbiorą o tytule Biblioteka Mądrego Dziecka. Zaplątani.

Książkę "Biblioteka Mądrego Dziecka. Zaplątani" (Wydawnictwo Egmont) można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje