reklama

Nautilus – serial od Disney, kolejna adaptacja powieści Juliusza Verne

Data: 2021-08-31 10:10:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet
News - Nautilus – serial od Disney, kolejna adaptacja powieści Juliusza Verne

Disney zapowiedział nową serialową, przygodową produkcji, bazującą na niezwykle popularnej powieści "20 000 tysięcy mil podmorskiej żeglugi", autorstwa Juliusza Verne. Będzie nosić tytuł Nautilus.

Produkcja zrealizowana we współpracy z dwiema brytyjskimi firmami, Moonriver TV i Seven Stories, skupi się na nieujawnionej do tej pory początkowej historii opowiedzianej w niezwykle popularnej powieści. Co wiemy o nadchodzącym serialu?

Nautilus – opis serialu

Serial opowiada historię z punktu widzenia Nemo. Jest on indyjskim księciem, który został pozbawiony prawie pierworództwa, ale i własnej rodziny. Jest też byłym więźniem Kompanii Wschodnioindyjskiej a jego życiowym celem jest zemszczenie się na tych, którzy mu odebrali to, co mu się należało i pozbawili niemal wszystkiego. 

Czytaj również: Fundacja, serial od Apple TV+ ma datę premiery i nowy zwiastun

Rusza zatem, wraz z nieliczną załogą na pokładzie swego Nautilusa w podwodną podróż. Niebawem jego nastawienie do życia bardzo się zmienia. Musi stawić czoła nie tylko wrogom, ale przeciwnościom natury. Wkrótce odkrywa magiczny podwodny świat. Staje się kapitanem sporej załogi, kimś poważanym i ważnym, przeżywając największą przygodę swojego życia. 

Nautilus – twórcy serialu

Serial Nautilus, który zamierza stworzyć Disney, nie jest pierwszą adaptacją powieści "20 000 tysięcy mil podmorskiej żeglugi", Verne. Pierwszy film w reżyserii Jamesa Masona zadebiutował w kinach w roku 1954, kolejna filmowa produkcja pojawiła się w roku 1964, a nosiła tytuł "Dzieci kapitana Granta". 

Czytaj również: Czarownice z Eastwick – kultowa czarna komedia oparta na powieści doczeka się remake’a

Kolejna serialowa produkcja na podstawie powieści, nie będąca jednak klasyczną adaptacją powieści, zostanie stworzony przez Xaviera Marchanda z Moonriver TV i Ananda Tuckera z Seven Stories oraz Jamesa Dormera. Johanna Devereaux jest jej producentem wykonawczym. Tak opowiada o nowej produkcji Disneya:

Historia Juliusza Verne'a to klasyka uwielbiana na całym świecie. To ogromny przywilej przywrócić do życia Nautilusa i jego załogę w tak odważny i ekscytujący sposób, z różnorodnym zespołem kreatywnych talentów i postaci na ekranie. Serial zapiera dech w piersiach, pełen akcji i zabawy. 

Zaś James Dormer, scenarzysta i producent wykonawczy, mówi:

To przyjemność i przywilej bądź częścią niesamowitego zespołu, który zbiera się, aby opowiedzieć tę niesamowitą przygodę, i zrób to z Disney +. Zakochałem się w pomyśle opowiedzenia historii Nemo i Nautilusa od momentu, gdy Xav i Anand przedstawili mi ją; Uważam, że dzisiaj jest to bardziej istotne niż wtedy, gdy Verne po raz pierwszy wymyślił to sto pięćdziesiąt lat temu. 

Nautilus – gdzie obejrzeć?

Premiera nowej serialowej i przygodowej produkcji Disney przewidziana jest na platformę Disney+, jaka na razie niestety nie jest dostępna w Polsce.

Czytaj również:  Disney – będziemy dalej oglądać wszystkie kanały studia. Disney nie planuje zamknięcia

Ale z racji tego, że nowa platforma streamingowa ma pojawić się w Polsce dopiero w połowie 2022, a serial jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju, i zapewne nie pojawi się prędzej niż pod koniec przyszłego roku, albo nawet dalej, to mamy nadzieję, że w naszym kraju też będzie możliwa do obejrzenia. 

Nautilus – ile odcinków?

Serial ma liczyć w pierwszym sezonie jedynie 10 odcinków, o czym informuje The Hollywood Reporter. Każdy odcinek to seans trwający około 50 minutowy. 

Nautilus – kiedy premiera serialu?

Serialowa, zupełnie produkcja Disneya znajduje się w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Nie rozpoczęły się jeszcze nawet zdjęcia do Nautilusa.

Czytaj również: Disney+ w Polsce. Katalog, ceny, data premiery

Musimy się zatem uzbroić w cierpliwość, spodziewając się jakiś bliższych informacji za jakieś kilka miesięcy. Serial nie pojawi się zapewne wcześniej niż pod koniec 2022 roku, a być może dopiero w roku 2023. 

Nautilus – książki

Serial Nautilus to opowieść bazująca, w sposób luźny, na niezwykle popularnej, wszystkim znanej przygodowej powieści autorstwa Juliusza Verne o tytule 20 000 tysięcy mil podmorskiej żeglugi.

Książkę „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglug” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
20 000 mil podmorskiej żeglugi
Jules Verne0
Okładka książki - 20 000 mil podmorskiej żeglugi

Głównym bohaterem książki jest kapitan Nemo - tajemniczy człowiek, samotnik, który uciekł od ludzi i rozpoczął podróż w głębinach...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje