Disney nakręci animację z jednym z polskich scenarzystów, i to na Kaszubach

Data: 2021-07-21 11:18:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Ciekawa informacje obiegła jakiś czas temu internetową sieć. Otóż jak donoszą media związane z branżą filmową, Disney wkroczy na polski rynek w nieco innych sposób, niż tylko za pomocą platformy Disney+

Obrazek w treści Disney nakręci animację z jednym z polskich scenarzystów, i to na Kaszubach  [jpg]

Tej na razie się jeszcze nie doczekaliśmy, ale wszystko wskazuje na to, że doczekamy się animacji od Walt Disney Company, która zostanie zrealizowana w Polsce, na polskich Kaszubach.

Disney – studio nakręci animację na Kaszubach

Plotka, jakoby studio Disneya miała stworzyć film animowany o Kaszubach i na Kaszubach, w Polsce, zdaje stała się faktem. Studio nawiązało bowiem współpracę z jednym z polskich scenarzystów.

Czytaj również: Disney+, Amazon Prime Video, Hulu, Paramount - czy w Polsce pojawią się nowi konkurenci Netflixa?

Taka ciekawa informacja pojawiła się podczas Festiwalu Filmów Kaszubskich 2021, a ogłosił ją Mirosław Piepka, który ma na swoim koncie film Kamerdyner. Autor stwierdził, że nawiązał współpracę z firmą Walt Disney Company, czego efektem ma być animacja, której bohaterami mają być Kaszubi i nasza malownicza część Polski, jaką są Kaszuby. Mirosław Piepka tak powiedział:

W lutym ubiegłego roku otrzymałem telefon od Walt Disney Company z propozycją napisania scenariusza do fabularnego animowanego filmu kinowego. Paradoksalnie, to pandemia pozwoliła mi na to, że kiedy byliśmy wszyscy pozamykani, mogłem się całkowicie zająć tym projektem.

Animacja Disneya na Kaszubach – co wiemy na temat fabuły?

Kwestia fabularna zapowiedzianego filmu animowanego, którego tytułu jak na razie nie znamy, jest nam również nie znana. Wiemy jedynie, że dzieło ma być kręcone na terenach XV wiecznego Helu.

Czytaj również: Disney – będziemy dalej oglądać wszystkie kanały studia. Disney nie planuje zamknięcia

Wiemy także, że ma być to produkcja przeznaczona dla widzów w każdym wieku, zaczynając od lat siedmiu. Film ma być realizowany podobnie jak Shrek. Tak o projekcie wspomina jeszcze autor scenariusza, Mirosław Piepka:

Większość scen nagrywana będzie na Kaszubach. Będzie to film przeznaczony dla widzów od lat 7 do 107. Realizowany jest tą samą technologią co Shrek. Przez wiele miesięcy trwało rodzenie wszystkich uczestniczących w tej produkcji postaci.

Za kamerami animacji stanąć ma Filip Bajon, mający na swoim koncie wspomnianego Kamerdynera, film Panie Dulskie czy Przedwiośnie.

Autorem muzyki do animacji zaś został Jan A.P. Kaczmarek, mający na swoim koncie Oskara za muzykę do filmu Marzyciel oraz wiele nominacji do nagród filmowych.

Animacja Disney i Mirosława Piepka – kiedy premiera?

Według doniesień autora scenariusza, Mirosława Piepki, animacja powstaje na polskim Wybrzeżu już od 13 lipca. Jeśli tak jest, to jest ona na bardzo wczesnym etapie rozwoju. 

Czytaj również: Disney+ w Polsce. Katalog, ceny, data premiery

Na dzień dzisiejszy nie wiemy kiedy zatem mogłaby pojawić się w polskich kinach.  Nie nastąpi to jednak wcześniej niż w przyszłym roku, a może nawet dalej. 

Disney – książki

Studio Disney to wytwórnia, która ma na swoim koncie mnóstwo filmów animowanych. W kinach możemy oglądać ich najnowsze produkcje, jak Luca czy Raya i ostatni smok

Jest też wiele książek dla dzieci bazujących na produkcjach studia Disney. Dziś proponujemy jedną z nich - Mulan. Disney. Najpiękniejsze filmy.

Książkę „ Mulan. Disney. Najpiękniejsze filmy” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje